Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Sveikatos Patarimai | Liaudies Medicina » 2017 » Lapkričio » 17

Varnalėšos - nuo šimto ligų

Dažnai pajutę nedidelių sveikatos sutrikimų tekini bėgame į vaistinę, perkame įvairiausius papildus tikėdamiesi, kad jie išspręs visas problemas. Jei tai ne rimta liga, kai reikia medikamentinio gydymo, galbūt pirmiausia verta apsidairyti savo darže ir jo prieigose? Gamtos dovanų, galinčių išvaduoti iš užklumpančių ligų, galima rasti po žeme.

varnalėšų šaknys

Štai dar vasarą nuotaiką gadinusioms ir be gailesčio naikintoms varnalėšoms vėlyvą rudenį turėtume tarti atsiprašymo žodžius. Tai bene vienintelis augalas, kurio vaistingąsias šaknis galima rinkti ir lapkritį. Baigiantis pirmajam vegetacijos periodui, varnalėšos savo šaknyse sukaupia labai daug vertingų medžiagų. Pirmųjų metų augalo šaknys yra sultingos ir mėsingos. Antraisiais augimo metais varnalėšos pradeda eikvoti sukauptas maistingąsias medžiagas, šaknys tampa sumedėjusios, todėl gydomaisiais tikslais jau nėra tinkamos naudoti. Taigi pasikaskite pirmamečių varnalėšų šaknų, nuvalykite žemes, nuplaukite šaltu vandeniu, nupjaukite viršutinę antžeminę dalį ir supjaustykite 10–15 cm dydžio gabaliukais. Juos galima džiovinti arba naudoti šviežius.

Varnalėšų šaknyse yra daug eterinių aliejų, beveik 45 proc. polisacharido inulino, dervos, gleivių, proteinų, mineralinių druskų, nesočiųjų riebiųjų rūgščių, labai nemažai vitamino C. Dėl inulino gausos varnalėšų šaknys tinka organizmo medžiagų apykaitai normalizuoti, toksinams šalinti, blogojo cholesterolio kiekiui mažinti ir organizmui stiprinti. Sergant inkstų bei šlapimo pūslės ligomis varnalėšų šaknys naudojamos kaip šlapimą varanti priemonė.

Peršalus šios šaknys veikia kaip uždegimą slopinantis, karštį mažinantis, prakaitavimą skatinantis ir skausmą malšinantis vaistas. Varnalėšų šaknys padeda sutrikus žarnyno veiklai: jos veikia kaip natūrali uždegimo slopinamoji ir laisvinamoji priemonė. Sergant skrandžio ligomis varnalėšų šaknų preparatai malšina uždegimą, skausmą, reguliuoja skrandžio sulčių rūgštingumą. Be to, varnalėšų šaknys gali pagerinti tulžies pūslės veiklą, tinka vartoti sergant diabetu ar sutrikus medžiagų apykaitai. Kompresai su varnalėšų šaknų nuovirais naudojami odos ligoms gydyti, mažina niežulį, patinimą, gydo odos uždegimus, stiprina plaukus.

Varnalėšos - nuo šimto ligų

Varnalėšų šaknų ištrauka

Geriausia ją ruošti termose – taip visos naudingos medžiagos maksimaliai lieka ištraukoje. 20 g (maždaug šaukštą) šviežių arba džiovintų šaknų reikia užplikyti 2 stiklinėmis vandens ir laikyti termose per naktį. Ryte ištrauką perkošiama ir geriama prieš valgį, 3–4 kartus per dieną. Pradėti reikia nuo 1 šaukšto ištraukos, vėliau dozę padidinti iki ¼ stiklinės. Tinka sergant sąnarių, skrandžio, žarnyno, odos ligomis bei diabetu.

Varnalėšų šaknų nuoviras

Tinkamai paruošti nuovirą geriausia vandens vonelėje. Tam 2 šaukšteliai susmulkintų šaknų užpilami stikline verdančio vandens, uždengtas indas įstatomas į didesnį indą su vandeniu ir kaitinama apie 45 min., kol šaknys atiduoda visas vertingąsias medžiagas nuovirui. Nuoviras perkošiamas ir geriama po šaukštą 3–4 kartus per dieną prieš valgį. Nuoviro koncentracija didesnė. Jis naudojamas sergant onkologinėmis ligomis, akmenlige, diabetu. Išoriškai tinka odos ligoms gydyti ir plaukams stiprinti.

Gydomasis varnalėšų šaknų tepalas

3 šaukštai susmulkintų šviežių varnalėšų šaknų užpilami ½ stiklinės nerafinuoto saulėgrąžų arba alyvuogių aliejaus. Laikoma parą. Tada viskas kaitinama 10 min. ir perkošiama. Į karštą aliejų įdedama šaukštelis bičių vaško ir gerai išmaišoma. Atvėsus gaunamas tirštas tepalas, tinkamas tepti skaudamus sąnarius. Geriausia tepalą įtrinti nakčiai ir apvynioti sąnarį šiltai.

Varnalėšų aliejus

Gaminamas taip pat kaip varnalėšų tepalas, tik nededama vaško. Toks aliejus – tai universali priemonė nuo pleiskanų ir plaukų slinkimo. Aliejuje gausu fitosterolių ir nepakeičiamų riebalų rūgščių, todėl jis stiprina plaukus, suteikia jiems žvilgesio ir skatina augimą.

Autorius: Marija Naudžiūnienė

Varnalėšos - nuo šimto ligų

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
09.11.2017 laikas 10:33 Receptai – Patiekalai Prakaitavimui arbata (čiobrelis, liepžiedžiai, ramunėlė)
Liaudies medicinos receptas. Gydo nuo: karščiavimas. Ingredientai: čiobrelis, liepos žiedai, ramunėlės žiedai.

Skaityti daugiau

09.06.2019 laikas 14:49 Receptai – Patiekalai Pyragas prie arbatos per 5 minutes. Viską sumaišiau ir į orkaitę
Paprastas ir skanus naminis pyragas! Išsamų torto paruošimą žiūrėkite vaizdo medžiagoje.

Skaityti daugiau

04.07.2019 laikas 18:12 Receptai – Patiekalai Kiaulienos kotletai su grikiais
Gaminame. Kiaulienos kotletai su grikiais. Kotletai patiekiami su bulvių koše arba virtomis bulvėmis ir mėgstamomis salotomis. Skanaus!

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
07.05.2024 laikas 20:12 „Mano tėvas nužudė NSO liudininkus Rosvelyje“

NSO tyrinėtojas Antonis Bragalija garsėja kruopščiais tyrimais ir paieškomis. Jam pavyko pritraukti daugybę įvairių su NSO susijusių epizodų liudininkų. Tačiau dauguma jų yra įvykių, tiesiogiai susijusių su Rosvelyje įvykusia NSO katastrofa, liudi...

Skaityti daugiau

07.05.2024 laikas 19:18 Senovinės gydomosios taurės paslaptis: unikali jėzuitų vienuolio dovana Romos imperatoriui

Labai seniai jėzuitų vienuolis Atanasijus Kircheris Šventosios Romos imperijos imperatoriui Ferdinandui III įteikė labai neįprastą dovaną. Ji atrodė kaip paprasta medinė taurė. Tačiau šis indas slėpė nuostabią paslaptį. Į ja įpylus tyro šaltinio v...

Skaityti daugiau

07.05.2024 laikas 10:20 Kuo maitinti rožes pavasarį?

Pavasaris – geriausias metas rožes maitinti prieš žydėjimą arba žydėjimo metu. Tada jos žydės visą vasarą. Kuo maitinti rožes, kad jos ilgai žydėtų.

Skaityti daugiau