Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal » » 2020 » Vasario » 10

Parodė, kaip po insulto smegenys paskęsta savo skysčiuose

Patyrus insultą, smegenys gali paskęsti savo skysčiuose, atskleidė naujas tyrimas. Ročesterio universiteto tyrėjai parodė, kaip po insulto pelių smegenis užlieja skystis, o smegenų ląstelės gali nuskęsti, skelbia „Live Science“.

Tai taip pat gali padidinti smegenų edemos – mirtinai pavojingo smegenų patinimo – tikimybę .

Kol kas šis procesas tiesiogiai užfiksuotas pelių smegenyse, tačiau tyrėjai tikisi, kad jų atradimas galėtų padėti geriau suprasti žmonių insultus.

„Suprasdami šią dinamiką, kurią skatina smegenų elektrinio aktyvumo audros, galėtume rasti naujų būdų, kaip sušvelninti insulto padarinius“, – teigė Maikenas Nedergaardas, Ročesterio universiteto Medicinos centro direktorius.

 

2012 m. mokslininkai iš Ročesterio universiteto buvo pirmieji, kurie atrado unikalią smegenų išsivalymo sistemą. Į smegenų kraujagysles veda daugybė drenažinių „vamzdžių“, kurie, įprastai mums miegant, padeda iš smegenų pašalinti toksiškus baltymus ir kitas atliekas.

Kaip pranešama žurnale „Science“, naujausiais tyrimais buvo siekiama išsiaiškinti, ar smegenų patinimas susijęs su šios apsivalymo sistemos veikla, kai patinimas dažnai pastebimas po išeminio insulto. Tai yra labiausiai paplitusi insulto forma, kai užkemšamos kraujagyslės smegenyse.

Insulto metu smegenų ląstelės badauja, negauna deguonies ir maistinių medžiagų, todėl jos „išsivalo“ ir depoliarizuojasi. Elektros bangos suaktyvina netoliese esančius neuronus ir sukelia smegenų elektrinio hiperaktyvumo bangą, po kurios seka slopinimo banga.

Visa tai smegenyse išskiria didžiulį kiekį kalio ir neurotransmiterių, todėl kraujagyslių sienelės gali susitraukti ir sustabdyti kraujo pratekimą. Kai kraujagyslė tuščia, į smegenis patenka smegenų skystis, o smegenų ląstelės iš esmės nuskęsta. Tuomet smegenys gali ištinti.

Tyrėjai tikisi, kad jų darbas gali būti panaudotas siekiant sumažinti insultų padaromą žalą, ypač kai kalbama apie smegenų edemą. Jų tyrimas taip pat atskleidė vandens kanalo, esančio ląstelėse, šalia kraujo ir smegenų barjero, svarbą.

Jis padeda reguliuoti smegenų skysčio tekėjimą. Pelės, kurios dėl genetinės modifikacijos neturėjo šio kanalo, pasižymėjo daug lėtesniu skysčio tekėjimu į smegenis.

Publikuoja Lrt.lt

Įvertink šį straipsnį Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą PARANORMAL turinį.

Visi svetainės pateikti straipsniai, sveikatos patarimai yra pramoginio pobūdžio iš interneto platybių. Prieš naudodami patarimus, pasitarkite su tos srities specialistu. Svetainė neatsako už duomenų tikslumą. Visos teisės apsaugotos.
Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
28.02.2020 laikas 09:15 Kovos būdas su antro tipo HERPES virusu

Yra toks nemalonus gamtos kūrinėlis, kurį medikai vadina antro tipo herpes virusu, plintančiu ir  negerumus sukeliančiu žmogaus genitalijų srityje. Įprastai virusas “miega” kažkur stuburo smegenyse, bet kartais dėl peršalimo ar streso hormonų “nubunda” ir keliauja lin...

Skaityti daugiau

27.02.2020 laikas 23:05 Natūralus gėrimas, kaip išvengti cistito

Taigi, kaip galima užkirsti kelią ir pabandyti natūraliu išsigydyti cistitą? Dėl natūraliu būdu norintiems įveikti cistitą, ypač jei mes kenčiame chroniškai, turime vengti kai kurių maisto produktų ir įpročių.

...

Skaityti daugiau

27.02.2020 laikas 21:14 Paprastas Būdas Išliktyti Šviežius Bananus

Užkandžių pakavimas vaikams į mokyklą, gali pasirodyti esąs gana didelis iššūkis - ypač bandant įtikti vaikams ir įsitikinant, kad jie valgo maistingą maistą.

Skaityti daugiau

27.02.2020 laikas 15:05 Sužinok, kurių produktų laikymo terminas beveik begalinis

Distiliuotas baltasis actas. Jį galima vartoti prieš valgį, jei abejojate jo šviežumu. Pats actas gali būti laikomas metų metus ir negenda. Medus Šis produktas tarnaus jums iki pat mirties. Bičių darbas ir jo magiška sudėtis daro savo darbą. Cukrus meduje sugeria drėgmę

...

Skaityti daugiau

27.02.2020 laikas 08:00 Ar Maldos stiprina mus fiziškai?
Krikščionys dažnai sako vienas kitam: „AŠ melsiuos už tave!“ Bet krikščionys dažnai yra aštriai kritikuojami dėl tikėjimo Dievu ir tokių svarbių dalykų kaip jų sveikata patikėjimu antgamtiniam gydytojui. Jie nori melstis vienas už kitą. O viskas todėl, kad dar nuo neatmenamų laikų egzistuoja viena...

Skaityti daugiau

26.02.2020 laikas 20:37 Jolanta Blažytė: Kaškas Sėja Panika?

„Būsime 5G technologijos diegimo lyderiai“, - garsiai ištrimituoja mūsų tautos išrinktieji ir tyliai „prakiša“ sveikatos apsaugos ministro įsakymą, leidžiantį Lietuvoje elektromagnetinės taršos normas padidinti 10 kartų. Čia pat pasipila reklaminės „fanfaros“ a...

Skaityti daugiau