Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Medicina » 2019 » Birželio » 16

Autofagija realiai padės išsaugoti sveikatą ir prailginti gyvenimą

Ši mažai ištirtas procesas, vykstantis mūsų organizmuose, pastaruoju metu atsidūrė dėmesio centre. Į autofagiją dedamos didelės viltys – laikoma, jog ji aktyviai padeda numesti svorį, tapti sveikesniems ir prailgina gyvenimo trukmę.

Autofagija – tai natūralus regeneracijos procesas, vykstantis ląsteliniame lygmenyje, mažinantis kai kurių ligų atsiradimo tikimybę ir prailginantis gyvenimo trukmę.

badavimas, autofagija, alzheimerio liga, autofagijos procesas

2016 metais japonų mokslininkas Yoshinori Ohsumi gavo Nobelio premiją už autofagijos mechanizmo atradimą ir tyrimus šioje srityje. Šių tyrimų dėka pavyko geriau suprasti tokius susirgimus kaip demencija ir Parkinsono liga.

Nuo to laiko farmacijos kompanijos ir mokslininkai bando sukurti vaistus, kurie galėtų stimuliuoti šį procesą, o sveikos gyvensenos ir maitinimosi srities ekspertai taip pat užsidegė šia idėja ir teigia, jog šis procesas gali būti stimuliuojamas natūraliu būdu – badavimu, intensyviais fiziniais pratimais ir ribojant angliavandenių vartojimą.

Ką sako mokslas?

„Neabejotina, eksperimentai su pelėmis demonstruoja, jog tai yra būtent taip“, – sako dr. David Rubinsztein, Britanijos demencijos tyrimo mokslo instituto ir Kebridžo universiteto molekulinės neurogenetikos profesorius.

„Buvo vykdomi tyrimai, kurių eigoje šis procesas buvo paleidžiamas genetinių instrumentų, medikamentų ar badavimo būdu, ir šiais atvejais gyvūnai gyveno ilgiau bei buvo visumoje sveikesnis“, – teigia jis.

♦ Sausas badavimas – greitas apsivalymas ir sveikimas

badavimas, autofagija, autofagijos procesas, paranormal.lt

Tačiau, kol kas neaišku, kiek šie būdai efektyvūs žmonėms.

„Pavyzdžiui, pelių atveju galima stebėti efektą smegenyse po 24 valandų badavimo, o kai kuriuose kituose organuose, tokiuose kaip kepenys, kur kas greičiau. Ir, nors mes žinome, kad pasninkauti sveika, mes nežinome tiksliai, kiek ilgai žmonės turi badauti, kad pasiektų teigiamų rezultatų“, – pabrėžia mokslininkas.

Kaip bebūtų, pasak tyrėjo, badavimas iš tiesų stimuliuoja autofagiją, o jo nauda organizmui įrodyta ir kitais tyrimais. Kas yra autofagija?

♦ Tai normalus ląstelės savęs virškinimo procesas, perdirbant savo komponentus

♦ Jis organizmą aprūpina energija ir statybinėmis medžiagomis ląstelių atnaujinimui.

♦ Autofagijos metu gali būti sunaikinti ligos sukėlėjai organizme – bakterijos ir virusai.

♦ Autofagijos proceso metu organizmas atsikrato pažeistų baltymų ir organelių ir tokiu būdu kovoja su neigiamomis organizmo senėjimo pasekmėmis.

♦ Autofagijos procesas buvo atrastas 20 amžiaus 60-ais metais, tačiau jo svarba buvo įvertinta tik 90-ais, po Yoshinori Ohsumi tyrimų publikacijų.

Mes aptikome, jog šis procesas apsaugo nuo tokių ligų, kaip Parkinsono liga, Huntingtono liga ir demencija“, – sako Rubinszteinas.

„Taip pat, sprendžiant pagal viską, šis procesas padeda kovoti su infekcija ir uždegiminiais procesais“, papildo mokslininkas.

Naujuose patarimuose sveikos gyvensenos atžvilgiu tvirtinama, jog procesas gali būti paleistas pakitimų dietoje ir gyvenimo budo dėka – pavyzdžiui, periodiškai badaujant.

Raumenų masė

Vienoje iš naujų dietologės-konsultantės Naomi Whittel knygų „Švytėjimas 15“ („Glow 15“), siūloma 15 dienų programa, įtraukiant 16 valandų badavimą tris kartus į savaitę.

Taip pat programa siūlo baltymų suvartojimo atitinkamomis dienomis, angliavandenių vartojimą antroje dienos pusėje mažinimą ir labai intensyvių pratimų sesijas.

Naomi Whittel ištestavo savo bazinę programą su savanoriais Floridos Džeksonvilio Universitete, ir tvirtina, jog užfiksavo atitinkamus teigiamus rezultatus.

♦ Trumpalaikis badavimas naujai restartuoja imuninę sistemą ir atstato organizmą

„Kai kurie žmonės numetė svorio iki 3 kilogramų per 15 dienų. Kitiems normalizavosi arterinis spaudimas, padidėjo raumenų masė, o taip pat dalinai išsilygino raukšlės“, – sako jo.

Pasak profesoriaus Rubinsztein, šios rekomendacijos pakenkti negali.

„Jeigu jūs nesveikai gyvenate, visą laiką sėdite, valgote visokį šlamštą – tai jūs ir neturėsite galimybės paleisti šį procesą“, – pastebi jis.

Nervinė ląstelė

Žinoma, ilgalaikis ar dalinis badavimas gali sukelti žalą organizmui, ir, jeigu jūs susiruošėte keisti savo dietą ar gyvenimo būdą, jums būtina pasitarti su gydytoju.

Profesorius Rubinszteinas įsitikinęs, jog ateityje, autofagijos pagalba galima bus efektyviai kovoti su ligomis.

Eksperimentų eigoje jo laboratorijoje buvo aptikta, jog baltymai sudaro krešulius nervinėse ląstelėse žmonių, kenčiančių nuo Alzheimerio ar Parkinsono ligų.

„Mes aptikome, jog paleidus autofagijos procesą galima greitai pašalinti šiuos baltymus ir apsaugoti organizmą nuo neurodegeneracinių susirgimų, tokių kaip Huntingtono liga ir kai kurių demencijos rūšių“, – tvirtina mokslininkas.

Rašo infa.lt

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
28.07.2019 laikas 10:15 Receptai Mėsos blyneliai, kuriuos gaminu daugelį metų vietoje bandelių
Toks receptas jus išgelbės, jei nemėgstate ilgai stovėti prie viryklės, tačiau tuo pačiu neatsisakant skanaus maisto. Blyneliai išeina labai sultingi, švelnūs ir labai skanūs!

Skaityti daugiau

25.03.2018 laikas 17:13 Receptai Liaudiški patarimai kaip gydytis juodaisiais serbentais

Receptai su juoduoju serbentu. Liaudiški patarimai kaip gydytis juodaisiais serbentais. Juodasis serbentas liaudies medicinoje, juodaisiais serbentais, liaudiški patarimai gydant ligas, kaip išgyti, netradicinė medicina.

...

Skaityti daugiau

16.07.2019 laikas 07:17 Receptai Tortas iš sausainių su vyšniomis
Kartais labai norisi tortuko, bet visiškai nėra laiko jo kepti. Būtent tokiais atvejais pravers šis receptas. Gaminame namuose. Tortas iš sausainių receptas. Štai ko mums prireiks

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
21.11.2024 laikas 08:16 Varnalėšų lapai: nauda, vartojimas ir atsargumo priemonės
Varnalėšos yra gerai žinomos dėl savo šaknų gydomųjų savybių, tačiau daugelis žmonių nežino, kad ir varnalėšų lapai gali pasiūlyti daugybę naudos sveikatai. Šiame straipsnyje išnagrinėsime, kaip šie lapai gali prisidėti prie jūsų gerovės, jų teikiama...

Skaityti daugiau

21.11.2024 laikas 08:00 Žemas kraujospūdis (hipotenzija): priežastys, simptomai ir gydymas
Žemas kraujospūdis, arba hipotenzija, dažnai yra ignoruojama sveikatos problema, tačiau ji gali turėti rimtų pasekmių. Nors dauguma žmonių žino apie aukšto kraujospūdžio pavojus, apie žemą kraujospūdį žinoma gerokai mažiau. Šiame straipsnyje išnagrin...

Skaityti daugiau

21.11.2024 laikas 07:44 Kaip greitai užmigti po naktinio prabudimo: patarimai
Naktinis prabudimas gali būti nemalonus ir varginantis, ypač jei po to sunkiai užmigsite. Daugelis žmonių patiria šią problemą, tačiau yra efektyvių būdų, kaip greitai ir neskausmingai grįžti į miegą. Gydytojas Michfelis Bruce'as pristato paprastus, ...

Skaityti daugiau

20.11.2024 laikas 21:36 Neįsižeiskite ant vaikų: tylos reikšmė ir tėvų palaikymas
Šiuolaikiniame pasaulyje, kai vaikai dažnai užimti savo reikalais, tėvams gali kilti klausimų, kodėl jų vaikai nebekontaktuoja taip dažnai, kaip anksčiau. Tačiau tylos užkulisiuose gali slypėti ne abejingumas, o gili emocinė dinamika. Šiame straipsny...

Skaityti daugiau

20.11.2024 laikas 13:57 Česnako nauda ir žala širdies sveikatai: kokias savybes žinoti?
Širdies ir kraujagyslių ligos išlieka viena iš pagrindinių suaugusiųjų mirties priežasčių, ypač Jungtinėse Amerikos Valstijose. Rūpindamiesi savo širdies sveikata, galime pasiekti puikių rezultatų, pasitelkdami ne tik subalansuotą mitybą ir fizinį ak...

Skaityti daugiau