Svetainėje sukaupta daugiau nei 1000 sveikatos patarimų. Ieškokite patarimų ir ne tik:

Pagrindinis » Kategorija: Medicinos naujienos » Peržiūrų: (607) Komentarų: (0) (28.10.2017 - 18:45)

Išrašyti beta blokatorių visiems po infarkto - ne pati geriausia praktika

Gairės numato skirti beta blokatorių visiems pacientams, patyrusiems infarktą, vis dėlto jas reikėtų peržiūrėti iš naujo, nes šis medikamentas ne visada būtinas ir turi sunkių šalutinių reiškinių.

beta blokatoriai po infarkto

Laikoma, kad beta blokatoriai pagerina pacientų šansus likti gyviems po infarkto, jei asmeniui susiformavo širdies nepakankamumas ir širdis pažeista. Vis dėlto naujas tyrimas pademonstravo, kad tai netaikytina asmenims, kurie po infarkto liko gyvi ir neturi širdies nepakankamumo. Šiuo metu beveik 95 procentams tokių pacientų vis dėlto išrašoma beta blokatorių. Šie medikamentai nepailgina žmonių gyvenimo, bet gali turėti nemalonių šalutinių reiškinių, pvz., nuovargį ar galvos svaigimą.

Beta blokatoriai - stiprūs medikamentai, sulėtinantys širdies veiklą ir mažinantys kraujospūdį, tačiau jų vartojimas yra pinigų švaistymas, neduodantis jokios naudos, jei širdies audiniai nėra pažeisti - tokią išvadą padarė tyrėjai iš Didžiosios Britanijos Lidso universiteto (University of Leeds). Mokslininkai analizavo gydymą daugiau nei 179 tūkst. infarktą patyrusių asmenų, kuriems nesusiformavo širdies nepakankamumas.

Po metų tiems, kuriems neduodavo beta blokatorių, šansai likti gyviems buvo tiek pat dideli, kaip asmenims, vartojusiems šių medikamentų.

Parengta pagal J Am Coll Cardiol, 2017; doi:10.1016/j.jacc2017.03.578

Patiko straipsnis? Pasidalinkite su draugais tinkluose! Prisijunkite prie mūsų paskyroje, kad nepraleistumėte įdomių dalykų!


ŽYMĖS: beta blokatoriai, Infarktas, naujienos apie vaistus, moksliniai tyrimai

Paranormal.lt medžiagos citavimas negavus išankstinio paranormal.lt sutikimo neleidžiamas. Išimtinių teisių pažeidimas užtraukia baudžiamąją atsakomybę.


// Susiję straipsniai »


//Taip pat skaitykite »

Komentarai: (0) Komentuoti gali tik registruoti vartotojai!
avatar