Svetainėje sukaupta daugiau nei 1000 sveikatos patarimų. Ieškokite patarimų ir ne tik:

Pagrindinis » Kategorija: Medicinos naujienos » Peržiūrų: (272) Komentarų: (0) (23.11.2018 - 21:00)

Chemoterapija nepadeda moterims, kurios serga krūties vėžiu

Daugumai moterų, kurios serga labiausiai paplitusia krūties vėžio forma, chemoterapija nepadeda, bet tai galėtų pajėgti nauja imunoterapija.

Paprastai moterims, kurios serga krūties vėžiu, taikoma chemoterapija, tačiau 70 proc. pacienčių tai nepadeda, - taip konstatuota per vieną naują tyrimą.

Moterys, kurioms buvo taikyta ši sunki terapija, neturėjo didesnių šansų gyventi daugiau nei 5 metus, palyginti su pacientėmis, kurios pasirinko tik hormonų terapiją. Be to, abiejose grupėse buvo ir vienoda rizika, kad per šiuos 5 metus vėžys galėtų atsinaujinti.

krūties vėžys, chemoterapija, rizika, vėžio forma, ACT terapija

JAV tyrėjai iš Alberto Einsteino medicinos koledžo Niujorke (Albert Einstein College of Medicine, Bronx, NY) vertino chemoterapijos efektyvumą tarp moterų, kurios serga dažniausiai paplitusia krūties vėžio forma, kuri vadinama hormonų receptorių teigiama (HR+), žmogaus epiderminio augimo veiksnio receptoriaus 2 neigiama (HER-2), pažasties limfmazgiuose neigiama vėžio forma.

Tyrėjai stebėjo 10 273 moteris, kurios sirgo krūties vėžiu - moterims, kurioms buvo mažiausia rizika, buvo skiriama tik hormonų terapija, o toms, kurioms buvo didesnė rizika, taip pat paskirta ir chemoterapija.

Iš moterų, kurioms rizika buvo vidutiniškai didelė, atsitiktinai atrinktos dalyvės, kurioms duodavo tik hormonų terapiją ar hormonus kartu su chemoterapija, ir jų sveikimą vertino tyrėjai, dalyvaujantys TAILORx klinikiniame eksperimente.

Kitame pranešime apie krūties vėžiu sergančias moteris, ypač tas, kurioms nepadėjo joks kitas vaistas (vadinamieji beviltiški atvejai), pateikta dar labiau džiuginanti naujiena.

Pranešime aprašyta nauja eksperimentines imunoterapijos forma, kuri jau sėkmingai taikoma melanoma sergantiesiems gydyti. Dabar tyrėjai iš JAV nacionalinio vėžio instituto (The National Cancer Institute) mano, kad ši imunoterapija galėtų taip pat padėti moterims, kurios serga krūties vėžiu.

Terapija, kuri vadinama adaptyviniu ląstelių perdavimu, arba ACT (angl. adoptive cell transfer), buvo taikyta vienai moteriai gydyti, kuriai medikai prognozavo gyventi vos 3 mėnesius, ir rezultatai buvo sėkmingi.

adoptive cell transfer, cancer, medicine, mokslas, science, vaistai

Moteris, kuri nusprendė atskleisti, kad yra toks „nepagydomas atvejis", ir yra aprašyta atvejo analizėje, - tai Floridos gyventoja Judy Perkins. Moteriai buvo tik 49 metai, kai diagnozuota mirtina liga.

Po dvejų su puse metų trukusios ACT terapijos, kurios metu į pacientės organizmą buvo suleista 90 mlrd. imuninių ląstelių, užprogramuotų atakuoti navikus, ši moteris vis dar yra gyva, gerai jaučiasi ir yra fiziškai aktyvi.

Rašo:

TAILORx tyrimas: New Engl J Med, 2018-06-03. doi:10.1056/NEJMoa1804710; ACT tyrimas: Nat Med, 2018; 24:724-30


Taip pat skaitykite:

Patiko straipsnis? Pasidalinkite su draugais tinkluose! Prisijunkite prie mūsų paskyroje, kad nepraleistumėte įdomių dalykų!


ŽYMĖS: chemoterapija, science, Krūties vėžys, adoptive cell transfer, rizika, cancer, vėžio forma, Medicine, Mokslas, ACT terapija

Paranormal.lt medžiagos citavimas negavus išankstinio paranormal.lt sutikimo neleidžiamas. Išimtinių teisių pažeidimas užtraukia baudžiamąją atsakomybę.


// Susiję straipsniai »

Komentarai: (0) Komentuoti gali tik registruoti vartotojai!
avatar