- 23.06.2019
- 4.0 Reitingas
- 2544 Peržiūrų
- Komentarai
Tarptautiniu mastu pripažintas maisto tyrėjas ir sveiko maisto šalininkas Oceanas Robbinsas atskleidžia tris svarbiausius maisto produktus, galinčius padėti įveikti krūties vėžį. Ir ne tik jį.
2008 m. mokslininkai iš Teksaso universiteto Andersono vėžio centro (University of Texas MD Anderson Cancer Center) pradėjo tyrinėti, kas sukelia globalinę vėžio epidemiją. Tyrėjai atliko kitų tyrimų, paskelbtų pripažintuose moksliniuose žurnaluose, metaanalizę ir publikavo santrauką žurnale Pharmaceutical Research.1
Tyrėjai padarė išvadą, kad tik 5-10 % visų vėžio atvejų atsiranda dėl genetinių defektų. Kiti 90-95 % yra maisto, gyvenimo būdo ir aplinkinių aplinkos veiksnių visumos poveikio rezultatas.
Nedidelė staigmena buvo mokslininkų išvados dėl rūkymo - 25-35 % visų letalinių vėžio baigčių yra dėl tabako rūkymo. Tačiau tyrėjai atskleidė dar reikšmingesnį veiksnį, kuris turi įtakos ligos baigčiai, - tai maistas.
Tyrėjai pranešė, kad su maistu susiję 30-35 % visų vėžio atvejų pasaulyje.
Tai sudaro daugiau nei du milijonus mirties atvejų per metus. Atsižvelgiant į mokslininkų analizuotus duomenis, kokią antivėžinę dietą jie rekomenduoja? „Didesnis daržovių ir vaisių vartojimas... (ir) minimalus mėsos kiekis.“
Gamta mus aprūpino milžiniška vaistine, kuri pilna nuostabiai efektyvių natūralių produktų, prieskoninių augalų ir prieskonių, padedančių palaikyti sveikatą. Šalutiniai efektai, vartojant šiuos produktus, yra tik ir vien tik pozityvūs.
Amerikos vėžio tyrimų institutas (the American Institute for Cancer Research) praneša, kad beveik 70 % visų vėžio atvejų būtų galima išvengti, jei žmonės tiesiog pakeistų gyvenimo būdą.2 Svarbiausia instituto ekspertų mitybos rekomendacija yra tokia - valgykite daugiausia augalinės kilmės produktų: įvairių daržovių ir vaisių, ankštinių augalų ir minimaliai perdirbtų produktų, turinčių krakmolo.
Štai kai kurie iš rinktinių produktų, kurie galėtų padėti įveikti naviką.
Magiški grybai
Senovės egiptiečiai tikėjo, kad grybų valgymas ilgina gyvenimą. Šiais laikais mokslininkai daro panašią išvadą - jie atskleidė, kad grybai pasižymi kai kuriomis neįtikėtinomis gydomosiomis ypatybėmis.
Bioaktyvūs junginiai turi antivėžinį poveikį. Tai teikia vilčių, kad jie galėtų padėti sergant skrandžio, kolorektalinio, krūties ir prostatos navikais.
2004 m. mokslininkai iš Vakarų Australijos universiteto (the University of Western Austra-lia) Perte atliko tyrimą, kuriame dalyvavo 2000 kinų moterų. Maždaug pusė tyrimo dalyvių sirgo krūties vėžiu.3 Mokslininkai peržiūrėjo moterų valgymo įpročius ir kitus aspektus, skatinančius vėžio atsiradimą, kaip perteklinis kūno svoris, nepakankamas fizinis aktyvumas ir rūkymas. Tyrėjai padarė stulbinančių išvadų apie grybų vartojimą.
Moterys, kurios kasdien suvalgydavo mažiausiai dešimt gramų šviežių grybų (tai yra mažiau už vieną tipinio dydžio grybą ir mažiau už du arbatinius šaukštelius), sumažino krūties vėžio riziką 64 procentais.
Džiovinti grybai turėjo šiek tiek mažesnį apsauginį efektą - jie sumažino vėžio riziką per pusę. Dar įspūdingiau buvo tai, kad moterys, kurios valgė grybų ir reguliariai gėrė žaliosios arbatos, pasiekė dar daugiau - jos sumažino savo krūties vėžio riziką net 89 procentais.
Kodėl grybai tokie efektyvūs? Tyrėjai mano, kad grybai apsaugo nuo krūties vėžio ir kitų nuo hormonų priklausomų navikų, nes jie
Visų valgomųjų grybų, kuriuos mes žinome, be to, pievagrybių, valgomųjų dantenių, tikrinių blizgučių ir kitų, sudėtyje yra bioaktyvių junginių, kurie turi potencialų antivėžinį poveikį.
slopina fermentą aromatazę, kuris yra absoliučiai būtinas, kad organizmas sintezuotų estrogenus.4 Grybai taip pat turi specifinių baltymų, vadinamų lektinais. Jie atpažįsta vėžines ląsteles ir nuslopina jų augimą bei dalijimąsi. Lektinai yra angliavandenius kaupiantys proteinai, kurie kitais atvejais yra pelnę prastą šlovę, tačiau kai kurie iš jų, pavyzdžiui, esantys grybuose, gali palankiai veikti sveikatą.
Tad kurie grybai yra efektyviausi? Esama tūkstančių grybų rūšių, ir šiuo metu intensyviai tiriamos jų ypatybės, bet mūsų žinios apie grybų naudojimą kol kas ribotos.5
Visų valgomųjų grybų, kuriuos mes žinome, be to, pievagrybių, valgomųjų dantenių, gluosninių kreivabudžių, rudųjų pievagrybių, kuokštinių sėdžių, tikrinių blizgučių ir kitų, sudėtyje yra bioaktyvių junginių, kurie turi potencialų antivėžinį poveikį. Tai teikia vilčių, kad jie galėtų padėti sergant skrandžio, kolorektaliniu, krūties ir prostatos navikais.6
Tačiau labai svarbu grybus termiškai apdoroti, o ne valgyti šviežius. Grybai turi agaritino, natūralaus toksino, kuris pripažintas kancerogeniniu junginiu. Veikiamas karščio agaritinas suyra, todėl, jei jūs grybus verdate ar kepate, jaudintis nėra pagrindo (ir, žinoma, niekada nevalgykite miške rastų grybų, kurių nepažįstate ir nesate visiškai tikri, kad jie valgomi).
Labai svarbu grybus termiškai apdoroti, o ne valgyti šviežius. Grybai turi agaritino, natūralaus toksino, kuris pripažintas kancerogeniniu junginiu. Veikiamas karščio agaritinas suyra, todėl, jei jūs grybus verdate ar kepate, jaudintis nėra pagrindo.
Nuo tada, kai aš sužinojau apie grybų galią, jau tapo tradicija beveik kasdien pagaminti ir suvalgyti kokį grybų patiekalą. Kepant grybus galima pasiekti, kad jie karamelizuotųsi - tai paryškina grybų fantastinį umami skonį ir malonią tekstūrą. Jūs galite troškinti grybus kartu su žalumynais, uždėti ant picos arba įmaišyti į salotas. Taip pat gerai jie tiks prie šiltos ir kreminės konsistencijos polentos, įdėti į sriubą, kepti kepsninėje ar sumaišyti su makaronais su imbierais ir česnaku.
Gluosninių kreivabudžių fritata (receptas)
Virėjas Jasonas Wyrickas thevegantaste.com sukūrė receptą, kuris yra gydytojo Nealo Barnardo knygoje „Galingas maistas smegenims" (Power Foods for the Brain, leidykla Grand Central Life&Style, 2014).
Fritata - tai itališkas omletas, ir jį galima pagaminti gerokai sveikesnį, vietoje kiaušinių naudojant tofu ir patiekalą papildant tokiais maistinių medžiagų gausiais produktais kaip špinatai ir gluosninės kreivabudės.
Gaminimo laikas: 25 minutės Receptas, 2-4 porcijos
Ingredientai:
- 340 g ypač standžios tofu
- 1/2 arbatinio šaukštelio maltos ciberžolės
- 1/2 arbatinio šaukštelio jūros druskos arba juodosios druskos 2 mažos raudonosios bulves, supjaustytos
- 1/2 arbatinio šaukštelio alyvuogių aliejaus
- 2 česnakų skilteles, supjaustytos 4 puodeliai mažųjų špinatų lapelių, nuplautų ir sukapotų 6 žali svogūnai, supjaustyti Aliejus
- 1 puodelis sukapotų gluosninių kreivabudžių smulkiai sukapotų petražolių, skirtų dekoruoti
Gaminimo būdas:
- Įkaitinkite orkaitę iki 190 °C temperatūros.
- Dekite j trintuvą tofu, įberkite ciberžolės ir 1/4 arbatinio šaukštelio druskos, Malkite iki tolygios ir kremines
- konsistencijos. Galbūt teks kartais nukrapštyti nuo indo kraštų susikaupusius gabaliukus. Gautą masę dekite į dubenį.
- Apšlakstykite bulves aliejumi ir lengvai apibarstykite druska. Skrudinkite bulves 10 minučių. Išimkite iš orkaitės ir padekite į šalį.
- Kol bulvės kepa, įpilkite į keptuvę aliejaus ir pakepinkite česnakus, špinatus ir žaliuosius svogūnus, kol špinatai sumažėja - maždaug 3 minutes.
- Dideliame dubenyje sumaišykite tofu, bulves ir špinatų mišinį. įpilkite aliejaus į 15 x 15 cm dydžio kepimo indą ir įdėkite į jį tofu mišinį. Apdenkite viršų folija arba nelimpančiu kepimo popieriumi ir kepkite 25 minutes.
- Kai iki fritatos paruošimo lieka tik pora minučių, sumaišykite grybus su likusiu druskos kiekiu (1/4 arbatinio šaukštelio). Įpilkite aliejaus į keptuvę ir ją sparčiai įkaitinkite. Dėkite grybus, pamaišykite ir kepkite, kol jie pasidaro rudi ir šiek tiek traškūs - maždaug 5-6 minutes.
- Išimkite fritatą iš orkaitės, perpilkite gluosnines kreivabudes, apibarstykite smulkintomis petražolėmis ir valgykite.
Kryžmažiedžių šeimos daržovės
Kryžmažiedžių šeimos daržovės turi keturis taurėlapius, išsidėsčiusius kryžmai, dviem žiedais, ir iš išvaizdos primenančius kryžių. Kopūstai yra žinomiausi šios šeimos atstovai, tačiau jai taip pat priskiriami brokoliniai kopūstai, briuseliniai kopūstai, žiediniai kopūstai, savojiniai kopūstai, garstyčios, ropės, ropiniai kopūstai ir gražgarstės.
Atlikus tyrimus pastebėta, kad didesnis kryžmažiedžių šeimos daržovių vartojimas yra susijęs su mažesniais kolorektalinio, krūties, plaučių ir prostatos vėžio rodikliais.
Kai kalbama apie produktus, kurie galėtų apsaugoti nuo vėžio, kopūstai ir kiti kryžmažiedžių šeimos atstovai maistinių medžiagų atžvilgiu yra vieni iš didžiausių pagalbininkų šioje planetoje.
Mokslininkai atskleidė, kad kryžmažiedžių šeimos augaluose yra junginių, kurie gali apsaugoti mūsų ląstelių DNR nuo pažeidimų.7 Kryžmažiedžių šeimos daržovės taip pat gali padėti pašalinti cheminius junginius, sukeliančius vėžį. Atlikus tyrimus pastebėta, kad didesnis kryžmažiedžių šeimos daržovių vartojimas yra susijęs su mažesniais kolorektalinio, krūties, plaučių ir prostatos vėžio rodikliais.8
Štai paaiškinimas, kaip kryžmažiedžių šeimos atstovai gali magiškai veikti, - jie turi junginių, kurie vadinami gliukozinolatais, ir fermentą mirozinazę. Kai mes smulkiname, kapojame arba kramtome šias daržoves, suardomos jų ląstelės, o tai leidžia mirozinazei kontaktuoti su gliukozinolatais. Vyksta cheminė reakcija, kurios metu atsiranda izotiociana-tų. Įrodyta, kad šie izotiocianatai yra kaip valantys agentai, kurie pašalina kancerogeninius junginius ir stimuliuoja apoptozę - procesą, kurio metu vėžinės ląstelės susinaikina.
Kryžmažiedžių šeimos daržovės - gerai ir jums, ir jūsų ląstelėms. Jos aprūpina organizmą vitaminu C, antioksidantu, kuris saugo ląsteles ir palaiko imuninę sistemą. Didesnė dalis kryžmažiedžių yra taip pat geras mangano, folio rūgšties, kalio, ląstelienos ir karotenoidų (pavyzdžiui, beta karoteno) šaltinis, kuris skatina ląstelių komunikaciją ir padeda kontroliuoti pakitusių ir patologinių ląstelių veiklą.
Mėgaukitės kryžmažiedžių šeimos daržovėmis šviežiomis ir tarkuotomis (pavyzdžiui, kopūstų salotomis) arba troškinkite jas, kepkite ir virkite.
Brokolinius kopūstus galima naudoti ir kaip nuostabų dažiklį -sumalus juos sriuboje, jos spalva pasidarys žalia kaip smaragdas. Troškinti ropiniai kopūstai yra puikūs, kai patiekiami derinant su pasta ir karamelizuotais svogūnais.
Žiediniai kopūstai tinka su kreminės konsistencijos indiškais kariais, kuriuos galima patiekti su troškintomis bolivinėmis balandomis arba išraiškingais basmati ryžiais. Savojiniai kopūstai duos gerą skonį pikantiškoje ir sočioje itališkoje minestronės sriuboje. Variantų yra labai daug, ir jie visi gali būti nepaprastai gardūs.
Įrodyta, kad izotiocianatai yra kaip valantys agentai, kurie pašalina kancerogeninius junginius ir stimuliuoja apoptozę - procesą, kurio metu vėžinės ląstelės susinaikina.
Gardus citrinų ir žiedinių kopūstų kuskusas (receptas)
Receptas iš daktaro Davido Perlmutterio ir Kristinos Loberg knygos „Grūdų smegenys - tylieji smegenų žudikai. Visa tiesa apie kviečius, angliavandenius ir cukrų" (Crain Brain - The Surprising Truth about Wheat, Carbs and Sugar - Your Brain's Silent Killers, leidykla Little, Brown and Company, 2013).
Savojinis kopūstas gali šiek tiek palaukti, nes šį kartą norime aptarti žiedinį kopūstą. Jis turi daug gerų savybių. Kai žiedinis kopūstas termiškai apdorojamas, jo tekstūra pasidaro panaši į ryžius, todėl ši daržovė puikiai tinka greitai kepamuose patiekaluose. Naudokite žiedinius kopūstus kaip garnyrą arba ruoškite sveikesnį variantą - papildykite pupelėmis, riešutais ir žalumynais.
Gaminimo laikas: 10 minutės Receptas, 4 porcijos
Ingredientai:
- 1 žiedinio kopūsto galva
- 2 valgomieji šaukštai alyvuogių aliejaus
- 1 svogūnas, smulkiai supjaustytas
- 1 česnako skiltelė, susmulkinta
- 1 valgomasis šaukštas šviežių žalumynų pasirinktinai, sukapotų
- 1 valgomasis šaukštas citrinų sulčių druskos ir pipirų pagal skonį
Gaminimo būdas:
- Supjaustykite žiedinį kopūstą 5-7 cm dydžio gabaliukais ir dėkite į virtuves kombainą.
- Įjunkite pulsuojantį režimą, kol žiedinis kopūstas pavirsta mažais grūdeliais. Malkite atidžiai, nes grūdeliai lengvai virsta tyre.
- Jei jūs neturite virtuvės kombaino, galite naudoti rupią trintuvę arba labai aštrų peilį, kad susmulkintumėte žiedinį kopūstą. Po to įvyniokite susmulkintą žiedinį kopūstą į popierinius rankšluosčius arba grynos medvilnės rankšluostį ir lengvai nusausinkite - atsikratykite perteklinės drėgmės. Tada jūsų greitai kepamas maistas nebus toks tirštas.
- Didelėje WOK keptuvėje įkaitinkite alyvuogių aliejų. Dėkite svogūną ir česnaką bei maišydami kepkite, kol jie pasidaro minkšti, - maždaug 3 minutes. Tada sudėkite žiedinių kopūstų gabaliukus, įberkite druskos ir pipirų pagal skonį ir gaminkite, kol žiedinis kopūstas pradeda šiek tiek keisti spalvą, - maždaug 5 minutes.
- Nuimkite keptuvę nuo virykles ir įmaišykite į patiekalą šviežių žalumynų ir citrinos sulčių. Paragaukite ir, jei reikia, įdekite prieskonių.
Pastaba: dauguma žmonių nenaudoja žiedinio kopūsto šerdies ir kuskusui naudoja tik žiedynus, tačiau tai nėra niekaip prasmingai motyvuota. Žiedinio kopūsto šerdis turi tik šiek tiek stipresnį prieskonį nei žiedynai ir papildo patiekalo kiekį mažiausiai dar viena daržovių porcija.
Salieras
Salierą daugiausia sudaro vanduo, jis retai laikomas maistinių medžiagų turinčiu šaltiniu. Tačiau šis traškus produktas jau seniai žinomas dėl jo sveikatą gerinančių ypatybių. Kaip gydomoji priemonė salieras buvo naudojamas jau IX amžiuje.9
Remiantis Kinijoje atliktais tyrimais, suvalgant tik du vidutinio dydžio saliero kotus du ar tris kartus per savaitę, vėžio riziką būtų galima sumažinti beveik 60 proc.10
Atlikus kitus tyrimus atskleista, kad salieras galėtų būti efektyvi priemonė, kuria galima panaikinti kiaušidžių, kasos, prostatos, krūties ir kepenų vėžio ląsteles.11
Dėl ko salieras tampa tokiu stipriu antivėžiniu produktu? Jo traškūs ir žali kotai turi dviejų antivėžiniu junginių - apigenino ir liuteolino. Jie abu yra bioakty-vūs flavonoidai, kurie veikia kaip antioksidantai ir neutralizuoja laisvuosius radikalus organizme.
Apigeninas gali sukelti įvairių navikų ląstelių apoptozę (ląstelių žūtį).12 2013 m. tyrime, kuris buvo atliktas in vitro, salieras įstengė sunaikinti beveik 86 % plaučių vėžio ląstelių.13 Apigeninas taip pat yra stiprus uždegimą slopinantis agentas, kuris veikia kaip komercinės priemonės nuo uždegimo.14
Luteolinas gali nutraukti vėžinių ląstelių dauginimosi ciklą. Tyrime, publikuotame žurnale BMC Gastroenterology, mokslininkai atskleidė, kad luteolinas blokuoja signalų kelius, svarbius augant kolorektalinio naviko ląstelėms.15
Viename laboratoriniame tyrime pelėms buvo duotas stiprus mutagenas arba vėžį sukeliantis junginys, siekiant sukelti fibrosarkomą (kaulų naviką).16 Kai tų pačių pelių pašarą papildė luteolinu, mokslininkai pastebėjo beveik 50 % vėžio rodiklių sumažėjimą ir lėtesnį naviko progresą. (Čia norėčiau pridurti, kad nesu gyvūnų tyrimų šalininkas, nes jie dažnai yra žiaurūs ir gali nebūti susiję su žmonėmis.)
Salieras turi ypač daug vitaminų A, C ir K, taip pat folatų, kalio ir kitų junginių, kurie gali padėti nuraminti nervų sistemą, skatinti virškinimą, taip pat sumažinti uždegimą ir kraujospūdį.17 Kadangi salieras turi daug ląstelienos, jį galima naudoti siekiant įveikti vidurių užkietėjimą.
Dėkite susmulkinto saliero į visų rūšių salotas, ir jos įgaus papildomo traškumo. Jo galima dėti į sriubą, troškinius ir kitus šiltus patiekalus. Tai nuostabi žaliųjų sulčių ir tirštųjų kokteilių dalis, ir jj neabejotinai verta derinti su humusu arba kokiu gardžiu padažu.
Jei norite kokio įdomesnio užkandžio, nulupkite saliero kotą ir ištepkite jo vidų žemės riešutų sviestu. Užberkite ant viršaus šiek tiek razinų.
Salieras galėtų būti efektyvi priemonė, kuria galima panaikinti kiaušidžių, kasos, prostatos, krūties ir kepenų vėžio ląsteles.
Grybų ir miežių sriuba (receptas)
Jessicos Meyers Altman receptas, gardenfreshfoodie.com Sušilkite vėsesnėmis pavasario dienomis suvalgę dubenėlį gardžios ir sveikos sriubos.
Gaminimo laikas: 2 valandos Receptas, 6-8 porcijos
Ingredientai:
- 1 didelis geltonas svogūnas, sukapotas
- 2 morkos, supjaustytos
- 3 saliero kotai, supjaustyti 340 g grybų, supjaustytų (maždaug 3 puodeliai)
- 2 ar 3 česnako skiltelės, sukapotos (maždaug 1 valgomasis šaukštas)
- 1 puodelis nevirtų miežių
- 1,5 valgomojo šaukšto džiovintų krapų arba 14 puodelio šviežių krapų
- 1,5 arbatinio šaukštelio džiovintų čiobrelių arba 1 valgomasis šaukštas šviežių
- 1,5-2 arbatiniai šaukšteliai druskos (nebūtinai)
- 1/2 arbatinio šaukštelio juodųjų pipirų
- 2 maži laurų lapai arba vienas didelis
- 7-8 puodeliai (1,6-1,9 litro) daržovių sultinio arba vandens
- 3 puodeliai supjaustytų kopūstų Citrinos sultys, išspaustos iš vienos citrinos (maždaug 2 valgomieji šaukštai; daugiau ar mažiau pagal skonį)
- 1/4 puodelio šviežiai sukapotų petražolių, ir dar šiek tiek dekoruoti Keli puodeliai kitų žalumynų, pavyzdžiui, špinatų ar savojinių kopūstų
Gaminimo būdas:
- Nemažame puode ant didelės ugnies troškinkite svogūnus su šiek tiek vandens, kad jie nepriliptų prie puodo, tol, kol jie pasidaro peršviečiami. Sudėkite morkas, salierą ir grybus bei troškinkite dar maždaug 3 minutes, kol viskas šiek tiek suminkštėja.
- Įdėkite miežius, krapus, čiobrelius, druską, pipirus, laurų lapus ir supilkite sultinį arba vandenį. Palaukite, kol pradeda virti, ir tada sumažinkite ugnį, kad sriuba lėtai virtų. Virkite maždaug 30 minučių.
- Įdekite kopūstą ir toliau virkite, kol miežiai išverda, - dar kokias 30-60 minučių.
- Prieš patiekdami įmaišykite citrinos sulčių, petražolių ir žalumynų. Jei reikia, įpilkite papildomai citrinos sulčių, įberkite druskos ar pipirų.
Įtraukite antivėžinius produktus į kasdienį meniu
Pirma galimybė: pradėkite valgyti keptus grybus. Įtraukite juos į savo mėgstamiausių patiekalų receptus arba atraskite naujų grybų receptų.
Antra galimybė: raskite receptą, kaip gardžiai pagaminti kryžmažiedžių šeimos daržoves (kopūstus, brokolinius kopūstus, briuselinius kopūstus, žiedinius kopūstus, savojinius kopūstus, garstyčias, ropes ir ropinius kopūstus). Tegu įkvepia šios idėjos!
• Greitas pakepinimas. Supjaustykite daržovę plonais griežinėliais ir kartu su kitomis daržovėmis, kurios jums patinka, taip pat su svogūnais ir česnakais pakepinkite alyvuogių aliejuje. Įdėkite sojų padažo ir kitų prieskonių. Valgykite kartu su bolivinėmis balandomis, ryžiais ar kitais visų grūdo dalių produktais.
• Salotos. Plonai supjaustykite pasirinktas daržoves, įdėkite avokado, įpilkite šviežių citrinos sulčių arba obuolių sidro acto, įberkite druskos ir maistinių mielių. Apibarstykite skrudintomis moliūgų arba saulėgrąžų sėklomis.
• Budos dubenėlis (Buddha bowl). Pakepinkite arba troškinkite daržoves ir derinkite jas su bolivinėmis balandomis, kapotais graikiniais riešutais, supešiotomis tamsiai žaliomis lapinėmis daržovėmis, keptu totu ir tahiniu.
Trečia galimybė: pasirinkite trigubą sveikatos iššūkj. Pagaminkite patiekalą, į kurį įtraukti visi trys antivėžiniai superproduktai.
Kibirą vėžiui?
2010 m. didžiausia visuomeninė krūties vėžio palaikymo grupė pasaulyje Susan C. Komen for the cure pradėjo bendradarbiauti su greitojo maisto įstaiga KFC („Kentukio kepti viščiukai") ir visoje Amerikoje pradėjo kampaniją Buckets for the cure (kibirėliai gydymui; KFC patiekia savo višteles kartoniniuose kibirėliuose).
KFC išnaudojo visas galimybes pabrėžti faktą, kad įmonė aukos 50 centų Komen draugijai už kiekvieną rausvą kibirėlį su vištelėmis, kurį jie parduos.18
© KFC nuotr.
Pranešimas buvo publikuotas įmonės svetainėje ir skelbė, kad KFC ir Susan C. Komen for the cure susivienijo, siekdami visoje šalyje platinti šviečiamąją informaciją, kuri turi pasiekti tūkstančius bendruomenių, aptarnaujančių beveik 500 KFC maitinimo įstaigų.19
Kaip jums atrodo, kaip dažnai ši, tarsi šviečiamoji kampanija teikė informaciją apie tai, kiek maistas yra svarbus, norint išsaugoti normalų kūno svorį ir užtikrinti vėžio profilaktiką? Kaip dažnai, jūsų nuomone, ji remiasi nesuskaičiuojamais tyrimais, publikuotais Nacionalinio vėžio tyrimo instituto (the National Cancer Institute) svetainėje, kurioje skaitoma, kad „atskleista padidinta rizika susirgti kolorektaliniu, kasos ir krūties vėžiu, jei vartojama daug stipriai apdorotų, keptų arba kepsninėje gamintų mėsos patiekalų"?20 Jei jūsų spėjimas buvo nulis, tai jūs visiškai teisūs.
Naudotos literatūros sąrašas
- Pharm Res, 2008; 25:2097-2116
- Food, Nutrition, and the Prevention of Cancer: a Global Perspective, 1997
- Int J Cancer, 2009; 124:1404-8
- DrFuhrman.com, Mighty Mushrooms: Boost Immune Function and Guard Against Cancer, 2017-05-31
- 3Biotech, 2012; 2:1-15
- Drfuhrman.com, Mighty Mushrooms
- EverydayHealth.com, The Anti-Cancer Diet: Foods That Prevent Cancer
- Linus Pauling institute, Cruciferous Vegetables, 2017 m. balandis
- Texas AgriLife Extension Service, Celery First Used as a Medicine
- Food.NDTV.com, 7 Incredible Benefits of Celery in Fighting the Risk of Cancer, 2017-01-23
- NaturalSociety.com, Compound in Celery Found to Destroy 86% of Lung Cancer Cells, 2014-09-28
- J Clin Biochem Nutr, 2009; 44:260-65
- Nan Fang Yi Ke Da Xue Bao, 2013; 33:1137-40
- Arch Pharm Res, 2007; 30:1318-27
- BMC Gastroenterol, 2012; 12:9
- Cancer Lett, 1994; 87:107-13
- Care2.com, 11 Super Health Benefits in Just One Celery Stalk; DoctorMurray.com, Celery and Celery Seed Are Powerful, Proven Healers
- Pharm Res, 2008; 25:2097-2116
- Food, Nutrition, and the Prevention of Cancer: a Global Perspective, 1997
- Int J Cancer, 2009; 124:1404-8
Straipsnis parengtas remiantis Oceano Robbinso knyga „31 dienos revoliucinė mityba" (31-Day Food Revolution, leidykla Hay House, 2018), publikuoja Tarptautinis leidinys "Ko gydytojai tau nepasako".
...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.
Susijusios naujienos:
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau