Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Stichijos » 2019 » Rugsėjo » 3

Trumpas pasiūlė ant uragano numesti atominę bombą: kas vyksta?

„Kodėl gi jų nesusprogdinus atominėmis bombomis?“ – paklausė prezidentas Donaldas Trumpas Baltuosiuose rūmuose vykusio pasitarimo apie uraganus metu.

D. Trumpas siūlė pietrytinę Jungtinių Amerikos Valstijų dalį užgriuvusių tropinių audrų problemą spręsti branduoliniais ginklais, rašoma sciencealert.com, remiantis „Axios“ informacija. Tiesa, vėliau JAV prezidentas paneigė taip kalbėjęs.

uraganai, stichinės nelaimės, donaldas trumpas, mokslas, politika

©NOAA

D. Trumpo komentarus girdėję šaltiniai pranešė „Axios“, kad JAV prezidentas į vyresniuosius pareigūnus kreipėsi maždaug šiais žodžiais: „Uraganai pradeda formuotis ties Afrikos pakrante. Kai jie juda Atlanto vandenynu, galėtume į centrą įmesti atominę bombą ir išsklaidyti audrą. Kodėl nenaudojame šios taktikos?“

Idėja „naikinti“ uraganus atominėmis bombomis nėra nauja. XX a. šeštojo dešimtmečio pabaigoje vienas mokslininkas pasiūlė branduoliniais užtaisais „keisti uraganų judėjimo kryptį ir intensyvumą“. Tačiau Nacionalinės vandenynų ir atmosferos tyrimų administracijos mokslininkų straipsnis, paskelbtas „Business Insider“, įrodė, kad šis sumanymas nėra geras. Jie rašė, kad neįmanoma išsklaidyti uragano atominėmis bombomis, nes mūsų turimos bombos yra nepakankamai galingos, be to, sprogimo banga aplinkinio oro slėgį pakeistų mažiau nei sekundės daliai.

Kaip susiformuoja uraganas?

Uraganai yra didžiuliai žemo slėgio ciklonai, kuriuose vėjo greitis gali viršyti 119 kilometrų per valandą. Jie susiformuoja virš šilto vandens Atlanto vandenyno viduryje. Kylant šiltai drėgmei, išskiriama energija ir susidaro perkūnija.

Daugėjant perkūnijos židinių, vėjas juda spirale aukštyn – susidaro verpetas. Viršutiniuose atmosferos sluoksniuose šiltas oras kondensuojasi ir susiformuoja debesys.

Siaučiant vėjui, virš vandenyno paviršiaus susiformuoja žemo slėgio sritis, padedanti uraganui išlaikyti jam būdingą formą.

Jei kuri nors šio oro ciklo dalis išsisklaido (šiltas oras arba žemo slėgio sritis), uraganas nusilpsta ir išnyksta arba virsta silpnesne audra.

1959 m. Jackas Reedas, „Sandia National Laboratories“ meteorologas, pasiūlė išsklaidyti uraganų susiformavimui palankias oro sąlygas naudojant branduolinius ginklus.

J. Reedas teorizavo, kad branduoliniai užtaisai galėtų sustabdyti uraganus, išstumdami šiltą orą iš uragano centro, kad šilto oro vietą užimtų šaltas oras. Meteorologo teigimu, tokiu būdu būtų išsklaidyta žemo slėgio sritis ir uraganas susilpnėtų.

J. Reedas pateikė du būdus nugabenti branduolinį užtaisą į uragano centrą.

„Šis plano etapas neturėtų sukelti didelių problemų“, – rašė jis.

Meteorologo siūlymu, atominę bombą galėtų numesti lėktuvas, tačiau „tinkamesnis būdas – naudoti povandeninį laivą“.

Povandeninis laivas „galėtų išnerti ties uragano centru, paleisti raketą su branduoline galvute ir vėl saugiai panerti“.

Remiantis Nacionalinės vandenynų ir atmosferos tyrimų administracijos mokslininkų straipsniu, J. Reedo sumanyme yra dvi problemos.

Uraganai išskiria sunkiai suvokiamą energijos kiekį

Uraganai – labai galingi. Kaip rašoma Nacionalinės vandenynų ir atmosferos tyrimų administracijos straipsnyje, visiškai susiformavęs uraganas kas 20 minučių išskiria tiek pat energijos, kiek 10 megatonų galios atominė bomba. Tai daugiau nei 666 kartus viršija 1945 m. ant Hirošimos numestos bombos „Mažylis“ („Little Bomb“) galią.

Taigi, norint prilygti uragano galiai, per valandą reikėtų numesti apie 2 000 „Mažylių“ ir metyti bombas tol, kol uraganas nenusilps.

Neužtektų net didžiausios kada nors susprogdintos atominės bombos – 50 megatonų vandenilinio užtaiso, vadinamo Caro bomba, kurį rusai detonavo virš Arkties vandenyno 1961 m.

Be to, Nacionalinės vandenynų ir atmosferos tyrimų administracijos straipsnyje teigiama, kad pradinei aukšto slėgio smūginei bangai judant tolyn, uragane esančio oro slėgis vėl sugrįžtų į tą pačią žemo slėgio būseną, kurioje buvo prieš tai. Primename, kad atominės bombos smūginė jėga juda viršgarsiniu greičiu.

Vadinasi, mums nepavyktų išsklaidyti žemo slėgio oro, leidžiančio audrai toliau šėlti, nebent turėtume galimybę pastoviai mėtyti atomines bombas į uragano centrą.

Tarkime, kad norime sumažinti 5-os kategorijos uraganą (šiai kategorijai buvo priskirtas uraganas „Katrina“), kurio vėjo greitis siekia 280 kilometrų per valandą, ir paversti jį 2-os kategorijos uraganu, kurio vėjo greitis siekia 160 kilometrų per valandą.

Vadovaujantis Nacionalinės vandenynų ir atmosferos tyrimų administracijos straipsniu, mums reikėtų 40 kilometrų skersmens uragano centrą papildyti daugiau nei puse milijardo tonų oro. Atominė bomba to nepadarys.

„Sunku įsivaizduoti praktišką būdą, kaip perkelti tiek daug oro“, – rašė straipsnio autoriai. Be to, net antros kategorijos uraganas gali kaip reikiant apgadinti turtą ir infrastruktūrą.

Toli pasklistų radioaktyviosios dulkės

Nacionalinės vandenynų ir atmosferos tyrimų administracijos straipsnyje taip pat nurodoma, kad, numetus atominę bombą ant uragano, radioaktyviosios dulkės pasklistų kur kas toliau, nei siekia uragano ribos.

„Šiame pasiūlyme neatsižvelgiama į tai, kad radioaktyviosios dulkės gana greitai keliautų su pasatais ir sukeltų didžiulių aplinkosauginių problemų“, – pažymėjo autoriai.

Radioaktyviosios dulkės yra greitai skylančių ir gama spinduliuotę skleidžiančių radioaktyviųjų izotopų mišinys. Gama spinduliai plika akimi nematomi, tačiau yra pakankamai galingi. Didelis gama spindulių poveikis gali pažeisti organizmo ląsteles ir jo regeneracines savybes. Šis sutrikimas vadinamas spinduline liga.

Radioaktyviosiomis dulkėmis užteršta žemė gali tapti negyvenama. Kai 1986 m. įvyko sprogimas Černobylio atominėje elektrinėje, žmonės buvo priversti palikti 3885 kvadratinių kilometrų teritoriją.

Jei JAV pamėgintų išsklaidyti uraganą atomine bomba, radioaktyviosios dalelės galėtų pasiekti Karibų jūros ar Meksikos įlankos šalis.

„Akivaizdu, kad šis sumanymas – niekam tikęs“, – reziumuojama Nacionalinės vandenynų ir atmosferos tyrimų administracijos straipsnyje.

Publikuoja: delfi.lt

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
31.08.2018 laikas 09:36 Receptai Prakaitavimą skatinantys vaistažolių mišiniai
Prakaitavimą skatina liaudies medicinoje, Prakaitavimą skatinantys vaistažolių mišiniai, receptai skatinantis prakaitavimą, liaudiški patarimai gydant ligas, kaip išgyti, netradicinė medicina, kaip gydytis vaistažolėmis, kaip gydy...

Skaityti daugiau

16.10.2018 laikas 10:22 Receptai Pratimai akių nuovargiui pašalinti

Specialūs pratimai - akių nuovargiui pašalinti ir regėjimo sutrikimų profilaktikai. Taigi, pertraukų metu rekomenduojama daryti specialius pratimus akims. Jie gali būti atliekami stovint arba sėdint, nukreipus akis nuo ekrano, ...

Skaityti daugiau

23.09.2018 laikas 14:36 Receptai Liaudiški patarimai astmos gydymui

Astma liaudies medicinoje, astma, astmos gydymas, receptai astmai, liaudiškomis priemonėmis, liaudiški patarimai gydant ligas, kaip išgyti, netradicinė medicina, kaip gydytis vaistažolėmis

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
21.11.2024 laikas 08:16 Varnalėšų lapai: nauda, vartojimas ir atsargumo priemonės
Varnalėšos yra gerai žinomos dėl savo šaknų gydomųjų savybių, tačiau daugelis žmonių nežino, kad ir varnalėšų lapai gali pasiūlyti daugybę naudos sveikatai. Šiame straipsnyje išnagrinėsime, kaip šie lapai gali prisidėti prie jūsų gerovės, jų teikiama...

Skaityti daugiau

21.11.2024 laikas 08:00 Žemas kraujospūdis (hipotenzija): priežastys, simptomai ir gydymas
Žemas kraujospūdis, arba hipotenzija, dažnai yra ignoruojama sveikatos problema, tačiau ji gali turėti rimtų pasekmių. Nors dauguma žmonių žino apie aukšto kraujospūdžio pavojus, apie žemą kraujospūdį žinoma gerokai mažiau. Šiame straipsnyje išnagrin...

Skaityti daugiau

21.11.2024 laikas 07:44 Kaip greitai užmigti po naktinio prabudimo: patarimai
Naktinis prabudimas gali būti nemalonus ir varginantis, ypač jei po to sunkiai užmigsite. Daugelis žmonių patiria šią problemą, tačiau yra efektyvių būdų, kaip greitai ir neskausmingai grįžti į miegą. Gydytojas Michfelis Bruce'as pristato paprastus, ...

Skaityti daugiau

20.11.2024 laikas 21:36 Neįsižeiskite ant vaikų: tylos reikšmė ir tėvų palaikymas
Šiuolaikiniame pasaulyje, kai vaikai dažnai užimti savo reikalais, tėvams gali kilti klausimų, kodėl jų vaikai nebekontaktuoja taip dažnai, kaip anksčiau. Tačiau tylos užkulisiuose gali slypėti ne abejingumas, o gili emocinė dinamika. Šiame straipsny...

Skaityti daugiau

20.11.2024 laikas 13:57 Česnako nauda ir žala širdies sveikatai: kokias savybes žinoti?
Širdies ir kraujagyslių ligos išlieka viena iš pagrindinių suaugusiųjų mirties priežasčių, ypač Jungtinėse Amerikos Valstijose. Rūpindamiesi savo širdies sveikata, galime pasiekti puikių rezultatų, pasitelkdami ne tik subalansuotą mitybą ir fizinį ak...

Skaityti daugiau