Pagrindinis » Kategorija: Medicinos naujienos » Peržiūrų: (2.1K) Komentarų: (0) (30.03.2017 - 18:22)

Vaistai, kurie per metus nužudo apie 500 tūkst. žmonių

Medikamentai nuo psichikos ligų ne tik nepadeda išgydyti žmonių, jie yra pavojingi ir galėtų būti priežastis, kodėl Vakarų Europoje kasmet miršta apie pusė milijono 65-erių ir vyresnio amžiaus senjorų. Taip mano profesorius Peteris Gotzsche iš nepriklausomos tyrimų organizacijos Nordic Cochrane Centre Kopenhagoje, Danijoje.

P. Gotzsche's nuomone, minėtų medikamentų keliama grėsmė neretai lieka nepastebėta dėl kelių priežasčių. Dažnai šie vaistai lyginami su placebu (cukraus tablete). Tai reiškia, kad pacientas turi būti visiškai švarus, o tada pasireiškia sunkūs abstinencijos sindromo simptomai, dėl kurių kai kurie šizofrenija sergantys pacientai net būna pasiryžę nusižudyti. Tuomet medikamentai pasirodo efektyvesni už placebą.

Psych drugs killing 500,000 seniors every year

Psych drugs killing 500,000 seniors every year  sott.net

Taip pat per vaistų eksperimentus, kuriuos finansuoja farmacijos sritis, nepranešama apie visus mirties atvejus. P. Gotzsche's nuomone, tarp asmenų, vartojančių antidepresantų, savižudybių skaičius yra maždaug 15 kartų didesnis, nei konstatuota Amerikos maisto ir vaistų tarnybos (angl. FDA) apžvalgoje. Peržiūrėdamas tyrimus apie geriausiai parduodamus antidepresantus Prozac (fluoksetiną) ir Paxil (paroksetiną) P. Gotzsche apskaičiavo, kad iš 9956 pacientų, kurie jų vartodavo, 14 nusižudė, bet FDA apžvalgoje, į kurią įtraukta daug daugiau žmonių (53 tūkst.), minimos tik penkios savižudybės. Vienas iš paaiškinimų galėtų būti toks, kad FDA seka pacientų savijautą tik pirmas 24 valandas po to, kai jie nustoja vartoti medikamentą.

BMJ

Patiko straipsnis? Pasidalinkite su draugais tinkluose! Prisijunkite prie mūsų paskyroje, kad nepraleistumėte įdomių dalykų!

Paranormal.lt medžiagos citavimas negavus išankstinio paranormal.lt sutikimo neleidžiamas. Išimtinių teisių pažeidimas užtraukia baudžiamąją atsakomybę.


// Susiję straipsniai »

Komentarai: (0) Komentuoti gali tik registruoti vartotojai!
avatar