- 27.08.2019
- 4.1 Reitingas
- 3370 Peržiūros
- Komentarai
Depresija – tai liga, kurios vien vaistai ir gydytojo pastangos neišgydys. Svarbiausia, kad depresija susirgęs žmogus pats norėtų gydytis ir sau padėti. Bet tai gana sudėtinga, nes depresiją jaučiantis žmogus lengvai pasiduoda jausmui, kad viskas aplinkui beprasmiška, o gydytis ir išgyti nėra nei noro, nei vilties.
Jonažolės. Šiose žolelėse yra raudonos aliejingos substancijos – hipericino, kuris padeda įveikti depresijos simptomus. Jau ne vienus metus jonažolės laikomos populiariausiu natūraliuoju antidepresantu.
Šias vaistažoles galima vartoti kaip ekstraktą (kapsulėmis) arba gerti arbatą. Prieš kelerius metus mokslininkai iš Miuncheno atliko eksperimentą su 5000 depresija sergančių pacientų. Ligonius suskirsčius į 3 grupes, jiems buvo taikytas gydymas antidepresantais, placebu ir jonažolių ekstraktu.
Nustatyta, kad jonažolės efektyvumu gerokai pranoko placebą, jų poveikis beveik prilygo tokiems populiariems preparatams, kaip „Prosac“ ir „Seroxat“. Poveikis išryškėjo dėl jonažolėse esančių medžiagų, skatinančių serotonino išsiskyrimą į organizmą.
Serotoninas – tai galvos smegenų neuromediatorius, atsakingas už pasitenkinimo, laimės jausmą. Kitaip nei farmakologiniai preparatai, jonažolės sukeldavo itin mažai šalutinių efektų, o jei ir sukeldavo – jie buvo švelnesni, lengviau toleruojami.
Beje, jonažolių negalima vartoti kartu su antidepresantais. Jose yra hipericino, kuris aktyvuoja citochromų P-450 metabolizmą, todėl visi vaistiniai preparatai perdirbami labai greitai ir pašalinami iš organizmo nespėjus pasireikšti jų poveikiui.
Kininis citrinvytis. Ši žolelė padeda nuo stipraus streso. Citrinvyčio vaisiai gerina nuotaiką, padeda atsikratyti liūdesio ir ilgesio nutrūkus santykiams. Taip pat teigiamai veikia antinksčių darbą (padeda kovoti su stresu organizmo viduje, nes antinksčiai gamina adaptogenus). Dar vienas preparato pliusas – sustiprėjęs libido ir pagalba kepenims detoksikuojant organizmą. Standartinė dozė: 500 mg kapsulės 2 kartus per dieną (ryte ir per pietus). Vakare vaisto geriau nevartoti, nes tikslas – paveikti antinksčius aktyviuoju metu, dieną.
Kryžiažiedė. Tai atpalaiduojamuoju poveikiu pasižyminti žolelė, kuri padeda įveikti nerimą. Ne paslaptis, kad būtent nerimas – vienas dažniausių depresijos palydovų. Kryžiažiedę galima derinti su augaliniais antidepresantais. Šių vaistažolių ekstraktas, vartojamas po 45 lašus per dieną, – ne mažiau efektyvus nei raminamieji.
Žolelių kokteiliai
• Paimkite 2 žiupsnelius apynių spurgų, po žiupsnelį ramunėlių žiedų, valerijono šaknų ir melisų, sumalkite kavamale. Vėliau 2 šaukštus žolelių miltelių užplikykite 2 stiklinėmis verdančio vandens. Po 15 minučių perkoškite. Gurkšnokite mažais gurkšneliais, visą dieną. Būtinai pasilikite nuoviro prieš miegą, kad geriau miegotumėte. Gydymosi nuo depresijos kursas – 7 dienos.
• 1 arbatinis šaukštelis čiobrelių, 1 šaukštas melisos, 1 šaukštas pipirmėčių, 1 šaukštas juodųjų serbentų lapų, 2 šaukštai juodosios arbatos. Viską sumaišykite. 1 arbatinį šaukštelį mišinio užplikykite 200 ml verdančio vandens, palikite 20 minučių nusistovėti, tada perkoškite. Gerkite po 1 stiklinę šviežiai užplikytos arbatos 3 kartus per dieną. Šis gėrimas padės atsikratyti vangumo, apatijos ir depresijos.
Mirtų ramybė
Pamėginkite vonią su mirtos lapeliais ir žiedais. Jų galite pasiskinti šviežių arba naudoti džiovintas. Taip pat mirtų galite įdėti į arbatą, kartkartėmis tiesiog rankomis patrinkite jų lapelius. Labai teigiamai veikia mirtų kvapas. Galima pasigaminti sašė maišelius su mirtų lapeliais, pakabinti juos miegamajame, automobilyje, darbo vietoje.
Kasdienė terapija
• Tarp populiariausių naminių priemonių nuo depresijos minimi bananai, kuriuose yra meskalino, dažnai vadinamo laimės narkotiku. Puikūs organizmo tonusą stiprinantys produktai – kriaušės, šokoladas. • Sergant depresija rekomenduojama kas rytą išgerti arbatos su citrina ir arbatiniu šaukšteliu medaus. • Rekomenduojama aromaterapija, individualiai parenkant eterinius aliejus. Tai gali būti mėgstami kvapai, turintys tonizuojamųjų savybių: bazilikų, geranijų, sandalmedžių, vitrinų, melisų, mirų, rožių.
...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.
Susijusios naujienos:
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau