Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Medicina » 2019 » Birželio » 16

Autofagija realiai padės išsaugoti sveikatą ir prailginti gyvenimą

Ši mažai ištirtas procesas, vykstantis mūsų organizmuose, pastaruoju metu atsidūrė dėmesio centre. Į autofagiją dedamos didelės viltys – laikoma, jog ji aktyviai padeda numesti svorį, tapti sveikesniems ir prailgina gyvenimo trukmę.

Autofagija – tai natūralus regeneracijos procesas, vykstantis ląsteliniame lygmenyje, mažinantis kai kurių ligų atsiradimo tikimybę ir prailginantis gyvenimo trukmę.

badavimas, autofagija, alzheimerio liga, autofagijos procesas

2016 metais japonų mokslininkas Yoshinori Ohsumi gavo Nobelio premiją už autofagijos mechanizmo atradimą ir tyrimus šioje srityje. Šių tyrimų dėka pavyko geriau suprasti tokius susirgimus kaip demencija ir Parkinsono liga.

Nuo to laiko farmacijos kompanijos ir mokslininkai bando sukurti vaistus, kurie galėtų stimuliuoti šį procesą, o sveikos gyvensenos ir maitinimosi srities ekspertai taip pat užsidegė šia idėja ir teigia, jog šis procesas gali būti stimuliuojamas natūraliu būdu – badavimu, intensyviais fiziniais pratimais ir ribojant angliavandenių vartojimą.

Ką sako mokslas?

„Neabejotina, eksperimentai su pelėmis demonstruoja, jog tai yra būtent taip“, – sako dr. David Rubinsztein, Britanijos demencijos tyrimo mokslo instituto ir Kebridžo universiteto molekulinės neurogenetikos profesorius.

„Buvo vykdomi tyrimai, kurių eigoje šis procesas buvo paleidžiamas genetinių instrumentų, medikamentų ar badavimo būdu, ir šiais atvejais gyvūnai gyveno ilgiau bei buvo visumoje sveikesnis“, – teigia jis.

♦ Sausas badavimas – greitas apsivalymas ir sveikimas

badavimas, autofagija, autofagijos procesas, paranormal.lt

Tačiau, kol kas neaišku, kiek šie būdai efektyvūs žmonėms.

„Pavyzdžiui, pelių atveju galima stebėti efektą smegenyse po 24 valandų badavimo, o kai kuriuose kituose organuose, tokiuose kaip kepenys, kur kas greičiau. Ir, nors mes žinome, kad pasninkauti sveika, mes nežinome tiksliai, kiek ilgai žmonės turi badauti, kad pasiektų teigiamų rezultatų“, – pabrėžia mokslininkas.

Kaip bebūtų, pasak tyrėjo, badavimas iš tiesų stimuliuoja autofagiją, o jo nauda organizmui įrodyta ir kitais tyrimais. Kas yra autofagija?

♦ Tai normalus ląstelės savęs virškinimo procesas, perdirbant savo komponentus

♦ Jis organizmą aprūpina energija ir statybinėmis medžiagomis ląstelių atnaujinimui.

♦ Autofagijos metu gali būti sunaikinti ligos sukėlėjai organizme – bakterijos ir virusai.

♦ Autofagijos proceso metu organizmas atsikrato pažeistų baltymų ir organelių ir tokiu būdu kovoja su neigiamomis organizmo senėjimo pasekmėmis.

♦ Autofagijos procesas buvo atrastas 20 amžiaus 60-ais metais, tačiau jo svarba buvo įvertinta tik 90-ais, po Yoshinori Ohsumi tyrimų publikacijų.

Mes aptikome, jog šis procesas apsaugo nuo tokių ligų, kaip Parkinsono liga, Huntingtono liga ir demencija“, – sako Rubinszteinas.

„Taip pat, sprendžiant pagal viską, šis procesas padeda kovoti su infekcija ir uždegiminiais procesais“, papildo mokslininkas.

Naujuose patarimuose sveikos gyvensenos atžvilgiu tvirtinama, jog procesas gali būti paleistas pakitimų dietoje ir gyvenimo budo dėka – pavyzdžiui, periodiškai badaujant.

Raumenų masė

Vienoje iš naujų dietologės-konsultantės Naomi Whittel knygų „Švytėjimas 15“ („Glow 15“), siūloma 15 dienų programa, įtraukiant 16 valandų badavimą tris kartus į savaitę.

Taip pat programa siūlo baltymų suvartojimo atitinkamomis dienomis, angliavandenių vartojimą antroje dienos pusėje mažinimą ir labai intensyvių pratimų sesijas.

Naomi Whittel ištestavo savo bazinę programą su savanoriais Floridos Džeksonvilio Universitete, ir tvirtina, jog užfiksavo atitinkamus teigiamus rezultatus.

♦ Trumpalaikis badavimas naujai restartuoja imuninę sistemą ir atstato organizmą

„Kai kurie žmonės numetė svorio iki 3 kilogramų per 15 dienų. Kitiems normalizavosi arterinis spaudimas, padidėjo raumenų masė, o taip pat dalinai išsilygino raukšlės“, – sako jo.

Pasak profesoriaus Rubinsztein, šios rekomendacijos pakenkti negali.

„Jeigu jūs nesveikai gyvenate, visą laiką sėdite, valgote visokį šlamštą – tai jūs ir neturėsite galimybės paleisti šį procesą“, – pastebi jis.

Nervinė ląstelė

Žinoma, ilgalaikis ar dalinis badavimas gali sukelti žalą organizmui, ir, jeigu jūs susiruošėte keisti savo dietą ar gyvenimo būdą, jums būtina pasitarti su gydytoju.

Profesorius Rubinszteinas įsitikinęs, jog ateityje, autofagijos pagalba galima bus efektyviai kovoti su ligomis.

Eksperimentų eigoje jo laboratorijoje buvo aptikta, jog baltymai sudaro krešulius nervinėse ląstelėse žmonių, kenčiančių nuo Alzheimerio ar Parkinsono ligų.

„Mes aptikome, jog paleidus autofagijos procesą galima greitai pašalinti šiuos baltymus ir apsaugoti organizmą nuo neurodegeneracinių susirgimų, tokių kaip Huntingtono liga ir kai kurių demencijos rūšių“, – tvirtina mokslininkas.

Rašo infa.lt

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
08.06.2019 laikas 18:07 Receptai Skanus šokoladinis bananų tortas per 15 minučių

Tai labai skanus šokoladinis bananų tortas. Gaminamas ne ilgiau, kaip 15 minučių. Jei pageidaujate, galite leisti pastovėti, kad susigertų visi produktai ir įgautų ypatingą aromatą. Niekas net neatspės, kad ten sausainiai.

...

Skaityti daugiau

24.08.2019 laikas 14:06 Receptai Vafliai pertepti “Rududu”
"Rududu" indelį dedame į puodą su vandeniu ir pakaitiname kol vanduo užvirs. Riešutus smulkiai suskaldome ir sumaišome su pašildytu "Rududu". Imame vaflio lakštą ir tolygiai aptepame "Rududu" kremu, ant viršaus dedame kitą vaflio ...

Skaityti daugiau

06.07.2019 laikas 11:08 Receptai Prikėlė legendinio varškės pyrago receptą: sugrįšite atgal į vaikystę

Jei mama nekepdavo ko nors skanaus namuose, tuomet parnešdavo iš parduotuvės pyrago “Draugystė“. Ir tikrai, šis pyragas iki dabar yra idealus desertas prie kavos ar arbatos. Ne per drėgnas, ir ne per sausas, ne per ...

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
22.12.2024 laikas 17:17 Kaip sustabdyti plaukų slinkimą: SUPER veiksmingos priemonės

plaukų slinkimas, natūralios priemonės, plaukų stiprinimas, žolelių nuovirai, plaukų priežiūra *********** plaukų slinkimas, plaukų stiprinimas, plaukų priežiūra

Skaityti daugiau

22.12.2024 laikas 17:05 Nežemiška gyvybė: galimybės ir iššūkiai kosmose

Mokslininkai vis dažniau kelia klausimą: ar gyvybė gali egzistuoti kosmose, toli nuo mūsų planetos, net ir ekstremaliausiose sąlygose? Nuo tardigradų iki termofilinių bakterijų, Žemėje yra daugybė organizmų, kurie sugeba išgyventi net ir pačiose s...

Skaityti daugiau

21.12.2024 laikas 21:26 Storosios žarnos valymas nuo toksinų: 1 paprastas receptas
Virškinimo sistemos problemos, tokios kaip dirgliosios žarnos sindromas ar lėtinis vidurių užkietėjimas, yra vis labiau paplitusios. Daug žmonių ieško natūralių būdų, kaip pagerinti savo savijautą ir išvalyti gaubtinę žarną. Šiame straipsnyje pristat...

Skaityti daugiau

21.12.2024 laikas 19:19 Stebuklingas svorio metimas tinginiams: imbiero mišinys
Naujausi Kinijos mokslininkų tyrimai atskleidžia revoliucingus atradimus apie litocholinę rūgštį, natūraliai gaminamą organizme. Šis junginys, kuris pasireiškia, kai organizmas patiria badavimo būseną, gali tapti raktu į senėjimo procesų sulėtėjimą i...

Skaityti daugiau

21.12.2024 laikas 11:40 Kaip Neužversti Artimųjų Savo Negatyvumu?

Kiekvienas iš mūsų susiduria su iššūkiais ir sunkumais gyvenime, tačiau kaip mes juos sprendžiame, gali reikšmingai paveikti mūsų santykius su artimaisiais. Pagalbos ieškojimas yra natūralus, tačiau svarbu žinoti, kada ir kaip tai daryti, kad neap...

Skaityti daugiau