Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Liaudies medicina, Sveikata » 2018 » Sausio » 20

Tradiciniai pasaulio šalių receptai stiprinti imunitetą

Citrinos, medus ir česnakai jau seniai peržengė valstybių sienas ir visame pasaulyje žinomi kaip veiksmingi natūralūs vaistai nuo peršalimo ligų. Visgi kai kurios tautos turi savitų būdų stiprinti imunitetą ir atremti virusų atakas. Dalijamės keliais populiariais receptais.

peršalimo ligos, peršalimas, imunitetas, vaistai nuo peršalimo, medus

Lenkijoje ir Čekijoje – sirupai

Mūsų kaimynai lenkai, norėdami sustiprinti sveikatą, renkasi pačių užaugintas gėrybes. Viena populiariausių priemonių įveikti prasidedantį kosulį ir atgauti jėgas – svogūnų sirupas. Jis ruošiamas labai paprastai: kelios svogūnų galvutės labai smulkiai supjaustomos, sudedamos į stiklainiuką ar molinį indą ir užberiamos cukrumi. Uždengiama ir paliekama per naktį, kad išsiskirtų sirupo. Rytą jau galima išgerti 1–2 šaukštelius šio natūralaus produkto. Likusį reikėtų laikyti šaldytuve ir vartoti jo kelissyk per dieną.

Pajutę peršalimo ligų simptomus, lenkai į stiklinę virinto pieno įmaišo šaukštą sviesto su trintais šviežiais česnakais.

Namuose gaminti sirupai nuo kosulio populiarūs ir Čekijoje. Viena iš priemonių, ko gero, išbandyta ir jūsų, – tai juodųjų ridikų sirupas. Šakniavaisis išskobiamas, į jį pridedama cukraus arba medaus. Po kurio laiko cukrus ar medus sugeria ridiko sultis ir naudingąsias medžiagas, susidaro aitroko skonio sirupas. Jis skystina gleives ir padeda atsikosėti. Vartojama po šaukštą 3 kartus per dieną.

Bulgarijoje – įtrinimai

Šios Balkanų šalies gyventojai kosulį, gerklės skausmą ir uždegimą malšina taip: krūtinė, kaklas ir padai įtrinami nacionaliniu stipriuoju gėrimu rakija. Kad šildomasis poveikis būtų stipresnis, iškart apsimaunama vilnonėmis kojinėmis ir gulamasi į lovą.

Bulgarų medicinos tyrinėtojas Christas Mermerskis sukūrė imunitetą stiprinantį receptą. Pasak autoriaus, šioje priemonėje yra organizmui reikalingiausių vitaminų ir mineralų, biologiškai aktyvių junginių.

Natūraliam vaistui pagaminti reikia 12 česnakų skiltelių, 15 citrinų, kilogramo medaus, 400 g daigintų kviečių (arba daigintų grikių ar kitų grūdų) ir 400 g graikinių riešutų. Daiginti grūdai ir nuplauti, nusausinti graikiniai riešutai sutrinami smulkintuvu ir sumaišomi su įspaustais česnakais. Tada įmaišomos kartu su žievėmis smulkiai sutarkuotos 5 citrinos (prieš tai nepamirškite jų švariai nuplauti!).

Įdedama 0,5 kg medaus ir gerai išmaišoma. Iš likusių 10 citrinų išspaustos sultys sumaišomos su likusiu medumi. Mišinys sukrečiamas į anksčiau paruoštą masę ir dar sykį gerai išmaišoma. Laikoma stikliniame inde šaldytuve 3 paras. Mišinio rekomenduojama vartoti po 1–2 šaukštus pusvalandį prieš pusryčius.

Indijoje – aštri sriuba ir arbata

Pasirodo, ir Indijos gyventojai neišvengia peršalimo. Šioje šalyje klimatas – labai įvairus, šaltas vėjas nuo Himalajų kalnų viršūnių gali atnešti net snaigių. Taigi ir indai turi savų būdų įveikti negalavimus.

Štai pietinės šalies dalies gyventojai, pajutę nemalonius peršalimo ligų požymius, skuba virti aštrią sriubą. Intensyvaus kvapo ir skonio prieskoniai pagreitina medžiagų apykaitą ir suaktyvina imuninės sistemos veiklą. Sriubai paruošti reikia 0,5 l vandens, 3 nuplikytų ir nuluptų šviežių pomidorų, šaukštelio alyvuogių aliejaus, kelių žiupsnelių kario, 3 lengvai pakepintų trintų česnakų skiltelių, po žiupsnelį garstyčių sėklų, maltų kuminų, maltų juodųjų pipirų ir druskos. Sriuba verdama ant mažos ugnies 5 minutes, valgoma arba geriama šilta.

Atsikratyti peršalimo ligų požymių Indijoje populiaru geriant arbatą su įvairiais prieskoniais. Štai vienas receptas: 150 ml karšto virinto vandens užplikoma norimų arbatžolių, įberiama po žiupsnelį imbierų, aitriųjų paprikų, ciberžolių ir cinamono, pagardinama citrinos griežinėliu. Arbata su prieskoniais užvirinama, įpilama 100 ml pieno ir jam suputojus nukeliama nuo ugnies. Arbata geriama karšta, galima ją pagardinti medumi.

Tyrimais (ne)patvirtinta

Amerikiečių mokslininkai ir gydytojai praktikai bandė išsiaiškinti, ar populiarios liaudiškos priemonės nuo gripo ir peršalimo ligų yra veiksmingos.

* Vištienos sultinys iš tiesų tinka susirgus. Maistingas, lengvai virškinamas, jis atkuria prakaituojant prarastą skysčių pusiausvyrą organizme.
* Tyrimais įrodyta, kad ežiuolės ir jų preparatai – puikios profilaktinės priemonės. Vartojant jų ilgesnį laiką, imunitetas sustiprėja ir virusai taip lengvai neprikimba.
* Nors daugelis yra įsitikinę, kad siaučiant virusams būtina valgyti česnakų, minėtų mokslininkų teigimu, tyrimais tai nepatvirtinta. Kita vertus, česnakai tikrai nepakenks – jei iš burnos sklis jų kvapas, aplinkiniai vengs bendrauti, tad tikimybė užsikrėsti sumažės.
* Neretai manoma, kad peršalus reikia vartoti daug vitamino C. Pasak tyrėjų, jeigu mitybos racione netrūksta šviežių vaisių ir daržovių, papildomai vartoti vitamino C nereikia. Tačiau tai daryti būtina tiems, kurių mityba – skurdi.
* Mokslininkų teigimu, cinkas veiksmingai padeda gydyti peršalimo ligas ir gripą, ne vien palengvina simptomus. 40 proc. ligonių, kurie ėmė vartoti cinko preparatų vos pajutę ligos požymius, pasveiko greičiau.
* Išsiaiškinta, kodėl gerklės uždegimas, bronchitas ir kitos peršalimo ligos dažniausiai užklumpa žiemą, kai dėl saulės stokos vitamino D lygis organizme būna
žemiausias. Jungtinėje Karalystėje atliktas tyrimas parodė, kad vitaminas D reikalingas ne tik kaulams, bet ir apsisaugoti nuo kvėpavimo takų infekcijų.

Tradiciniai pasaulio šalių receptai stiprinti imunitetą

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
19.09.2018 laikas 08:57 Receptai Vaistažolių mišiniai epilepsijai gydyti

Epilepsija liaudies medicinoje, vaistažolių mišiniai epilepsijai gydyti, epilepsija, epilepsijos gydymas, receptas epilepsijai, vaistažolės epilepsijai, liaudiški patarimai gydant ligas, kaip išgyti, netradicinė medicina, kaip ...

Skaityti daugiau

14.09.2018 laikas 07:59 Receptai Vaistažolių mišiniai nuo kraujavimo iš nosies

Kraujavimas iš nosies liaudies medicinoje, vaistažolių mišiniai nuo kraujavimo iš nosies, kraujavimas, nosis, vaistažoles, receptai kraujavimui, liaudiški patarimai gydant ligas, kaip išgyti, netradicinė medicina, kaip gydytis ...

Skaityti daugiau

26.06.2019 laikas 18:22 Receptai Orkaitėje kepta lašišos filė
Lašišos filė nuplauname, nusausiname, dedame į pailgą indą, apibarstome pipirais, prieskoninėmis žolelėmis ir užpilame su šlakeliu vandens atskiestu sojos padažu ir paliekame pastovėti 10-15 minučių.

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
22.01.2025 laikas 07:24 WEF mokslininkai pristatė nanodaleles, galinčias nuotoliniu būdu valdyti žmogaus protą
Pietų Korėjoje vykdomi tyrimai atskleidžia neįtikėtiną galimybę: nanodalelėmis galima valdyti gyvūnų elgesį. Tačiau šios technologijos pažanga kelia rimtų etinių klausimų ir galimas grėsmes žmonijai. Ar esame pasirengę susidurti su pasekmėmis, jei ši...

Skaityti daugiau

21.01.2025 laikas 22:10 Astrofizikai mano, kad Žemė paėmė Mėnulį iš kitos planetos
Tradiciškai manoma, kad Mėnulis atsirado po didelio susidūrimo su Žeme, tačiau naujas tyrimas, atliktas Pensilvanijos universiteto mokslininkų, siūlo alternatyvų požiūrį. Jie teigia, kad Mėnulis galėjo kilti iš kitos Saulės sistemos vietos ir vėliau ...

Skaityti daugiau

21.01.2025 laikas 21:55 Gyvenamos planetos galėjo atsirasti anksčiau nei galaktikos, mano mokslininkai
Ilgą laiką astronomai buvo įsitikinę, kad galaktikos atsirado prieš formuojantis planetoms. Tačiau naujausi tyrimai, vadovaujami Danielio Valeno iš Portsmuto universiteto, atskleidžia, kad gyvybės galimybės galėjo egzistuoti ankstyvosios Visatos stad...

Skaityti daugiau

21.01.2025 laikas 07:29 Dukra ištekėjo už vyro, kuris ją tempia žemyn ir manipuliuoja ja, kaip jam patinka
Jaunos šeimos gyvenimas su tėvais gali atrodyti kaip patogus sprendimas, tačiau tai dažnai atneša nesusipratimų ir įtampų. Šiame straipsnyje nagrinėsime iššūkius, su kuriais susiduria poros, kai tėvai nori padėti, o jaunųjų šeimos nariai nesuvokia, k...

Skaityti daugiau

20.01.2025 laikas 07:40 Mano vyro tėvai nenorėjo mums padėti įsigyti butą, tačiau patys nusipirko naują automobilį

Šeimos dinamikos dažnai yra sudėtingos, ypač kai kalbama apie finansinę paramą. Mano vyro tėvai, nors ir gyvenantys gerai, atsisako padėti mums nusipirkti nuosavą būstą. Tai sukėlė daug klausimų ir iššūkių mūsų santykiuose. Šiame straipsnyje pasid...

Skaityti daugiau