Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Dvasios, Vaiduokliai » 2019 » Lapkričio » 10

Rustefano pilies vaiduoklis

Bretanė, Pont-Aven – šias vietas labai mėgo garsus dailininkas polis Gogenas. Čia dar yra išlikę keli senovinės Rustefano pilies pastatai. Pilis ta garsėjo savo gyventojais – vaiduokliais. Svarbiausias iš jų – senas savininkas plika galva ir blizgančiomis akimis. XIX amžiuje vaiduoklį dažnai matydavo vietiniai valstiečiai. Jie dirbdavo pilies laukuose ir mėgdavo pailsėti prie jos sienų, kartais net šokdavo ten. Tačiau poilsį ir šokius dažnai sutrikdydavo vaiduoklio išpuoliai. Patys pastabiausi sakydavo, kad vaiduokliai visada pasirodo iš bokšto stoglangio.

O tie, kam teko apsilankyti pilyje, matė ir dar kai ką. Pasakoja, kad, artėjant pusiaunakčiui, didžiojoje pilies menėje kartais pasirodydavo ... gelumbe uždengtas karstas, jo kampuose degdavo keturios baltos vaškinės žvakės. Tokias žvakes uždegdavo tik tada, kai mirdavo skaisti mergelė (vaiduokliai su paranormal.lt).

Matydavo taip pat, kad prietemoje, apšviestoje tomis keturiomis žvakėmis, vaikštinėja jauna mergina, apsirengusi žalia atlasine suknele, išsiuvinėta auksinėmis gėlėmis. Kartais ją matydavo ir ant pilies sienos atbrailos. Ten, apgaubta mėnulio šviesos, ji vaikščiodavo, kažką dainuodama, bet dažniau verkdama.

Rustefano Pilis, Vaiduokliai, Legenda, paranormal.lt

Iš kur atsirado ši kraują stingdanti legenda? Atsakymą galima rasti vikonto Ersaro de la Vilmarko (šis entuziastas kiaurai išvaikščiojo visą Vakarų Prancūziją, ieškodamas vietinės tautosakos perlų) rinkinyje “Barzaz-Breiz”.

Vienoje senoje valstiečių dainoje, kurią užrašė vikontas, pasakojama apie tragišką Ženevjevos iš Rustefano meilę. Nelaimėlė mirė iš nevilties, besibaigiant pirmosioms Janiko Flešerio mišiose Kerblė miestelyje.

Šis žmogus neatsakė į Ženevjevos rodomus meilės ženklus, nes nusprendė visiškai pasišvęsti tarnystei Dievui. Artėja mišių pabaiga - artėja tragedija. Liepsnodama iš meilės Ženevjeva puola prie savo mylimojo, krenta prieš kunigą ant kelių, raudodama: “Vardan Dievo, Janai, sustokite! Dėl Jūsų, dėl Jūsų aš... mirštu!” Ir numiršta...

Bokštas, pro kurio langą išskrisdavo presbiteriono vaiduoklis, yra išlikęs, bet nebėra menės, kur matydavo karstą. Nebėra ir sienų, ant kurių vaikščiodavo jaunoji mergelė žalia atlasine suknele. Aplink bokštą besivejanti gebenė beveik pasiekė langą, kuris vaiduokliui buvo tarsi durys. Aplink bokštą auga dygių laukinių gervuogių siena, kuri slepia griuvėsius nuo atsitiktinių žioplinėtojų ir turistų. Bet žiojintį langą galima pamatyti iš tolo per seno medžio šakų raizginį.

Sakoma, kad tas kunigas iki šiol laikosi savo įpročių... Žodžiu, jei jūsų turistinis maršrutas kada nors eis pro šią pilį, būkite atidūs. Ypač prie bokšto ir juo labiau, jei jums pasirodys, kad turistinėje grupėje pasidarė vienu žmogumi daugiau.

Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...

Niekas neišdrįso palikti komentaro. Registruokitės.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
08.12.2021 laikas 10:22 Naujas tyrimas atskleidė, kad Kinija jau sėkmingai kontroliuoja orus

Kinijos Komunistų partija vasarą šventė šimtmečio jubiliejų. Ir dangus virš Pekino buvo giedras, taip pradžiugindamas dešimtis tūkstančių susirinkusiųjų.

Skaityti daugiau

07.12.2021 laikas 20:12 Tibeto ilgaamžiškumo paslaptys
Jų filosofinės praktikos, gyvenimo pagrindai ir paprasti praktiški patarimai pratęsė gyvenimus daugybei žmonių, kurie į tą išmintį įsiklausė. Šį kartą ir mes nusprendėme kreiptis pagalbos į tuos, kurie išmoko gyventi be ligų ir pilni jėgų sutikti šimto metų slenkstį....

Skaityti daugiau

07.12.2021 laikas 20:04 Liaudiškos priemonės, kad kepenys neskaudėtų
Sumaišyti 1/2 stiklinės kopūstų sūrymo ir 1/2 stiklinės šviežių pomidorų sulčių. Gerti po 1/3 stiklinės 3 kartus per dieną po valgio. Vartoti ilgą laiką.

Skaityti daugiau

07.12.2021 laikas 19:34 Apie burokėlių naudą, dilgėlės nuo skausmo, kraujospūdis
Burokėliuose yra daugybė vitaminų ir druskų: vitaminai C, B, B2, B3, B6, B9, geležies, vario, jodo, mangano, boro, vanadžio, fluoro, cinko druskos

Skaityti daugiau

07.12.2021 laikas 18:34 Tiesa skaudina: Pfizer, Moderna COVID vakcinos sukelia širdies sutrikimų
Naujo tyrimo duomenimis, beveik 600 pacientų, gavusių "Pfizer" arba "Moderna Wuhan" koronaviruso (COVID-19) vakcinas, pasireiškė širdies ir kraujagyslių sistemos pažeidimo požymių, dėl kurių padidėjo širdies priepuolio ir kitų sunkių koronarinių problemų rizika....

Skaityti daugiau

08.12.2021 laikas 09:50 Receptai | Patiekalai Tailandietiškas vištienos troškinys su kokosų pienu ir raudonojo kario pasta
Toks tailandietiškas vištienos troškinys gali skambėti, jog yra pagaminamas gan sudėtingai, bet iš tiesų tai yra ganėtinai paprastas patiekalas su daug skonių ir aromatų. Tikrai daug savo brangaus laiko nesugaišite jį gamindami....

Skaityti daugiau

08.12.2021 laikas 09:25 Receptai | Patiekalai Brusketa (Bruschetta) su saulėje džiovintais pomidorais ir mocarela

Paprasta ir ganėtinai greitai pagaminama, bet tuo pačiu skani brusketa (bruschetta) su saulėje džiovintais pomidorais ir mocarela.

Skaityti daugiau

08.12.2021 laikas 09:12 Receptai | Patiekalai Gedimino pica su saldžiųjų bulvių (batatų) pagrindu su mocarelos sūriu

Šiandien sužinosite, kad saldžiosios bulvės (dar kitaip vadinami batatai) puikiai tiks ne tik virimui, kepimui, sriuboms ir troškiniams, bet ir nuostabiai gali atstoti picos padą. Tai yra sveikesnė alternatyva tradiciniam, miltiniam picos padui.

...

Skaityti daugiau