Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal » » 2019 » Liepos » 30

Dingusios drobės

Meno kūriniai dingsta be pėdsakų dažniausiai. Ypač tai pasivirtina, kai kalbama apie paveikslus. Dailininkų drobės tampa pagrobėjų grobiu, jas sunaikina stichinės nelaimės, sudega gaisruose, o kartais tiesiog dingsta, beveik nepalikdamos jokios tikimybės, kad vėl atsiras.

„Elektros laidas“

Taip vadinasi amerikiečių dailininko Rojaus Lichtenšteino 1961-ais metais nutapytas paveikslas. Už 750 dolerių jį nusipirko Leo Kastelis - paveikslų galerijos savininkas. Po devynių metų paveikslas buvo perduotas restauratoriui Danieliui Goldrejeriui, kad pastarasis jį sutvarkytų. Tačiau restauratorius netikėtai mirė, o paveikslas dingo be pėdsakų (istorijos paslaptys - paranormal.lt).

FTB gana ilgai tyrė šia bylą, tačiau jokio kriminalo nebuvo aptikta. Goldrejerio mirtis buvo natūrali, visi jo dirbtuvėse buvę paveikslai buvo savo vietose. Išskyrus „Elektros laidą“.

paveikslai, drobės, istorija, meno kūriniai, paranormal.lt

Ir tik 2009-ais metais restauratoriaus našlė, tvarkydama vieną spintelę, aptiko prapuolusį paveikslą. Iš pradžių ji nekreipė dėmesio j radinį, tačiau vėliau, kai internete perskaitė apie jo istoriją, paskambino į policiją.

Suprantama, našlė nepareiškė jokių teisių į paveikslą, o prokuratūra nepateikė moteriai jokių kaltinimų. Drobė buvo perduota Barbarai Kasteli - paveikslų galerijos, kurioje buvo eksponuojamas paveikslas, savininko paveldėtojai. Ji mielai priėmė paveikslą ir pareiškė, jog jo niekada neparduos, nors šiandien jo vertė siekia keturis milijonus dolerių, o pasiūlymų parduoti paveikslą dabartinė jo šeimininkė susilaukia gana dažnai.

Koro tualete

Prieš kurį laiką iš vienos Niujorke vykstančios taikomojo meno parodos dingo prancūzų dailininko Žano Batisto Kamilio Koro paveikslas „Merginos portretas“. Ant kojų buvo pakelta visa Niujorko policija, tačiau aptikti paveikslą nepavyko.

paveikslai, drobės, istorija, meno kūriniai, paranormal.lt

Po dviejų mėnesių paaiškėjo, kad dingęs paveikslas visą tą laiką, kol buvo ieškomas, kabėjo vieno viešbučio šveicoriaus tualete. Vyras paveikslą aptiko krūmuose netoli savo darbo vietos, pagal savo supratimą įvertino jo vertę, parsinešė namo ir pasikabino ant sienos priešais unitazą. Ir tik praėjus kelioms savaitėms, kai atsitiktinai per televizorių pamatė paveikslo nuotrauką ir sužinojo, jog paveikslas vertas daugiau kaip milijono dolerių ir yra ieškomas policijos, šveicorius savo radinį nunešė į policiją. Kodel pagrobėjai Koro kūrinį numetė į krūmus - to išsiaiškinti nepavyko. Visi įtariamieji šioje byloje buvo paleisti.

Pražuvę negrįžtamai

O štai toliau aprašoma istorija baigėsi kur kas liūdniau. 2012 metų spalio 16 dieną buvo apiplėštas „Kunsthal“ muziejus Roterdame. Grobikai pagrobė septynis paveikslus: Pablo Pikaso „Arlekino galva“, du Klodo Monė darbai - „Vaterlo tiltas“ ir „Čering Kroso tiltas“, Anri Matiso „Skaitanti mergaitė baltais ir geltonais rūbais“, Polio Gogego „Moteris prieš atvirą langą“. Taip pat buvo pavogtas XIX amžiaus pabaigos olandų dailininko Mejerio de Haano „Autoportretas“ ir britų dailininko Liusjeno Froido paveikslas „Moteris užmerktomis akimis“. Pagrobtų paveikslų vertė siekia apie 200 milijonų dolerių.

paveikslai, drobės, istorija, meno kūriniai, paranormal.lt

Vagys apsisuko per rekordiškai trumpą laiką - pusantros minutės (policija atvyko tik po penkių minučių). Oficiali versija yra tokia: vagių tikslas buvo konkretūs paveikslai. Apiplėšimas, greičiausiai, buvo užsakytas, užsakovas turėjo su kažkuo iš kriminalinio pasaulio skubiai atsiskaityti, todėl vietoje pinigų nusprendė atsiskaityti meno kūriniais. Patys grobėjai nieko nenusimanė apie jų pavogtų paveikslų vertę.

Nusikaltimo pėdsakai tyrėjus atvedė į Rumuniją, kur paaiškėjo liūdnas šedevrų likimas. Vieno iš įtariamųjų motina papasakojo, kad po sūnaus arešto, baimindamasi dėl jo, pagrobtus paveikslus užkasė kaimo kapinėse, tačiau vėliau juos iškasė ir sudegino krosnyje.

„Lagaminą su septyniais paveikslais įdėjau į krosnį, apkroviau malkomis, kitais skudurais, ir padegiau. Sulaukiau, kol viskas sudegė iki pelenų“, - ji pareiškė tyrėjui. Vėliau moteris atsisakė savo parodymų, tačiau faktas lieka faktu: iki šiol nėra nieko žinoma nė apie vieną iš pavogtųjų paveikslų.

Esate dailininkas ar kitas meno žmogus, kuris kuria meno kurinius? Patalpinkite nemokamai skelbimą, parduokite savo meno kurinius.

Mes grojame Jums 90s-eurodance RADIO NR. 1 LietuvojeKlausyk internetu visą parą ir bendrauk ...
Įvertink šį straipsnį Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą PARANORMAL turinį.

Čia galite rašyti savo paranormalų nutikimą, pranešimą spaudai, reklaminį straipsnį, istorijas, pamąstymus, sveikatos patarimą, receptą... Prisijunkite ir rašykite!

Niekas neišdrįso palikti komentarą.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomone su kitais.
avatar