- 20.09.2017
- 0.0 Reitingas
- 2491 Peržiūr
- Komentarai
Jei pajutote pirmuosius peršalimo požymius – peršti gerklę, užgulė nosis, ėmėte čiaudėti, nereikėtų delsti ir svarbu kuo greičiau imtis tam tikrų priemonių. Nors dažnais atvejais iš karto skubama į vaistinę, tačiau liaudiškos priemonės taip pat gali padėti įveikti peršalimą. Taigi, kokių priemonių imtis ir kaip savarankiškai gydyti peršalimą?
1. Kaitinkite kojas
Peršalus visada rekomenduojama ilsėtis ir jei miegodami pakaitinsite kojas, galite tikėtis greitesnio sveikimo proceso. Kojas apvyniokite marle, pamirkyta spiritiniame ankštinių pipirų užpile arba pipirinėje degtinėje. Ant viršaus užsimaukite vilnones kojines. Tai skatins gausesnį prakaitavimą ir pamiegoję jausitės geriau. Taip pat gali pagelbėti ir vonelė su garstyčiomis. Į pakankamai karštą vandenį įberkite garstyčių miltelių. Kaitinkite kojas apie 10 minučių, tuomet kojas nusausinkite ir apsimaukite vilnones kojines. Kaitinimą rekomenduojama atlikti prieš miegą.
2. Mišinys nuo slogos
Smulkiai sutarkuokite krienų šaknį ir sumaišykite su tokiu pat kiekiu šviežiai spaustų citrinos sulčių. Suvalgykite po arbatinį šaukštelį šio mišinio prieš valgį. Mišinys sukels gausų ašarojimą, tačiau iš karto pastebėsite, kad kvėpuoti tapo lengviau.
3. Kvėpuokite garais
Į puodą vandens įberkite 2 valgomuosius šaukštus sodos ir pakaitinkite, kol užvirs. Nukelkite puodą nuo viryklės ir kvėpuokite kylančiais garais. Rekomenduojama procedūrą atlikti prieš miegą.
4. Vartokite daug skysčių
Pajutus peršalimo simptomus rekomenduojama geri čiobrelių ar kitų vaistažolių arbatą. Per dieną patartina suvartoti ne mažiau nei 30 ml šiltų skysčių vienam kilogramui svorio. Rinkitės ne karštus, bet šiltus gėrimus, patartina pagardinti medumi.
5. Ramunėlių inhaliacija
Šaukštą ramunėlių žiedų užpilkite litru vandens. Pakaitinkite, kol užvirs. Nukelkite puodą nuo viryklės, apsigaubkite rankšluosčiu ir kvėpuokite kylančiais garais. Per nosį įkvėpkite, iškvėpkite per burną. Procedūrą rekomenduojama kartoti 10-15 minučių. Tai padės palengvinti kvėpavimą ir įveikti sausą kosulį.
6. Čiobrelių kompresas
Jei kankina kosulys, gali pagelbėti ant krūtinės dedamas čiobrelių kompresas. Šaukštą džiovintų čiobrelių užplikykite verdančiu vandeniu, uždenkite. Po 10 minučių nukoškite, pamirkykite medvilninį rankšluostį, išgręžkite ir dėkite ant krūtinės. Laikykite apie 30 minučių.
7. Vitaminas C – didžiausias peršalimo priešas
Peršalus gydytojai visada rekomenduoja vartoti daugiau vitamino C. Į stiklinę šilto vandens išspauskite citrinos sulčių, įdėkite šaukštelį medaus. Gerkite šiltą. Taip pat patartina valgyti daugiau citrusinių vaisių, geriamas arbatas pagardinti ne tik medumi, bet ir citrina.
8. Natūralus vištienos sultinys
Sergant kartais dingsta apetitas, tačiau visada svarbu pasistiprinti. Natūralus vištienos sultinys gali daryti tikrus stebuklus, todėl norintiems greičiau pasveikti tikrai pravers šis receptas. Jums reikės 2 ekologiškos vištienos šlaunelių, dviejų morkų, 100 g salierų, 100 g porų, vidutinio dydžio svogūno ir šiek tiek petražolių. Produktus smulkiai supjaustykite, suberkite į 2,5 l vandens, virkite apie valandą. Nukoškite ir gerkite, kai pravės.
9. Razinų antpilas nuo kosulio
50 gramų nuplautų razinų užpilkite stikline verdančio vandens. Po 30 minučių nukoškite, įpilkite 3 šaukštus šviežiai spaustų svogūnų sulčių, išmaišykite. Gerkite mažais gurkšneliais.
...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.
Susijusios naujienos:
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
Skaityti daugiau