Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal » » 2018 » Lapkričio » 23

Chemoterapija nepadeda moterims, kurios serga krūties vėžiu

Daugumai moterų, kurios serga labiausiai paplitusia krūties vėžio forma, chemoterapija nepadeda, bet tai galėtų pajėgti nauja imunoterapija.

Paprastai moterims, kurios serga krūties vėžiu, taikoma chemoterapija, tačiau 70 proc. pacienčių tai nepadeda, - taip konstatuota per vieną naują tyrimą.

Moterys, kurioms buvo taikyta ši sunki terapija, neturėjo didesnių šansų gyventi daugiau nei 5 metus, palyginti su pacientėmis, kurios pasirinko tik hormonų terapiją. Be to, abiejose grupėse buvo ir vienoda rizika, kad per šiuos 5 metus vėžys galėtų atsinaujinti.

krūties vėžys, chemoterapija, rizika, vėžio forma, ACT terapija

JAV tyrėjai iš Alberto Einsteino medicinos koledžo Niujorke (Albert Einstein College of Medicine, Bronx, NY) vertino chemoterapijos efektyvumą tarp moterų, kurios serga dažniausiai paplitusia krūties vėžio forma, kuri vadinama hormonų receptorių teigiama (HR+), žmogaus epiderminio augimo veiksnio receptoriaus 2 neigiama (HER-2), pažasties limfmazgiuose neigiama vėžio forma.

Tyrėjai stebėjo 10 273 moteris, kurios sirgo krūties vėžiu - moterims, kurioms buvo mažiausia rizika, buvo skiriama tik hormonų terapija, o toms, kurioms buvo didesnė rizika, taip pat paskirta ir chemoterapija.

Iš moterų, kurioms rizika buvo vidutiniškai didelė, atsitiktinai atrinktos dalyvės, kurioms duodavo tik hormonų terapiją ar hormonus kartu su chemoterapija, ir jų sveikimą vertino tyrėjai, dalyvaujantys TAILORx klinikiniame eksperimente.

Kitame pranešime apie krūties vėžiu sergančias moteris, ypač tas, kurioms nepadėjo joks kitas vaistas (vadinamieji beviltiški atvejai), pateikta dar labiau džiuginanti naujiena.

Pranešime aprašyta nauja eksperimentines imunoterapijos forma, kuri jau sėkmingai taikoma melanoma sergantiesiems gydyti. Dabar tyrėjai iš JAV nacionalinio vėžio instituto (The National Cancer Institute) mano, kad ši imunoterapija galėtų taip pat padėti moterims, kurios serga krūties vėžiu.

Terapija, kuri vadinama adaptyviniu ląstelių perdavimu, arba ACT (angl. adoptive cell transfer), buvo taikyta vienai moteriai gydyti, kuriai medikai prognozavo gyventi vos 3 mėnesius, ir rezultatai buvo sėkmingi.

adoptive cell transfer, cancer, medicine, mokslas, science, vaistai

Moteris, kuri nusprendė atskleisti, kad yra toks „nepagydomas atvejis", ir yra aprašyta atvejo analizėje, - tai Floridos gyventoja Judy Perkins. Moteriai buvo tik 49 metai, kai diagnozuota mirtina liga.

Po dvejų su puse metų trukusios ACT terapijos, kurios metu į pacientės organizmą buvo suleista 90 mlrd. imuninių ląstelių, užprogramuotų atakuoti navikus, ši moteris vis dar yra gyva, gerai jaučiasi ir yra fiziškai aktyvi.

Rašo:

TAILORx tyrimas: New Engl J Med, 2018-06-03. doi:10.1056/NEJMoa1804710; ACT tyrimas: Nat Med, 2018; 24:724-30

Įvertink šį straipsnį. Prieš tai pakomentuodami, arba parašykite patys! Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą PARANORMAL turinį.
Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Galima rašyti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
28.09.2020 laikas 07:35 Vangos pasekėjai įsitikinę: „Ji pranašavo, kad korona bus tarp mūsų“
Teigiama, kad akloji mistikė Baba Vanga išprognozavo koronaviruso protrūkį 1996 m. Manoma, kag Bulgarijoje gimusi Baba numatė rugsėjo 11-osios katastrofą ir „Brexit“, o dabartinė pandemija yra viena iš jos pranašysčių....

Skaityti daugiau

27.09.2020 laikas 16:33 Vaistažolės: ramunėlės – nuo daugelio negalavimų

Ramunėlės – vienos populiariausių ir mėgstamiausių vaistažolių, jų yra kone kiekvienos šeimos namų vaistinėlėje. Jų arbatos griebiamės ir sutrikus virškinimui, ir peršalę, ir tiesiog todėl, kad skanu.

...

Skaityti daugiau

27.09.2020 laikas 15:27 Kokį nežemišką reiškinį aprašė egiptiečiai papiruse?
Senovės egiptiečiai po savęs paliko daugybę įrašų ir piešinių šventyklose. Ypatingai vertingi yra papirusai, pasakojantys apie praeities įvykius. Tuli papirusą ufologai laiko tikra brangenybe, nes jis gali papasakoti apie stebėtus NSO....

Skaityti daugiau

27.09.2020 laikas 14:51 Orakulas: Lovelocko Siaubo Istorijos

XXI amžiaus pabaigoje Žemė virs pragaru. Dabar klestintys miestai pasidarys panašūs į gaisravietes. Temperatūra tropikuose pakils keliais laipsniais, dirva bus nebetinkama žemės darbams, upės ir ežerai išdžius, išnyks daug salų ir pakrančių teritorijų. Žus daugybė gyvūnų. Ir tik Kanados, Rusijos ...

Skaityti daugiau

27.09.2020 laikas 10:10 Kaip išsirinkti sau naudingą aromatą ir vaistą?
Natūralūs eteriniai augalų aliejai padeda išsaugoti sveikatą ir grožį, pailginti gyvenimą ir, o tai svarbiausia, atgauti dvasinę pusiausvyrą. Todėl taip naudinga išmokti surasti savo aromatą.

Skaityti daugiau

27.09.2020 laikas 09:16 Fiziniai pratimai nuo vidurių užkietėjimo

Žinoma, mitybos pamiršti nereikėtų. Racione būtinai turėtų būti morkų, kopūstų, burokėlių su augaliniu aliejumi. Ryte tuščiu skrandžiu išgerkite stiklinę šalto vandens ir imkitės fizinių pratimų.

Skaityti daugiau