Pagrindinis » Kategorija: Medicinos naujienos » Peržiūrų: (282) Komentarų: (0) (12.06.2018 - 20:52)

Tyrėjai nežiūrėjo rimtai į nerimą dėl naujų skiepų

Nauju skiepu nuo tuberkuliozės buvo paskiepyta apie 3000 vaikų. Mokslininkai įtikino tėvus, kad jis yra saugus ir veiksmingas, deja, šie teiginiai nebuvo teisingi. Pasirodo, kad duomenys buvo suklastoti.

skiepai, skiepai nuo tuberkuliozės, naujienos apie vaistus, bcg

Tyrėjai iš Oksfordo universiteto (Oxford University) atrinko atskirus duomenis iš bandymų su gyvūnais, kad parodytų naują skiepą teigiamoje šviesoje ir gautų papildomą finansavimą. Po šio tyrimo 2800 naujagimių Pietų Afrikoje buvo paskiepyti vakcina MVA85A nuo tuberkuliozės, nors ir nebuvo įrodymų, kad ji saugi.

Tyrėjai nutylėjo apie 4 bandymus su gyvūnais, per kuriuos gauti neigiami naujo skiepo, kuris buvo sukurtas tam, kad sustiprintų standartinio BCG skiepo poveikį, rezultatai. Mokslininkams buvo suteikta dar 8 mln. Didžiosios Britanijos svarų sterlingų, ir 2009 metais skiepas buvo patikrintas su mažais vaikais Pietų Afrikoje.

2015-aisiais atliktoje pradinių tyrimų apžvalgoje konstatuota, kad duomenys buvę netobuli. Dar blogiau: atrodo, kad iš tikrųjų MVA85A skiepas sumažino BCG skiepo efektyvumą. Be to, atskiri gyvūnai, gavę abu skiepus, nugaišo anksčiau, bet bandymų rezultatuose apie tai nebuvo pranešta.

BMJ, 2018; 360:j5845

Patiko straipsnis? Pasidalinkite su draugais tinkluose!


ŽYMĖS: skiepai, naujienos apie vaistus, farmakedonas, bcg skiepas, tuberkuliozė, skiepai nuo tuberkuliozės, farmacija
Svetainėje sukaupta daugiau nei 1000 sveikatos patarimų. Ieškokite patarimų apie:

Leidžiamas medžiagos citavimas negavus išankstinio paranormal.lt sutikimo su sąlyga, kad tekste bus patalpinta privaloma nuoroda į paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip. Interneto leidiniams privaloma tiesioginė, paieškos sistemoms atvira hipernuoroda į cituojamus straipsnius ne žemiau, kaip antroje teksto pastraipoje. Išimtinių teisių pažeidimas užtraukia baudžiamąją atsakomybę


// Susiję straipsniai »


//Taip pat skaitykite »

Komentarai: (0) Komentuoti gali tik registruoti vartotojai!
avatar