Mėnesio TOP 6
Pagrindinis » Kategorija: Medicinos naujienos » Peržiūrų: (196) Komentarų: (0) (12.06.2018 - 20:52)

Tyrėjai nežiūrėjo rimtai į nerimą dėl naujų skiepų

Nauju skiepu nuo tuberkuliozės buvo paskiepyta apie 3000 vaikų. Mokslininkai įtikino tėvus, kad jis yra saugus ir veiksmingas, deja, šie teiginiai nebuvo teisingi. Pasirodo, kad duomenys buvo suklastoti.

skiepai, skiepai nuo tuberkuliozės, naujienos apie vaistus, bcg

Tyrėjai iš Oksfordo universiteto (Oxford University) atrinko atskirus duomenis iš bandymų su gyvūnais, kad parodytų naują skiepą teigiamoje šviesoje ir gautų papildomą finansavimą. Po šio tyrimo 2800 naujagimių Pietų Afrikoje buvo paskiepyti vakcina MVA85A nuo tuberkuliozės, nors ir nebuvo įrodymų, kad ji saugi.

Tyrėjai nutylėjo apie 4 bandymus su gyvūnais, per kuriuos gauti neigiami naujo skiepo, kuris buvo sukurtas tam, kad sustiprintų standartinio BCG skiepo poveikį, rezultatai. Mokslininkams buvo suteikta dar 8 mln. Didžiosios Britanijos svarų sterlingų, ir 2009 metais skiepas buvo patikrintas su mažais vaikais Pietų Afrikoje.

2015-aisiais atliktoje pradinių tyrimų apžvalgoje konstatuota, kad duomenys buvę netobuli. Dar blogiau: atrodo, kad iš tikrųjų MVA85A skiepas sumažino BCG skiepo efektyvumą. Be to, atskiri gyvūnai, gavę abu skiepus, nugaišo anksčiau, bet bandymų rezultatuose apie tai nebuvo pranešta.

BMJ, 2018; 360:j5845

Patiko straipsnis? Pasidalinkite su draugais tinkluose!

ŽYMĖS: skiepai, naujienos apie vaistus, farmakedonas, bcg skiepas, tuberkuliozė, skiepai nuo tuberkuliozės, farmacija
Svetainėje sukaupta daugiau nei 1000 sveikatos patarimų. Ieškokite patarimų apie:

Griežtai draudžiama PARANORMAL paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu, be (gyvos) nuorodos su logotipu į PARANORMAL.LT šaltinį.

Komentarai: (0) Komentuoti gali tik registruoti vartotojai!
avatar

//Taip pat skaitykite »

Sveikatos patarimai / Liaudies medicina
Delfinų terapija... tiesiog namuose!...

Taip, taip! Šis labai brangus, sunkiai prieinamas ir itin veiksmingas gydymo būdas tapo įmanomas fantastiško rusų mokslininkų...

Medicinos naujienos
Paracetamolis: gali negrįžtamai pakenkti...

Paracetamolis netinka nugaros skausmui ir osteoartritui gydyti, nors ir yra rekomenduojamas kaip veiksmingas vaistas, išsiaiš...

Medicinos naujienos
Juozas Ruolia paneigė mitus apie būtino išgerti vandens...

Derėtų pasitikėti savo organizmu ir nevartoti nemėgstamo maisto, LRT radijo laidoje „Sveikata“ tvirtina fitoterap...

Sveikatos patarimai / Liaudies medicina
Sumažinkite cholesterolio kiekį ir išvalykite kraujagys...

Šis receptas padės išvalyti kraujagysles ir apsaugos nuo užsikimšimo. Blogasis cholesterolis dažnai gydomas tradiciniais įvai...