Mėnesio TOP 6
Pagrindinis » Kategorija: Mokslo afiša » Peržiūrų: (267) Komentarų: (0) (25.10.2017 - 07:59)

Kembridžo universitetas paviešino Stepheno Hawkingo disertaciją

Stephenas Hawkingas - vienas garsiausių pasaulio fizikų, pasiekęs žymių pergalių kvantinės fizikos, teorinės kosmologijos ir juodųjų bedugnių tyrimuose. Kembridžo universitetas neseniai paviešino Stepheno Hawkingo 1965-ųjų disertaciją. Tai dar kartą paskatino mokslininkus pasidomėti šia neeiline asmenybe ir ankstyvaisiais mokslininko darbais. Jie šioje disertacijoje aptiko ir klaidų, ir tiesiog genialių idėjų.

Nuotrauka ©NASA/Paul Alers | commons.wikimedia.org  Stephenas Hawkingas 1965 metais parašyta disertacija „Besiplečiančių visatų savybės“ („Properties of expanding universes“) yra vienas iš svarbiausių darbų Hawkingo karjeroje. Vos tik universitetas šią disertaciją paviešino, daugybė žmonių panoro ją atsisiųsti. Kurį laiką puslapis nuo didelio lankytojų srauto tiesiog neveikė. Čikagos Universiteto astrofizikas Michaelas Turneris sako, kad toks susidomėjimas kilo ne be reikalo. Hawkingo darbas iš tiesų yra neeilinis.

Visų pirma, Turneris pastebi, kad tuo metu Hawkingas dar galėjo rašyti ranka. Tikriausiai dabartiniams studentams pasirodys juokinga, tačiau tuo metu, kai moksliniai darbai buvo rašomi spausdinimo mašinėlėmis, matematines lygtis tekdavo užrašyti ranka. Hawkingui amiotrofinė lateralinė sklerozė buvo diagnozuota dar 1963 metais, tuomet gydytojai prognozavo, kad jis išgyvens tik porą metų. Tačiau progresuojanti liga jam nesutrukdė užbaigti šios disertacijos ir parašyti nemažą kiekį simbolių ranka.

Hawkingo disertacija nėra visai nauja, todėl joje yra ir jau paneigtų faktų. Pavyzdžiui, antrajame skyriuje Hawkingas įrodinėja, kad naujos galaktikos negali susidaryti dėl materijoje susidarančių ir augančių nelygumų, tačiau vėlesni tyrimai parodė, kad tai yra įmanoma. Šiame darbe kur kas daugiau laiką aplenkusių idėjų ir pastebėjimų. Pavyzdžiui, jau trečiame skyriuje Hawkingas teigia, kad augančioje visatoje būtinai veikia ir gravitacinės bangos - su tuo tais laikais sutiko toli gražu ne visi fizikai.

Turnerio nuomone, Hawkingas giliausią pėdsaką mokslo istorijoje savo disertacija paliko ketvirtame skyriuje, kuriame matematiškai įrodo, kad visata plečiasi. Hawkingas yra neįtikėtinai geras matematikas, šiuos įgūdžius naudojantis kaip galingą ginklą savo hipotezėms pagrįsti.

Pats Stephenas Hawkingas džiaugiasi, kad tiek žmonių panoro pavartyti jo disertaciją. Jis teigia, kad kiekvienos kartos mokslininkai savo idėjas kuria ant ankstesnių asmenybių pasiekimų. Galbūt kažkur kaip tik šiuo metu iš Hawkingo disertacijos įkvėpimo semiasi jauni mokslininkai.

Jūs taip pat galite pavartyti ir geriau susipažinti su paties Stepheno Hawkingo 1965-ųjų disertacija.

Kembridžo universitetas paviešino Stepheno Hawkingo disertaciją

Turite naujienų, nutikimų, mistinių istorijų, sveikatos patarimų, receptų, pasveikimo istorijų? Pasidalinkite su skaitytojais... Rašykite blog‛e! Kaip galite tai padaryti.

ŽYMĖS: disertacija, Kembridžo universitetas, stepheno hawkingo disertacija, stephenas hawkingas
reklama

Jei radote tekste klaidų, išskirkite ją ir paspauskite Ctrl + Enter Sistema Orphus

Griežtai draudžiama PARANORMAL paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu, be (gyvos) nuorodos su logotipu į PARANORMAL.LT šaltinį.

Facebook komentarai

reklama


Skaityti daugiau ...
Sveikatos patarimai / Liaudies medicina
Magiškas receptas leis plaukams nuo veido išnykti amžin...

Moterys jaučiasi labai nejaukiai, jei turi ant veido plaukų. Laimei, yra daug būdų, kaip atsikratyti jų. Šiandiena mes jums pasa...
Sveikatos patarimai / Liaudies medicina
Patikrintas receptas nuo sinusito...

Jei kenčiate nuo sinusito ir nežinote kaip atsikratyti juo, tuomet šis straipsnis yra skirtas Jums, nes su šiuo receptu atsikrat...
Medicinos naujienos
Priimtas naujas medikų kodeksas: ar kyšio duoti nebegal...

Pirmadienį Sveikatos apsaugos ministrė Rimantė Šalaševičiūtė kartus su Lietuvos gydytojų sąjungos prezidentu Liutauru Labanausku...
Medicinos naujienos
33 metų vyras teigia storosios žarnos vėžį išsigydęs ka...

D. Hibbittui buvo diagnozuotas III stadijos storosios žarnos vėžys. Po gydymo Christie ligoninėje (Mančesteris, JK) vėžys grį...

Komentarai: (0) Komentuoti gali tik registruoti vartotojai!
avatar