- 28.07.2018
- 0.0 Reitingas
- 1466 Peržiūros
- Komentarai
Įvairios ligos suaktyvėja įvairiais metų laikais. Keičiantis metų laikams svarbu laikytis tinkamo darbo ir poilsio režimo, ilgiau pabūti lauke.
NAUDINGI SVEIKATOS PATARIMAI VISIEMS GYVENIMO ATVEJAMS
Jei žiemą priaugote svorio
Jei žiemą jaučiate, kad priaugote svorio, gerkite apetitą mažinančios kukurūzų purkų arbatos.
• 30 g kukurūzų purkų užpilkite 1 stikline verdančio vandens, leiskite nusistovėti 4-6 valandas, nukoš-kite. Šios arbatos patariama gerti po 1 valgomąjį šaukštą 4-6 kartus per dieną ir ypač tada, kai norisi valgyti. Patariama pasiruošti vaistinių augalų mišinio. Lygiomis dalimis sumaišykite kukurūzų purkas, kiaulpienių lapus, paprastąją kraujažolę ir šalavijų žolę, paprastųjų trūkažolių šaknis ir žolę, šaltekšnio žievę, petražolių sėklas ir mėtas.
• 2 valgomuosius šaukštus susmulkinto vaistinių augalų mišinio suberkite į termosą, užpilkite 0,5 litro vandens, leiskite nusistovėti 2 valandas, nukoškite. Šio antpilo 15 minučių prieš valgi patariama gerti po 1/2 stiklinės 3 kartus per dieną ir gydytis 2 mėnesius.
Išijo skausmų malšinimas
Išijas - sėdimojo nervo uždegimas. Tai ypač skausminga liga. Iši-jo skausmus namuose galima pabandyti numalšinti įvairiais būdais. Pavyzdžiui, į medžiaginę pagalvėlę suberkite verdančiame vandenyje suvilgytus juoduogio šeivamedžio žiedus ir vaistines ramunėles. Taip paruoštą pagalvėlę priglauskite prie skaudamos vietos.
Otito ir peršalimo ligų gydymas
Otitą (ausų uždegimą) ir peršalimo ligas pataria gydyti keptų svogūnų sultimis. Orkaitėje iškepkite kmynų sėklomis įdarytą svogūno galvutę, išspauskite sultis. Sergantiems otitu į kiekvieną ausį 2 kartus per dieną patariama lašinti po 2-3 lašus keptų svogūnų sulčių. Gydydami peršalimo ligas, šių sulčių galite lašinti ir į nosį. Keptų svogūnų sultys ausyse taip pat tirpina sieros kamščius.
Naudinga moliūgų košė
Naudinga valgyti moliūgų košės, kuri pagerina sutrikusį žarnyno darbą, iš organizmo pašalina žalingąsias druskas, normalizuoja sutrikusią medžiagų apykaitą, gydo kepenų ir tulžies pūslės ligas.
Moliūgų košės naudinga valgyti ir sergantiems kolitu.
Jei sutriko centrinės nervų sistemos veikla
Jei keičiantis metų laikams ar orams sutrinka centrinės nervų sistemos veikla, pasiruoškite vaistinių augalų mišinį: sumaišykite 20 g mėtų lapų, 25 g vaistinių valerijonų šaknų, po 50 g raudonėlių ir geltonžie-džio barkūno stiebų bei gudobelių žiedų. 2 valgomuosius šaukštus šio susmulkinto vaistinių augalų mišinio užpilkite 0,5 litro verdančio vandens, leiskite nusistovėti pusę valandos, nukoškite. Ramindami sudirgusią centrinę nervų sistemą, šio antpilo prieš valgį gerkite kasdien po pusę puodelio.
Vegetokraujagyslinės distonijos gydymas
Vegetokraujagyslinę distoniją patariama gydyti levandų ekstraktu, kurio galima įsigyti ir vaistinėse.
Į karšto vandens vonią patariama supilti 1-2 valgomuosius šaukštus levandų ekstrakto ir pagulėti 15 minučių. Ši vonia taip pat lengvai gaivina odą.
Nuo aterosklerozės apsaugantys česnakai
Pasak specialistų, naudinga kasdien suvalgyti po 1 česnako skiltelę, kuri apsaugo nuo žalingųjų bakterijų, stiprina kraują ir padeda išvengti ankstyvosios aterosklerozės. Jei reguliariai valgysite česnakų, ilgiau išliksite jauni.
Išeminės širdies ligos profilaktika
Išeminės širdies ligos profilaktikai naudinga kvėpuoti pipirmėčių ar rožių aliejaus aromatu. Šios ligos profilaktikai taip pat galima kvėpuoti į miltelius sutrintų validolio tablečių, kurios skleidžia mentolio aromatą.
Artrito skausmų malšinimas
Malšindami artrito skausmus, prie skaudamų sąnarių priglauski-te karštas pagalvėles su geltonžie-džiu barkūnu, vaistinėmis ramunėlėmis, juoduogio šeivamedžio žiedais ar apynių spurgomis (šių augalų mišinio ar kiekvieno augalo atskirai). Vaistinius augalus užvirkite nedideliame kiekyje vandens, jais prikimškite linines pagalvėles ir prie skaudamų vietų palaikykite 15-20 minučių. Taip gydytis patariama 10-15 kartų.
Kaip išvengti stenokardijos priepuolio
Norėdami išvengti stenokardijos priepuolio, gerkite dobilų žiedų antpilo ar nuoviro. 1 arbatinį šaukštelį dobilų žiedų užpilkite 1 stikline vandens, virinkite 5 minutes, nukoškite. Šio nuoviro patariama gerti po 1 valgomąjį šaukštą 4-5 kartus per dieną.
Galima paruošti ir dobilų antpilą: 2 valgomuosius šaukštus (50 g) dobilų žiedų užpilkite 0,5 litro degtinės, leiskite nusistovėti 10 dienų. Šio antpilo prieš valgį patariama vartoti po 1 arbatinį šaukštelį 3 mėnesius, kas mėnesį laiko darant 10 dienų pertraukas.
Pėdų ataugų gydymas
Ant pėdų susidariusias druskų ataugas liaudies medicinos žinovai pataria gydyti vaisti-
nių augalų: plautės, šilinio viržio ar paprastosios sukatžolės nuoviro ar lygių dalių druskos ir sodos mišinio ir karšto vandens vonelėmis.
• Ataugas galima sutepti kiaušinio ir terpentino mišiniu.
• Kaip kompresą ant ataugų nakčiai galima dėti kepto svogūno galvutę ar citrinos skiltelę.
Ką daryti, jei apsinuodijote maistu?
Jei apsinuodijote maistu, gerkite paprastosios trūkažolės (cikorijų) antpilo. 1 valgomąjį šaukštą sausų paprastųjų trūkažolių lapų ir žiedų miltelių vakare suberkite į termosą, užpilkite 1 stikline verdančio vandens, leiskite nusistovėti per naktį (jei skubu, pakaks 1 valandos), nukoškite. Paruoštą antpilą padalinkite į 3-4 dalis ir išgerkite per dieną.
Širdžiai naudingas sulčių mišinys
Pasak specialistų, stiprinant širdį ir gerinant jos veiklą, naudinga gerti agurkų ir lapinių salotų sulčių mišinio. Šio sulčių mišinio vieną stiklinę patariama išgerti prieš pusryčius.
Organizmą jauninanti dieta
Jaunindami organizmą, 3 dienas pusryčiaudami, pietaudami ir vakarieniaudami valgykite tarkuotų morkų, citrinų sulčių, medaus ir bet kurių šviežių vaisių tyrės. Šiomis dienomis jokio kito maisto nevalgykite. Ketvirtąją dieną galite dar papildomai saikingai valgyti įprasto maisto. Po kurio laiko jauninančios dietos kursą galite pakartoti.
Žiema. Pavyzdžiui, žiemą aktyvesni būna inkstai ir šlapimo pūslė, tačiau tuo pat metu sulėtėja širdies ir kraujotakos sistemos, plonojo žarnyno ir skrandžio darbas. Šaltuoju metų laiku žmones dažniau ištinka psichozės, podagros ir alkoholizmo priepuoliai. Žiemą organizme sparčiau kaupiasi šlakai, todėl žiemą neretai priaugame svorio.
Pavasaris. Pavasarį aktyviausia yra tulžies pūslė ir kepenys, tačiau sulėtėjusios galvos smegenų, plaučių ir antinksčių funkcijos. Pavasarį žmonės dažniau skundžiasi burnos gleivinės uždegimu ir dantų skausmais. Pavasarį sparčiau slenka plaukai, labiau lūžinėja nagai. Be to, pavasarį paūmėja akių, ausų ir bronchų ligos, dažniau ištinka insulto ir migrenos priepuoliai, dažniau kamuoja nemiga.
Vasara. Vasarą sparčiau dirba širdis, plonasis žarnynas, skrandis, šlapimo pūslė ir kraujotakos sistema. Vasarą labiau pažeidžiama viršutiniųjų kvėpavimo takų sistema. Šiltuoju metų laiku gali paūmėti bronchitas, plaučių tuberkuliozė, pleuritas, astma, dažniau ištikti psichikos ir nerviniai sutrikimai. Vasarą pablogėja endokrininės sistemos veikla, organizmą dažniau pažeidžia infekcijos, skausmin-gesni būna osteochondrozės priepuoliai.
Ruduo. Rudenį aktyvesni būna plaučiai ir storoji žarna. Sulėtėja šlapimo pūslės, inkstų ir antinksčių veikla, paūmėja hemorojus, padažnėja įvairių kanalų spazmai. Šiuo metų laiku dažniau sergama uždegiminėmis odos, gimdos priedų ir tulžies pūslės ligomis. Rudenį taip pat gali pasireikšti alergijos priepuoliai, sutrikti centrinės nervų sistemos veikla. Tokiu metų laiku progresuoja sąnarių ligos, sutrinka virškinamojo trakto darbas.
Keičiantis orams nereikia panikuoti, atkreipiant dėmesį į mažiausius negalavimus dieną ar naktį. Jei vakare pakyla kraujospūdis, paruoškite kontrastinio vandens voneles kojoms ir rankoms.
...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.
Susijusios naujienos:
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau