Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Medicinos Naujienos » 2018 » Lapkričio » 23

Chemoterapija nepadeda moterims, kurios serga krūties vėžiu

Daugumai moterų, kurios serga labiausiai paplitusia krūties vėžio forma, chemoterapija nepadeda, bet tai galėtų pajėgti nauja imunoterapija.

Paprastai moterims, kurios serga krūties vėžiu, taikoma chemoterapija, tačiau 70 proc. pacienčių tai nepadeda, - taip konstatuota per vieną naują tyrimą.

Moterys, kurioms buvo taikyta ši sunki terapija, neturėjo didesnių šansų gyventi daugiau nei 5 metus, palyginti su pacientėmis, kurios pasirinko tik hormonų terapiją. Be to, abiejose grupėse buvo ir vienoda rizika, kad per šiuos 5 metus vėžys galėtų atsinaujinti.

krūties vėžys, chemoterapija, rizika, vėžio forma, ACT terapija

JAV tyrėjai iš Alberto Einsteino medicinos koledžo Niujorke (Albert Einstein College of Medicine, Bronx, NY) vertino chemoterapijos efektyvumą tarp moterų, kurios serga dažniausiai paplitusia krūties vėžio forma, kuri vadinama hormonų receptorių teigiama (HR+), žmogaus epiderminio augimo veiksnio receptoriaus 2 neigiama (HER-2), pažasties limfmazgiuose neigiama vėžio forma.

Tyrėjai stebėjo 10 273 moteris, kurios sirgo krūties vėžiu - moterims, kurioms buvo mažiausia rizika, buvo skiriama tik hormonų terapija, o toms, kurioms buvo didesnė rizika, taip pat paskirta ir chemoterapija.

Iš moterų, kurioms rizika buvo vidutiniškai didelė, atsitiktinai atrinktos dalyvės, kurioms duodavo tik hormonų terapiją ar hormonus kartu su chemoterapija, ir jų sveikimą vertino tyrėjai, dalyvaujantys TAILORx klinikiniame eksperimente.

Kitame pranešime apie krūties vėžiu sergančias moteris, ypač tas, kurioms nepadėjo joks kitas vaistas (vadinamieji beviltiški atvejai), pateikta dar labiau džiuginanti naujiena.

Pranešime aprašyta nauja eksperimentines imunoterapijos forma, kuri jau sėkmingai taikoma melanoma sergantiesiems gydyti. Dabar tyrėjai iš JAV nacionalinio vėžio instituto (The National Cancer Institute) mano, kad ši imunoterapija galėtų taip pat padėti moterims, kurios serga krūties vėžiu.

Terapija, kuri vadinama adaptyviniu ląstelių perdavimu, arba ACT (angl. adoptive cell transfer), buvo taikyta vienai moteriai gydyti, kuriai medikai prognozavo gyventi vos 3 mėnesius, ir rezultatai buvo sėkmingi.

adoptive cell transfer, cancer, medicine, mokslas, science, vaistai

Moteris, kuri nusprendė atskleisti, kad yra toks „nepagydomas atvejis", ir yra aprašyta atvejo analizėje, - tai Floridos gyventoja Judy Perkins. Moteriai buvo tik 49 metai, kai diagnozuota mirtina liga.

Po dvejų su puse metų trukusios ACT terapijos, kurios metu į pacientės organizmą buvo suleista 90 mlrd. imuninių ląstelių, užprogramuotų atakuoti navikus, ši moteris vis dar yra gyva, gerai jaučiasi ir yra fiziškai aktyvi.

Rašo:

TAILORx tyrimas: New Engl J Med, 2018-06-03. doi:10.1056/NEJMoa1804710; ACT tyrimas: Nat Med, 2018; 24:724-30

Naujausias Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram kanale. Jei manai, kad mano darbas yra naudingas, pasidalink, prenumeruok, padėkok ar paremk...

Niekas neišdrįso palikti komentaro. Registruokitės.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Prisjungus galite komentuoti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar
PASKUTINĖS NAUJIENOS:
21.01.2022 laikas 09:01 Kaip atsikratyti inkštirų. 8 naminės veido kaukės

Užsikimšusios veido poros trukdo ir erzina. Gerai, kad šią problemą galima gana nesunkiai įveikti, pasitelkiant improvizuotas priemones.

Skaityti daugiau

21.01.2022 laikas 08:50 Žemės vidus vėsta gerokai greičiau nei manyta
Žemė susiformavo prieš maždaug 4,5 milijardus metų. Nuo pat tada, ji viduje iš lėto vėso.

Skaityti daugiau

21.01.2022 laikas 00:19 Kaip išmokti niekada nepykti – 3 neurobiologų patarimai
Įsivaizduokite situaciją: stovite šalia žmogaus, kuris tiesiog verda iš pykčio ir ant jūsų šaukia; viskas, ko norite, – atsakyti jam tuo pačiu… Problema tik tai, kad atsakydami šaukimu situacijos tikrai nepagerinsite. Kaip susiimti ir susilaikyti? Yra du būdai ir tik vienas iš jų teisingas....

Skaityti daugiau

21.01.2022 laikas 00:09 Antarktidos anomalijos. Ką slepia Antarktida?
Kokias paslaptis slepia po dideliu ledo ir sniego sluoksniu atšiauri ir šalta Antarktida? Prarastą civilizaciją, nežinomą gyvybės formą, portalus į kitus pasaulius ar užslaptintas eksperimentines, karines ar ateivių bazes? Tikimasi kažkokių atsakymų rasti ir kai bus ištirtas ežeras Vostok....

Skaityti daugiau

21.01.2022 laikas 00:01 Neatpažinti povandeniniai objektai arba ką slepia jūros gelmės

Daugelis mano, kad Sovietų karinis laivynas turėjo didžiulius archyvus, kuriuose buvo sukaupta informacija apie susitikimus su neatpažintais objektais, pagal techninius terminus žymiai pranašesniais už žemiškuosius.

...

Skaityti daugiau

Lengvai pagaminamas sūrio pyragas su šokoladu (video)
21.01.2022 laikas 09:13 Receptai | Patiekalai Lengvai pagaminamas sūrio pyragas su šokoladu (video)

Lengvai pagaminamas sūrio pyragas su šokoladu (video) - patiekalas, kurį nesunkiai pasigaminsite pagal šį receptą. Išbandyk šį receptą jau dabar!

Skaityti daugiau

Avižinių kruopų sriuba su pievagrybiais (video)
21.01.2022 laikas 09:13 Receptai | Patiekalai Avižinių kruopų sriuba su pievagrybiais (video)

Avižinių kruopų sriuba su pievagrybiais (video) - patiekalas, kurį nesunkiai pasigaminsite pagal šį receptą. Išbandyk šį receptą jau dabar!

Skaityti daugiau

19.01.2022 laikas 09:03 Receptai | Patiekalai Gaminamės namuose: lydytas sviestas be laktozės

Jau gana ilgą laiką mano patys mėgstamiausi riebalai, kuriuose savaitgaliais kepu blynus, o kiekvieną dieną ištirpinusi kepu ne tik daržoves yra lydytas ghi (ghee) sviestas.

Skaityti daugiau