Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paslapčių ir Žinių Pasaulis » Liaudies medicina, Sveikata » 2018 » Birželio » 8

Blogas burnos kvapas. Ligos diagnozė

Geriausia, kad nebūtų jokio kvapo. Metų, ledinukų ar kitoks dvelksmas išduoda, kad kažkas slepiama. Tad ką daryti, jei iš tiesų yra ką slėpti?

burnos kvapas, nemalonus burnos kvapas, sveikata, priemonės

Kaip atgaivinti burnos kvapą

Svarbiausia – išsigydyti ligą, dėl kurios sklinda nekoks kvapas. Ir, žinoma, daugiau dėmesio skirti burnos higienai. Svarbu žinoti, kad varginamiesiems halitozės tinka ne bet kokia dantų pasta. Jos sudėtyje turėtų būti antibakterinių medžiagų (chloro dioksido, chlorido cetilpiridono ir pan.). Jos bent trumpam sumažina bakterijų kiekį burnos ertmėje. Pagal tuos pačius požymius reikėtų rinktis ir burnos skalavimo skystį.

Su šiuo keblumu susiduria beveik kiekvienas. Nekoks kvapelis iš burnos sklinda po nakties miego. Tereikia išsivalyti dantis, ir bėdos kaip nebūta. Tačiau medikai sako, kad kas ketvirtą žmogų vargina liga, vadinama halitoze, kurios pagrindinis simptomas – nemalonus burnos kvapas. Dažniausios halitozės priežastys – sugedę dantys, dantenų ar burnos ligos. Todėl pirmiausia reikėtų kreiptis į odontologą. Tiesa, šis specialistas padės ne kiekvienam. Maždaug 10% halitozės atvejų būna dėl kitų ligų: ausų, nosies ar gerklės, virškinimo organų negalavimų, plaučių, inkstų ligų, endokrininės sistemos sutrikimų.

Beje, pagal burnos kvapą netgi galima nustatyti diagnozę.

Sieros (sugedusių kiaušinių) kvapą skleidžia gendantys baltymai. Jei pavalgius skauda pilvą, jis gurgia, truputį pykina, galima įtarti gastritą su sumažėjusiu skrandžio sulčių rūgštingumu.

Rūgšties kvapas paprastai būna gastrito su padidėjusiu skrandžio sulčių rūgštingumu arba skrandžio ar dvylikapirštės žarnos opaligės požymis.

Gaižus kvapas ir kartus skonis burnoje lydi kepenų ir tulžies pūslės ligas. Be to, liežuvis dažnai būna padengtas geltonos spalvos apnašomis.

Acetono kvapas iš burnos sklinda diabetikams, bet gali būti ir sutrikusios kasos veiklos požymis.

Pasitaiko, kad iš burnos sklinda išmatų kvapas. Tai – žarnų nepraeinamumo simptomas.

Šlapimo tvaikas išduoda, kad reikia ieškoti inkstų ligos.

Greita pagalba

Ką daryti, jei iš burnos sklinda nekoks kvapas (suvalgius svogūnų, česnakų, išgėrus vyno), o reikia tuoj pat eiti į žmones?

■ Jei nėra galimybių išsivalyti dantis, galima pakramtyti gumos, pasipurkšti burnos gaivikliu. Trumpam, bet padės!

■ Sukramtyti gabaliuką petražolės ar saliero šaknies. Kiekvieną kąsnį kuo ilgiau palaikyti burnoje. Labai veiksminga!

■ Neblogai kvapą naikina obuoliai. Jie turėtų būti kuo kietesni.

■ Galima pakramtyti kavos pupelių. Beje, jų patogiau nešiotis nei petražolių ar salierų.

■ Labai naudinga pusryčiams valgyti avižinės košės. Nustatyta, kad ji skatina seilių išsiskyrimą. Seilės – geriausias burnos ertmės ploviklis.

■ Dantenas patrinti išgliaudyto graikinio riešuto pusele.

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
2019-06-30 laikas 09:33 Receptai Keptuvėje kepti kiaulienos šonkauliukai
Labai paprastas kiaulienos šonkauliukų receptas. Kiaulienos šonkauliukai labai skanūs patiekti su virtomis bulvėmis ir mėgstamomis daržovių salotomis. Skanaus!

Skaityti daugiau

2020-04-14 laikas 10:22 Receptai Labai Skanu. Bolivinės Balandos Ir Tuno Apkepas
Išvirtas bolivines balandas sumaišykite su nusunktu tunu, graikišku jogurtu. Susmulkinkite brokolį, svogūną, česnaką ir suberkite į bendrą masę. Pagardinkite prieskoniais, supilkite sultinį ir viską gerai išmaišykite....

Skaityti daugiau

2020-12-18 laikas 13:28 Receptai Keptas kalėdinis kalakutas orkaitėje
Būtinai iškepame Kalėdų vakarienei skanų bei labai sultingą kalakutą. Šį kartą mes savąjį įdarysime obuoliais bei slyvomis ir patieksime su nuostabiu padažu. Jūs privalote tai išmėginti. Nusivylusių nebus!

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
2025-07-24 laikas 11:43 Kodėl SSRS geležinkelių konduktoriai į arbatą dėjo sodos? Moksliniai paaiškinimai
Kodėl SSRS laikais į arbatą buvo dedama soda? Sužinokite mokslinius paaiškinimus ir praktines priežastis, kurios formavo šią unikalią tradiciją.

Skaityti daugiau

2025-07-24 laikas 11:25 Tiesa ar melas: Kaip savivertė ir asmeninės ribos formuoja mūsų santykius
Sužinokite, kaip savivertė ir asmeninės ribos formuoja jūsų santykius. Praktiniai patarimai ir moksliniai paaiškinimai padės pakeisti toksiškų santykių ciklą. Šiame straipsnyje nagrinėsime, kaip mūsų vidiniai įsitikinimai ir elgesio modeliai formuoja...

Skaityti daugiau

2025-07-22 laikas 21:11 Tiesa ar melas: Kaip sąmoningai kurti laimingus santykius?
Sužinokite, kaip sąmoningai kurti laimingus santykius! Praktiniai žingsniai ir moksliniai patarimai padės atrasti harmoniją ir meilę. Šiame straipsnyje atskleisime, kaip mokslas ir psichologija padeda suprasti santykių kūrimo procesą, ir pateiksime p...

Skaityti daugiau

2025-07-21 laikas 08:21 Jungtinės Karalystės migrantų viešbutyje kilo protestai po to, kai prieglobsčio prašytojas buvo apkaltintas seksualiniais nusikaltimais
Demonstracija virto smurtiniais neramumais prie „The Bell Hotel“ viešbučio po to, kai buvo suimtas Etiopijos prieglobsčio prašytojas, apkaltintas seksualine prievarta prieš moksleivę ir moterį Eppingo miesto centre....

Skaityti daugiau

2025-07-21 laikas 08:02 Ką apie jus pasakoja jūsų akių spalva? Moksliniai faktai ir hipotezės
Švedijos Erebro universiteto studijos, rodo, kad genai, lemiantys rainelės spalvą, taip pat daro įtaką smegenų priekinės dalies formavimuisi, kuri atsakinga už mūsų elgesį ir asmenybės bruožus. Šiame straipsnyje gilinsimės į tai, kaip akių spalva sie...

Skaityti daugiau