Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Liaudies medicina, Sveikata » 2018 » Vasario » 26

Arbatinis grybas – stebuklingas vaistas stiklainyje?

Arbatinė medūza, kombuča, arbatos gira, fango – taip įvairiai yra vadinamas arbatinis grybas. Anksčiau tokį dažnai būdavo galima pamatyti virtuvėse, o dabar vis dažniau jo siūlo nusipirkti internete už nemenką kainą, o ši grindžiama šio gyvojo organizmo išskirtinumu.

Arbatinis grybas

Grybo antpilo gėrimo gerkite ne dažniau kaip tris kartus per dieną (ne daugiau kaip litrą).

Imkim ir išsiaiškinkim, kuo naudingas arbatinis grybas. Svarbiausia – jis pasižymi saugančiomis nuo uždegimo ir antibakterinėmis savybėmis. Grybo antpilas naudojamas gydyti peršalimą, slogą, jis gerina žarnyno veiklą, atkuria jo mikroflorą, normalizuoja miegą ir nuima galvos skausmą. Jo patariama gerti pagyvenusiems žmonėms, ypač sergantiesiems ateroskleroze.

Pradedame nuo pradžių

Kaip namuose užsiauginti arbatinį grybą? Paimkite 3 litrų stiklainį, įpilkite į jį 0,5 litro stiprios arbatos, uždenkite kaklelį marle ir palikite tamsioje vietoje, kur temperatūra ne žemesnė kaip 25 ºC ir nepatenka tiesioginių saulės spindulių – arbatinis grybas jų nemėgsta!

Netrukus paviršiuje susidarys plona plėvelė, ilgainiui ji vis storės. Šis procesas gali užtrukti iki dviejų mėnesių. Kai grybas „sutvirtės“, iš jo galima gaminti arbatos gėrimą.

Stebuklingas antpilas

1 l vandens, 2 šaukšteliai arbatos plikinio, 100 g cukraus.

Arbatos plikinį užpilkite verdančiu vandeniu, suberkite cukrų, išmaišykite ir palikite 15 min., kad pritrauktų, tuomet nukoškite. Grybą perplaukite šiltu tekančiu vandeniu, įdėkite į stiklainį su arbata. Kaklelį uždenkite marle ir palikite šiltoje vietoje. Vasarą gėrimas tinkamas vartoti po 3 parų, o žiemą – po 6.

Gerkite po pusę stiklinės tris kartus per dieną prieš valgį. Sergant angina, arbatos antpilu galima skalauti gerklę. Kai sloguojate, naudokite marlinius tamponus, sumirkytus arbatinio grybo antpilu, keiskite juos kas pusvalandį.

rbatinis grybas

Kai grybas „sutvirtės“, iš jo galima gaminti arbatos gėrimą.

5 arbatinio grybo priežiūros taisyklės

Kas išsaugotumėte naudingąsias arbatinio grybo savybes, užtikrinkite jam optimalias augimo ir gyvavimo sąlygas. Reikia laikytis tokių taisyklių:
-stiklainį su gėrimu laikyti tamsioje ir šiltoje vietoje, žemesnė kaip 17 ºC temperatūra yra netinkama,
-denkite tik marliniu audiniu, ne dangteliu: grybas turi kvėpuoti,
-neužpilkite karštu arbatos antpilu,
-saugokite, kad ant grybo nepatektų cukraus kruopelių – cukrus nudegins grybo gleivinę ir jis gali sunykti. Taip pat žiūrėkite, kad tirpale neplaukiotų arbatžolės,
-nepilkite arbatos plikinio tiesiai ant grybo, nes tai jam pakenks,
-kiekvieną kartą keisdami tirpalą nuplaukite grybą šiltu virintu vandeniu. Plaukite kruopščiai, bet atsargiai, nes grybą galima lengvai pažeisti,
-reikia reguliariai pamaitinti „suaugusį“ grybą ir nupilti gatavą tirpalą: vasarą ne rečiau kaip kartą per 3–4 dienas, o žiemą – kartą per 5–6 dienas,
-negalima grybo per ilgai laikyti tirpale, nes tada viršutinė grybo plėvelė pradės ruduoti, o tai yra aiškus ženklas, kad grybas žūna.

Kam negalima vartoti arbatinio grybo antpilo

Diabetikams ir nutukusiems žmonėms, nes gėrime yra daug cukraus.
Žmonėms, kuriems padidėjęs rūgštingumas. Jie gali gamintis gėrimo iš juodosios arbatos plikinio ir medaus – šis mažina rūgšties poveikį skrandžiui.
Dėmesio, automobilininkai! Gerti gėrimo prieš kelionę – nerekomenduojama. Rūgimo proceso metu jame susidaro šiek tiek spirito.

*Viskam turi būti saikas! Grybo antpilo gėrimo gerkite ne dažniau kaip tris kartus per dieną (ne daugiau kaip litrą). Pastoviai vartojant antpilą, patartina kartkartėmis daryti 1–2 mėnesių pertraukas, kad nebūtų sudirgintas skrandis.

*Jeigu grybas yra sveikas, jis plūduriuoja stiklainio paviršiuje ir atlieka savo darbą – cukraus ir arbatos plikinio tirpalą paverčiau naudingu arbatos gėrimu.

*Nors dauguma vartojančiųjų arbatos gėrimą teikia pirmenybę juodajai arbatai, kai kurie žmonės teigia, kad tinkamesnė yra žalioji arbata. Grybas joje geriau auga, ilgiau išlieka gyvybingas, tirpale neatsiranda rusvų dėmių ir jis būna skaidrus kaip ašara.

Arbatinis grybas – stebuklingas vaistas stiklainyje?

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
18.06.2019 laikas 07:43 Receptai Keptų daržovių garnyras

Daržoves nuplauname, nusausiname, svogūnus nulupame. Cukiniją ir svogūnus pjaustome maždaug 1 centimetro storio griežinėliais.

Skaityti daugiau

29.09.2020 laikas 10:24 Receptai Varškės pyragas be kiaušinių
Viena mano draugė paklausė, o kodėl tu šį varškės pyragą gamini be kiaušinių, juk vist tiek veganišku jis dėl to netaps, nes yra naudojama varškė. Galiu tik pasakyti, kad jis tiesiog čia nereikalingas, net be jo gaunasi viskas pui...

Skaityti daugiau

03.09.2018 laikas 07:23 Receptai Vaistažolių mišiniai praguloms gydyti

Pragulos liaudies medicinoje, Vaistažolių mišiniai praguloms gydyti, receptai nuo pragulų, liaudiški patarimai gydant ligas, kaip išgyti, netradicinė medicina, kaip gydytis vaistažolėmis, kaip gydytis uogomis, kaip gydytis vais...

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
22.01.2025 laikas 07:24 WEF mokslininkai pristatė nanodaleles, galinčias nuotoliniu būdu valdyti žmogaus protą
Pietų Korėjoje vykdomi tyrimai atskleidžia neįtikėtiną galimybę: nanodalelėmis galima valdyti gyvūnų elgesį. Tačiau šios technologijos pažanga kelia rimtų etinių klausimų ir galimas grėsmes žmonijai. Ar esame pasirengę susidurti su pasekmėmis, jei ši...

Skaityti daugiau

21.01.2025 laikas 22:10 Astrofizikai mano, kad Žemė paėmė Mėnulį iš kitos planetos
Tradiciškai manoma, kad Mėnulis atsirado po didelio susidūrimo su Žeme, tačiau naujas tyrimas, atliktas Pensilvanijos universiteto mokslininkų, siūlo alternatyvų požiūrį. Jie teigia, kad Mėnulis galėjo kilti iš kitos Saulės sistemos vietos ir vėliau ...

Skaityti daugiau

21.01.2025 laikas 21:55 Gyvenamos planetos galėjo atsirasti anksčiau nei galaktikos, mano mokslininkai
Ilgą laiką astronomai buvo įsitikinę, kad galaktikos atsirado prieš formuojantis planetoms. Tačiau naujausi tyrimai, vadovaujami Danielio Valeno iš Portsmuto universiteto, atskleidžia, kad gyvybės galimybės galėjo egzistuoti ankstyvosios Visatos stad...

Skaityti daugiau

21.01.2025 laikas 07:29 Dukra ištekėjo už vyro, kuris ją tempia žemyn ir manipuliuoja ja, kaip jam patinka
Jaunos šeimos gyvenimas su tėvais gali atrodyti kaip patogus sprendimas, tačiau tai dažnai atneša nesusipratimų ir įtampų. Šiame straipsnyje nagrinėsime iššūkius, su kuriais susiduria poros, kai tėvai nori padėti, o jaunųjų šeimos nariai nesuvokia, k...

Skaityti daugiau

20.01.2025 laikas 07:40 Mano vyro tėvai nenorėjo mums padėti įsigyti butą, tačiau patys nusipirko naują automobilį

Šeimos dinamikos dažnai yra sudėtingos, ypač kai kalbama apie finansinę paramą. Mano vyro tėvai, nors ir gyvenantys gerai, atsisako padėti mums nusipirkti nuosavą būstą. Tai sukėlė daug klausimų ir iššūkių mūsų santykiuose. Šiame straipsnyje pasid...

Skaityti daugiau