Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Medicina » 2020 » Vasario » 10

Parodė, kaip po insulto smegenys paskęsta savo skysčiuose

Patyrus insultą, smegenys gali paskęsti savo skysčiuose, atskleidė naujas tyrimas. Ročesterio universiteto tyrėjai parodė, kaip po insulto pelių smegenis užlieja skystis, o smegenų ląstelės gali nuskęsti, skelbia „Live Science“.

Tai taip pat gali padidinti smegenų edemos – mirtinai pavojingo smegenų patinimo – tikimybę .

Kol kas šis procesas tiesiogiai užfiksuotas pelių smegenyse, tačiau tyrėjai tikisi, kad jų atradimas galėtų padėti geriau suprasti žmonių insultus.

„Suprasdami šią dinamiką, kurią skatina smegenų elektrinio aktyvumo audros, galėtume rasti naujų būdų, kaip sušvelninti insulto padarinius“, – teigė Maikenas Nedergaardas, Ročesterio universiteto Medicinos centro direktorius.

 

2012 m. mokslininkai iš Ročesterio universiteto buvo pirmieji, kurie atrado unikalią smegenų išsivalymo sistemą. Į smegenų kraujagysles veda daugybė drenažinių „vamzdžių“, kurie, įprastai mums miegant, padeda iš smegenų pašalinti toksiškus baltymus ir kitas atliekas.

Kaip pranešama žurnale „Science“, naujausiais tyrimais buvo siekiama išsiaiškinti, ar smegenų patinimas susijęs su šios apsivalymo sistemos veikla, kai patinimas dažnai pastebimas po išeminio insulto. Tai yra labiausiai paplitusi insulto forma, kai užkemšamos kraujagyslės smegenyse.

Insulto metu smegenų ląstelės badauja, negauna deguonies ir maistinių medžiagų, todėl jos „išsivalo“ ir depoliarizuojasi. Elektros bangos suaktyvina netoliese esančius neuronus ir sukelia smegenų elektrinio hiperaktyvumo bangą, po kurios seka slopinimo banga.

Visa tai smegenyse išskiria didžiulį kiekį kalio ir neurotransmiterių, todėl kraujagyslių sienelės gali susitraukti ir sustabdyti kraujo pratekimą. Kai kraujagyslė tuščia, į smegenis patenka smegenų skystis, o smegenų ląstelės iš esmės nuskęsta. Tuomet smegenys gali ištinti.

Tyrėjai tikisi, kad jų darbas gali būti panaudotas siekiant sumažinti insultų padaromą žalą, ypač kai kalbama apie smegenų edemą. Jų tyrimas taip pat atskleidė vandens kanalo, esančio ląstelėse, šalia kraujo ir smegenų barjero, svarbą.

Jis padeda reguliuoti smegenų skysčio tekėjimą. Pelės, kurios dėl genetinės modifikacijos neturėjo šio kanalo, pasižymėjo daug lėtesniu skysčio tekėjimu į smegenis.

Publikuoja Lrt.lt

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
06.08.2019 laikas 21:22 Receptai Paplotėliai prie arbatos iš nieko per 20 minučių

Puiki alternatyva tradiciniams blynams ir blyneliams. Labai skanu ir pigiai! Gaminti tokius paplotėlius prie arbatos labai paprasta. Pabandę vieną kartą, gaminsite nuo nuolat, vietoje blynų ar blynelių.

Skaityti daugiau

22.11.2017 laikas 11:14 Receptai Arbata nuo tonzilito (lakišius, liepžiedžiai, kietis)
Liaudies medicinos receptas. Gydo nuo: Tonzilitas. Ingredientai: lakišius, liepos žiedai, kietis.

Skaityti daugiau

18.06.2019 laikas 10:47 Receptai Purūs kotletukai vakarienei iš cukinijos
Tokį skanėstą iš cukinijos tu vargu ar kada ragavai! Purūs kotletukai vakarienei. Skanaus!

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
27.12.2024 laikas 11:27 Visuomenės sveikatos ekspertai prognozuoja mirtiną „“keturgubą“ epidemiją šią žiemą

Šią žiemą visuomenės sveikatos pareigūnai išreiškia didelį nerimą dėl galimos keturšalės epidemijos, apimančios COVID-19, gripą, RSV ir norovirusą. Šie virusai kelia grėsmę milijonams žmonių, todėl svarbu žinoti, kaip apsisaugoti ir ką daryti, jei...

Skaityti daugiau

27.12.2024 laikas 10:59 Nostradamas ir jo pranašystės: kas laukia pasaulio 2025 m.?
Nepaisant to, kad nuo garsaus prancūzų astrologo Mišelio de Nostradamo mirties praėjo 458 metai, jo pranašystės ir toliau intriguoja žmones visame pasaulyje. Laukdami 2025 m., ekspertai atkreipia dėmesį į keletą Nostradamo prognozių, kurios gali turė...

Skaityti daugiau

27.12.2024 laikas 10:26 Kelionės laiku: kas atsitinka su atmintimi ir tikrove?
Keliauti laiku - tai idėja, kuri žavi žmones jau dešimtmečius. Ką darytumėte, jei turėtumėte galimybę pamatyti istorijos akimirkas ar sutikti didžiuosius mąstytojus? Tačiau ką daryti, jei grįžę į dabartį negalėtumėte prisiminti savo nuotykių? Naujame...

Skaityti daugiau

27.12.2024 laikas 10:06 Mokslininkai įspėja apie veidrodinės gyvybės kūrimo pavojus
Šiuolaikinėje mokslo srityje veidrodinės molekulės kelia vis didesnį susidomėjimą, tačiau kartu ir didelį susirūpinimą. Grupė žymiausių mokslininkų ragina visuomenę rimtai apsvarstyti galimas rizikas, susijusias su naujų gyvybės formų kūrimu, remiant...

Skaityti daugiau

27.12.2024 laikas 09:39 Parasparniu užfiksuotas netikėtas lankytojas Didžiosios Gizos piramidės viršūnėje
Praėjusį pirmadienį, kai parasparnininkas Aleksas Langas skrido virš Didžiosios Gizos piramidės, jo akys užfiksavo netikėtą vaizdą. Viršūnėje, vietoje laukiamo turistų, jis išvydo šunį, kuris lojo ir gaudė paukščius. Šis neįtikėtinas reginys sukėlė n...

Skaityti daugiau