Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Technologijos, IT » 2018 » Vasario » 15

Bitkoinai trukdo ieškoti nežemiškos gyvybės

Tikriausiai esate užburti istorijų apie per naktį milijonieriai tapusius žmones, superautomobilius perkančius verslininkus ir daugybės Bitkoino milijonierių sėkmę. Tai, žinoma, nėra blogai, tačiau mokslininkams šios tendencijos nebepatinka. Keisčiausia tai, kad dėl Bitkoino populiarumo piktinasi gyvybės kitose planetose ieškantys astronomai. Kuo jie apskritai susiję su kriptovaliutomis?

bitkoinas, kriptovaliuta, gyvybė, kriptovaliutų kasykla, mokslininkai

Daugybė žmonių dėl skirtingų priežasčių piktinasi kriptovaliutų populiarumu. Vieni mano, kad visa tai - burbulas, kuris neturi ateities, kitiems tiesiog nusibodo nuolat girdėti pranešimus apie tendencijas kriptovaliutų rinkoje. Tuo tarpu SETI (ang. Search for Extraterrestrial Intelligence) programos mokslininkai, ieškantys gyvybės pėdsakų kitose planetose, negali patikėti, kad Bitkoinas trukdo jų darbui.

Radijo teleskopai surenka didžiulį kiekį informacijos, kurią vėliau reikia apdoroti. Kuo greičiau - tuo geriau, nes informacijos kiekis yra didžiulis, o aptikus daug žadančius signalus prie jų reikia praleisti daugiau laiko. Tam yra reikalingi naujausi ir galingiausi kompiuteriai, turintys pažangias vaizdo plokštes (GPU). Jau tikriausiai suprantate, kas nutiko.

GPU - tai vaizdo kortos, kurios yra skirtos, grubiai sakant, vaizdų kūrimui ir analizavimui. Jos sutinkamos visur - nuo autonominių automobilių iki žaidimų konsolių ir, žinoma, Bitkoinų kasyklų įrangos. GPU gamintojai džiaugiasi išaugusia paklausa, prie kurios stipriai prisidėjo kriptovaliutų kasyklų plėtra. Tai ir neramina SETI mokslininkus.

„Mes norėtume naudoti naujausias GPU, bet negalime jų gauti“, teigia vyriausias SETI mokslininkas iš Kalifornijos universiteto Berklyje Danas Werthimeras. Dalis problemos yra tai, kad mes nežinome, kaip atrodys tie ženklai apie nežemiškos gyvybės egzistavimą, todėl reikia analizuoti kiek įmanoma platesnį radijo bangų spektrą. Tam, kaip jau turbūt supratote, reikia galingų GPU plokščių. Mokslinis centras neseniai susisiekė su įprastais tiekėjais, kurie pareiškė, kad reikiamų plokščių neturi.

Kitas radijo teleskopas HERA tyrinėja mūsų visatos istorijos laikotarpį maždaug 400 milijonų metų po Didžiojo sprogimo. Šiam projektui taip pat reikalingi galingi GPU. Pagal anksčiau nustatytas kainas buvo suplanuota, kad naujai GPU kortai bus išleidžiama apie 500 dolerių, tačiau dabar tiekėjai pareiškė, kad kaina pakilo iki 1000. Mokslininkai teigia, kad kriptovaliutų kasyklų įsitvirtinimas daro tiesioginę įtaką visatos tyrimams. Tačiau jau matosi prošvaistės.

Nauja rinka tuščia nebūna. Kriptovaliutų kasyklų paplitimas sukūrė naują technologijų rinką, kuriai kuriami nauji specializuoti produktai. Mokslininkai teigia, kad specialiai Bitkoinų kasimui sukurtos mikroschemos sugrąžins GPU pardavimus į įprastas vėžes.

Bitkoinai trukdo ieškoti nežemiškos gyvybės

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
18.06.2021 laikas 23:15 X failai viename iš Kalifornijos greitkelių
Šiandien, keliuose ufologijos kanaluose pasirodė vaizdo įrašas, kuriame vaizduojamas NSO arba į NSO panašus objektas, greičiausiai priklausantis JAV kariuomenei.  Vaizdo įraše įdomus ne tiek vaizdas, kiek visos istorijos liudytojo aprašymas - sunkvežimio vairuotojas, kurio konvojus nukentėjo nuo "ma...

Skaityti daugiau

18.06.2021 laikas 22:15 Po vakcinos nuo kovido sukeltos ligos "banga" plinta Indonezijoje

Indonezijoje mažiausiai 350 gydytojų ir medicinos darbuotojų susirgo Wuhan koronavirusu (Covid-19), nors jau buvo "paskiepyti".

Skaityti daugiau

18.06.2021 laikas 21:26 STUDIJA: Dėl kaukių vaikai susiduria su daugybe mirtinų ligų sukėlėjų
Nepaisant to, ką toliau tvirtina medicinos fašistai, veido kaukės yra visiškai neveiksmingos siekiant užkirsti kelią Vuchano koronaviruso (Covid-19) plitimui ir turi ilgalaikį neigiamą poveikį, ypač vaikams.

Skaityti daugiau

18.06.2021 laikas 08:27 Nustatyta, kad antibiotikas novobiocinas naikina navikines ląsteles, turinčias DNR atstatymo sutrikimų
Praėjusio amžiaus šeštajame dešimtmetyje sukurtas antibiotikas, kurį iš esmės išstūmė naujesni vaistai, efektyviai veikia ir naikina vėžio ląsteles, turinčias bendrą genetinį defektą, rodo Dana-Farberio (Dana-Farber Cancer Institute) vėžio instituto mokslininkų laboratoriniai tyrimai....

Skaityti daugiau

17.06.2021 laikas 23:18 Asmuo atskleidžia masoneriją, kaip seniausią pasaulyje slaptą religiją ir Liuciferio planus dėl "naujosios pasaulio tvarkos"
Buvęs aukšto rango masonas atskleidė, kad ši grupuotė iš tikrųjų yra seniausia pasaulio religija, ir atskleidė, kaip grupuotė planuoja įvesti Naująją pasaulio tvarką, drastiškai sumažindama pasaulio gyventojų skaičių....

Skaityti daugiau

Traškūs vištienos sparneliai su „Buffalo“ padažu (video)
18.06.2021 laikas 08:08 Receptai | Patiekalai Traškūs vištienos sparneliai su „Buffalo“ padažu (video)

Paranormal Virtuvė šiandiena jums siūlo pasigaminti patiekalą pagal receptą: Traškūs vištienos sparneliai su „Buffalo“ padažu (video). Skanaus!

Skaityti daugiau

17.06.2021 laikas 22:50 Receptai | Patiekalai Orkaitėje keptas šamas
Itin paprasta bei greita žuvies - šamo iškepimo variacija orkaitėje, bet pavyksta super skaniai ir niekada nenuvilia. Šitaip pagamintą patiekalą tikrai nebus gėda patiekti ir užsukusiems svečiams, tik žinoma, tuo atveju reikės daugiau žuvies....

Skaityti daugiau

16.06.2021 laikas 21:55 Receptai | Patiekalai Sveiki jogurtiniai ledai su avokadu pagal Beatą
Tai kitokie, sveikesni ledai, kurie buvo pavadinti Joker pavadinimu. Nesu tikra, kodėl jie nusipelnė tokio pavadinimo, bet jie skanūs ir tikrai įdomaus poskonio.

Skaityti daugiau