- 27.06.2019
- 2.7 Reitingas
- 1808 Peržiūros
- Komentarai
Gamtoje apstu žolelių, kurios gali padėti mums kovoti su daugeliu ligų - tereikia jas pažinti. Štai 7 prieskoniai ir žolelės, galintys apsaugoti mus nuo didžiausios amžiaus rykštės - vėžio.
IMBIERAS
Liaudies medicinoje nuo seno imbieru gydoma daugelis ligų – pradedant peršalimu, baigiant vidurių užkietėjimu. Galima vartoti šviežią imbierą, maltą imbierą ar karamelizuotą. Nors šviežio ir malto imbiero skonis skiriasi, receptuose galima naudoti abu. 1/8 arbatinio šaukštelio malto imbiero galima keisti 1 šaukštu šviežio tarkuoto imbiero ir atvirkščiai.
Imbieras ir jo preparatai vartojami nuo pykinimo, jie gerina skrandžio veiklą, gydantis nuo vėžio.
ROZMARINAS
Rozmarinai – ryškaus skonio Viduržemio jūros žolelės su smailiais lapeliais, puikus antioksidantų šaltinis. Rozmarinai gausiai vartojami Viduržemio jūros virtuvėje, itališkuose padažuose rozmarinai – viena pagrindinių komponentų. Rozmarinų galima berti į sriubas, padažus su pomidorais, dėti į duoną, gardinti jais vištieną, jautieną ir avieną.
Rozmarinai detoksikuoja organizmą, gerina virškinimą, užkerta kelią dujų kaupimuisi, gerina apetitą. Per dieną galite išgerti iki trijų puodelių rozmarinų arbatos.
CIBERŽOLĖ
Ciberžolė – žolelė iš imbiero šeimos. Nuo ciberžolės kario mišinys įgauna ryškiai geltoną spalvą ir ryškų skonį. Aktyvusis komponentas ciberžolėje yra kurkuminas. Jis yra antioksidantas, malšina uždegimus, tad mažina vėžio grėsmę.
Šiuo metu tiriama, ar papildai su ciberžole saugo nuo kai kurių vėžio rūšių, pvz., tiesiosios žarnos, krūties ir odos vėžio. Rezultatai teikia vilčių, tik tyrimai kol kas atliekami su gyvūnais, tad teks palaukti, kol bus atlikti tyrimai su žmonėmis.
AITRIOSIOS PAPRIKOS
Aitriosiose paprikose yra kapsacino, kuris malšina skausmą. Uždėjus ant odos kapsacino, ima gamintis cheminė medžiaga P. Nuolat gaminantis medžiagai P, skausmas sumažėja.
Tiesa, tai nereiškia, kad skaudamas vietas reikia trinti aitriosiomis paprikomis. Su aitriosiomis paprikos reikia atsargiau, nes dedamos ant odos jos gali nudeginti. Taigi jei skauda ir norite gydytis aitriosiomis paprikomis, paprašykite onkologo ar bendrosios praktikos gydytojo, kad išrašytų tepalo su kapsacinu. Tepalas su kapsacinu gydo neuropatinį skausmą (aštrų nervo skausmą) po vėžio operacijos.
Dar vienas aitriųjų paprikų privalumas – jos gerina virškinimą. Tyrimai rodo, kad suvalgius nedidelį kiekį kajeno pipirų, pagerėja virškinimas.
ČESNAKAS
Česnakas – lelijinių klasės augalas. Jiems priskiriami laiškiniai česnakai, porai, svogūnai, askaloniniai ir laiškiniai svogūnai. Česnakuose gausu sieros, arginino, oligasacharidų, flavonidų ir seleno, kurie yra naudingi sveikatai. Česnakų aktyvusis komponentas alicinas suteikia specifinį kvapą, kurs išsiskiria supjausčius česnaką.
Keli tyrimai rodo, kad valgant česnakų mažėja skrandžio, tiesiosios žarnos, stemplės, kasos ir krūties vėžio rizika. Česnakais saugo nuo vėžio keliais būdais: neleidžia plisti bakterijų infekcijai, trukdo kauptis vėžį sukeliančioms medžiagoms, skatina DNR atsinaujinimą, neleidžia žūti ląstelėms. Česnakai skatina detoksikaciją, stiprina imunitetą, mažina kraujospūdį.
PIPIRMETĖS
Pipirmėtėmis tūkstančius metų gydomi virškinimo sutrikimai, dujų kaupimasis, diegliai ir diarėja. Jomis gydomas dirglios žarnos sindromas, apsinuodijimas maistu. Pipirmėtės nuramina skrandžio raumenis, gerina tulžies išsiskyrimą, kad maistas greičiau pereitų per skrandį.
Jei gydantis vėžį sutrinka skrandžio veikla, išgerkite puodelį pipirmėčių arbatos. Užpilkite džiovintus pipirmėčių lapelius verdančiu vandeniu, palikite kelias minutes, kad pritrauktų, ir galite gerti.
Pipirmėtės gydo ir skaudamą gerklę. Dėl šios priežasties pipirmėtėms skalaujamos ir žaizdelės burnoje, kartais atsirandančios po chemoterapijos ar švitinimo.
RAMUNĖLĖS
Ramunėlėmis gydoma daugelis ligų. Ramunėlės padės, jei kankina nemiga – prieš miegą išgerkite puodelį stiprios ramunėlių arbatos.
Ramunėlių arbata skalaujamos žaizdelės burnoje po chemoterapijos. Rezultatų būna visokių, bet pamėginti verta. Pasitarkite su onkologu – jeigu jis nedraudžia, užplikykite ramunėlių arbatos ir, kai ji pravės, skalaukite burną.
Ramunėlių arbata gydo ir nuo skrandžio dieglių. Ramunėlės atpalaiduoja raumenų spazmus – išilginių žarnyno raumenų.
...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.
Susijusios naujienos:
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau