Ar kada nors pagalvojote, kad norint sukurti harmoniją namie nieko ypatingo nereikia – tik skambančių vėjo varpelių? Jeigu tikite fengšui, kinų erdvės ir daiktų joje išdėstymo patarimais, tikriausiai tuo net neabejojate? Fengšui vėjo varpeliai yra labai populiarūs ir jų panaudojimo namie būdų yra daug bei įvairių. Vieni mėgsta juos kabinti tarpduryje, tačiau tikriausiai jų vieta yra sode, verandoje arba balkone – ten, kur vėjas…
Žinoma, galima vėjo varpelius kabinti ir namie. Ypač jei jie yra labai dekoratyvūs, pavyzdžiui, su mažyčiais kristalais. Kiekvienas žmogus, kuris interjerą namuose kuria pats, be fengšui specialistų pagalbos, turėtų vadovautis vidine nuojauta, kur geriausia kabinti šį fengšui simbolį.
Pagal fengšui tradicijas vėjo varpeliai naudojami neutralizuoti neigiamos energijos tekėjimą, suteikti namams ramybės, ir atkurti sutrikusią harmoniją. Jeigu reikia stipraus metalo fengšui tam tikroje Bagua kvadrato vietoje namuose (šiaurės vakaruose), fengšui konsultantai rekomenduoja pakabinti metalinius vėjo varpelius iš 6 virvelių (varpelių), nes, pasant fengšui filosofų, 6 yra šiaurės vakarų skaičius. Geriausia, kad vėjo varpeliai būtų pagaminti iš tuščiavidurių vamzdelių, kad per juos perėjusi Ša Či energija galėtų būti pakeičiama į kokybišką ir pozityvią Šen Či energiją.
Yra 3 pagrindinės gairės, kaip atrasti geriausią fengšui vietą gyvenamosiose patalpose, vėjo varpeliams: reikia atsižvelgti į medžiagą, iš kurios jie pakabinti, vytelių (varpelių) skaičių ir simbolius, kurie pavaizduoti ant vėjo varpelių.
3 būdai, kaip išsirinkti vėjo varpelius pagal fengšui:
- Medžiagos. Labai svarbu pasirinkti derančią prie interjero ar eksterjero fengšui elemento medžiagą tam tikroje Bagua kvadrato dalyje, kurioje norite ją kabinti. Metaliniai vėjo varpeliai geriausiai tinka kabinti vakarų, šiaurės vakarų ir šiaurės pusėje, o mediniai (bambukiniai) gali būti kabinami rytuose, pietryčiuose ir pietuose pagal Bagua kvadratą. Kartais prekybos vietose galima rasti vėjo varpelių, pagamintų iš porceliano arba molio, o tokie labiausiai suderinami su Žemės elementu ir rekomenduojami kabinti šiose pusėse: centre, pietvakariuose, šiaurės rytuose, rytuose ir pietryčiuose). Tačiau svarbu atsiminti, kad bet koks ne vietoje pakabintas fengšui simbolis, gali ne pagerinti atmosferą namuose, bet dar labiau viską sujaukti. Taigi, niekada nereikėtų kabinti metalinių vėjo varpelių rytuose (medžio elementas), o medinių – Žemės elemento srityje (pietvakariuose). Japonijoje gaminami vėjo varpeliai (furin) iš stiklo. Kadangi stiklas priklauso Vandens elementui, japoniškus stiklo varpelius geriausia kabinti šiaurės pusėje, kad jie galėtų suaktyvinti Bagua kvadrato zoną, atsakingą už karjerą ir gyvenimo kelią.
- Simboliai. Dauguma fengšui vėjo varpelių turi tradicinių simbolių, pavyzdžiui, Či Lin simbolis žada apsaugą, o mistiškasis mazgas užtikrina gerą ir gausų pozityvios energijos tekėjimą. Moliniai vėjo varpeliai su dviem širdelėmis akivaizdžiai labiausiai tinka pietvakariuose arba meilės ir santuokos zonoje namuose arba sode, o vėjo varpeliai su Budos simboliu geriausiai subalansuos energijas namuose, jei bus kabinami šiaurės rytų arba dvasinio augimo ir asmeninio tobulėjimo Bagua kvadrato zonoje.
- Skaičiai. Renkantis vėjo vamzdelius rekomenduojama dėmesį atkreipti ir į strypelių (varpelių) skaičių. Skaičiai 6 ir 8 yra dažniausiai naudojami, gaminant vėjo varpelius ir geriausiai suaktyvinantys palankią energiją namuose. Skaičius 5 laikomas geriausiu pasirinkimu, kai norima slopinti blogą energiją, kurios kyla dėl fengšui metinės žvaigždės (terminas, naudojamas apibūdintii kasmetinį energijų judėjimą pagal klasikinės fengšui mokyklos mokymą).
Taigi, jeigu patinka vėjo varpeliai ir jų subtili muzika, naudokite į sveikatą! Tik būkite tikri, kad pasirinkote jiems tinkamiausią vietą savo namuose arba sode. Tada vėjo varpeliai neerzins, išsklaidys blogą energetiką ir pritrauks sėkmę ir ramybę namams.