- 09.01.2018
- 4.2 Reitingas
- 3260 Peržiūros
- Komentarai
Kai kurios ligos, pavyzdžiui, užsikrėtimas kirmėlėmis, prieš daugelį metų ir šiandien dažnai gydomos naudojant antiparazitinių žolelių užpiltines. Jie turi prevencinį poveikį ir padeda įprastinei terapijai, sustabdydami parazitų judėjimą arba trukdydami jiems prisisiurbti prie vidinių audinių.
Kaip parazitai patenka į organizmą ir sukelia ligas?
Vasaros metu pastebimai padidėja žarnyno infekcijų rizika. Būtent šiltuoju metų laiku suaktyvėja daugelis patogeninių mikrobų, kurie patenka į organizmą per nešvarias rankas ir purviną maistą, nefiltruotą vandenį ir t.t. Užsikrėsti kirmėlėmis galima kontaktuojant su namų apyvokos daiktais. Jei jūsų namuose yra augintinis, kurį reguliariai vedate pasivaikščioti, jis taip pat gali būti infekcijos šaltiniu. Ligų sukėlėjus pernešą ir kraujasiurbiai vabzdžiai, o maudymasis atviruose vandens telkiniuose yra vienas iš pagrindinių kaltininkų – vasaros karštis susilpnina net didžiausių šios laisvalaikio formos oponentų budrumą.
Parazitinių kirmėlių sukeltų infekcinių ligų simptomai
- Sutrinkti virškinimo trakto veikla. Infekcinės ligos, pvz. askaridozė, enterobiozė ir kitos dažnai sukelia pykinimą, apetito praradimą, nevirškinimą, viduriavimą ar vidurių užkietėjimą, pilvo pūtimą.
- Jei parazitai užkemša tulžies latakus, gali išsivystyti visi geltos simptomai – tamsus šlapimas ir šviesios išmatos, pagelsta oda;
- Svyruoti kūno svoris tiek į didėjimo, teik į mažėjimo pusę. Asmuo tampa pavargęs, irzlus, nemiega;
- Kilti alerginių reakcijų. Ypač turėtų įspėti tai, jei anksčiau jų neturėjote, o dabar jų atsirado;
- Hemoglobino lygio sumažėjimas ir anemija;
- Kvėpavimo organų uždegimas – kosulys, sloga, karščiavimas;
- Raumenų ir sąnarių skausmas, patinimas;
- Vidaus organų padidėjimas – kepenų, inkstų;
- Niežulys išangės srityje.
Helmintozės gydymas
Žinoma, helmintozės gydymą turėtų paskirti ir prižiūrėti gydytojas, tačiau vartojant tam tikrų žolelių su joms būdingu aštrumu ir kartumu galima paspartinti parazitų iš organizmo pašalinimą ir tolesnį žmogaus atsigavimą. Be to, jos suteikia pagalbinį poveikį, stimuliuoja tulžies gamybą ir paspartina parazitų veiklos produktų pašalinimą iš organizmo. Helmintozės gydymui naudojamos šios vaistažolės:
Pelynas
Nesotieji angliavandeniliai, flavonoidai, alkaloidai, taninai ir kiti komponentai šiam augalui suteikia baktericidinių ir fungicidinių savybių. Nuo seniausių laikų jo užpiltinės, ekstraktai ir tirpalai buvo naudojami kirminų pašalinimui iš organizmo. Pelynas taip pat padeda atsikratyti ir kitų užkrečiamųjų ligų – kolpito, gastrito, toksoplazmozės ir t.t. Pelyno užpiltinės paruošimui rikės 1 šaukštelio žaliavos, 200 ml verdančio vandens ir dangtelio uždaryti indą. Ryte išfiltruoti ir gerti ant tuščio skrandžio po 100 ml.
Bitkrėslė
Nuo seniausių laikų šis aromatingas augalas buvo naudojami siekiant apsaugoti namus nuo vabzdžių. Jo kartumas „nuodija“ parazitų gyvenimus, bet dar labiau juos veikia bitkrėslės sudėtyje randamos toksinės medžiagos, pvz. tujonas. Didelėmis dozėmis jis sukelia priepuolius, tačiau paprastai jo koncentracija yra per maža, kad pakenktų žmogui, tačiau pakankama paralyžiuoti spalinių ir kitų kirmėlių raumenis. Gydant lambliozę ir opistorhozę bitkrėslė vartojama taip: 2 šaukštus žaliavos užpilkite litru verdančio vandens ir palaikykite uždengtą dangteliu vieną valandą. Gerti po pusę puodelio tris kartus per dieną prieš valgant. Vaikams viena dozė yra 1 valgomasis šaukštas.
Gvazdikėliai
Šis prieskonis turtingas kvapia medžiaga, vadinama eugenoliu. Ji turi biocidinių savybių ir pasižymi antiseptiniu, antivirusiniu ir priešgrybeliniu poveikiu žmogaus organizmui. Be to, gvazdikėliai padeda virškinimui ir turi tonizuojantį poveikį. Gvazdikėlių užpilui paruošti paimkite 1,5 gramo prieskonių miltelių, užpilkite verdančiu vandeniu ir indą įdėkite į vandens vonią. Šildykite vieną minutę, tada išjunkite dujas ir palikite pastovėti 30 minučių. Išfiltruoti gautą skystį ir vartokite nuo parazitų sukeltų ligų 20 minučių prieš valgį tris kartus per dieną, dozę padalinus į 3 dalis.
Čiobreliai
Čiobrelių gydomasis poveikis paaiškinamas jo sudėtyje esančiu timoliu. Gydymas čiobreliai gerai užsirekomendavo enterobiozės ir askaridozės atvejais. Taip pat gali būti naudojamas nuo nekatorozės, trihotsefaliozės, ankilostomidozės. Užpilo paruošimui reikia į termosą įpilti 2 šaukštus sausų vaistažolių ir užpilti stikline verdančio vandens. Po to dviejų valandų jau galima vartoti, dozę dalijant į 4 lygias dalis. Kiekvienas sekantis gėrimas galimas praėjus 20 minučių po ankstesnio, o praėjus 1,5 valandos po paskutinės dozės reikia išgerti druskos arba augalinio vidurius laisvinančio preparato. Toks gydymas vyksta 3-5 dienas. Pakartotiną kursą galima atlikti po 2-3 savaičių. Nerekomenduojama vaikams.
Rūta
Šis augalas turi daug alkaloido rutino, eterinių aliejų, flavonoidai, alifatinių angliavandenilių, kurių derinys žmogaus organizmui turi antibakterinį, detoksikuojantį, stiprinantį ir kirmėles išvarantį poveikį. Užpilui parazitinėms ligoms gydyti vieną arbatinį šaukštelį sausos žaliavos užpilti 2 stiklinėmis iš anksto atvėsinto virinto vandeniu ir 8 valandas palaikyti, retkarčiais supurtant. Išfiltruoti ir gerti po ketvirtį stiklinės keturis kartus per dieną pusvalandis prieš valgį.
...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau