Mėnesio TOP 6
Pagrindinis » Kategorija: Medicinos naujienos » Peržiūrų: (194) Komentarų: (0) (12.06.2018 - 21:29)

Hormoninė kontracepcija didina krūties vėžio riziką

Naujas tyrimas liudija, kad visų rūšių hormoninė kontracepcija moterims padidina grėsmę susirgti krūties vėžiu, ir tai sakytina taip pat apie „saugiausias" kontraceptines priemones, kuriose esama tik progesterono.

krūties vėžys, hormonine kontracepcija, vėžio rizika, vaistai

Rizika padidėja vidutiniškai apie 20 proc. ir iš dalies išlieka net 5 metus po to, kai šias kontraceptines priemones nustojama vartoti / naudoti.

Moterims, besinaudojusioms hormonine kontracepcija (netik hormonų tabletėmis, bet ir gimdos spiralėmis) metus ar mažiau, rizika padidėjo 9 proc., o toms, kurios tai darė daugiau nei 10 metų, rizika padidėjo 38 proc.

Danų tyrėjai iš Kopenhagos universiteto (Kobenhavns Umversitet) 11 metų stebėjo 1,8 mln. moterų sveikatą. Per tą laiką 11 517 moterų susiformavo krūties vėžys, ir tyrėjai konstatavo, kad toms moterims, kurios naudodavosi hormonine kontracepcija (bet kokia forma), buvo didesnė rizika nei moterims, kurios to nedarė. Rizika pasireiškė ir tarp moterų, pasirinkusių tariamai saugiausią kontraceptinę priemonę, kurios sudėtyje esama tik progesterono.

Iš viso kontracepcija buvo sukėlusi vieną papildomą vėžio atvejį iš 7690 moterų, besinaudojusių kontraceptinėmis priemonėmis bent metus. Taip pat tyrimas parodė, kad iš tų, kurios taip elgėsi ilgiau nei 5 metus, susirgo 1 iš 1500 moterų.

Gera žinia - rizika yra sąlyginė, o ne absoliuti. Tai reiškia, kad tam tikrą vaidmenį turi ir kiti veiksniai, pvz., mityba ar tarša, todėl tvirtinti, kad vien tik kontracepcija sukelia vėžį, negalima.

N Engl Med, 2017; 377:2228-39

Patiko straipsnis? Pasidalinkite su draugais tinkluose!

ŽYMĖS: vėžio rizika, naujienos apie vaistus, vaistai, hormonine kontracepcija, Krūties vėžys, farmacija
Svetainėje sukaupta daugiau nei 1000 sveikatos patarimų. Ieškokite patarimų apie:

Griežtai draudžiama PARANORMAL paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu, be (gyvos) nuorodos su logotipu į PARANORMAL.LT šaltinį.

Komentarai: (0) Komentuoti gali tik registruoti vartotojai!
avatar

//Taip pat skaitykite »

Sveikatos patarimai / Liaudies medicina
Dieta prieš vėžį: Varškė ir aliejus...

Dr Johanna Budwig buvo viena iš pirmaujančių Europos biochemikų vėžio mokslinių tyrimuose. Ji gimė 1908 metais ir mirė būdama 95...
Sveikatos patarimai / Liaudies medicina
Kaip išvalyti plaučius per 3 dienas...

Ar rūkote ar ne, mūsų plaučiai turi būti reguliariai valomi, net dūmų įkvėpimas, pramoninių ir automobilių tarša gali pakenkt...

Sveikatos patarimai / Liaudies medicina
Alavijas (alijošius) su medumi prieš gastritą ir bronch...

Vaistas iš alijošiaus galima būtų sulyginti su mūsų organizmo "įkrovikliu": šis augalas gryna imuninę sistemą, iš karto pagerina...
Sveikatos patarimai / Liaudies medicina
Auksinis pieno receptas nuo kosulio...

Pienas - vertingas produktas, kurį pakeisti niekuo negalimą. Išskyrus, jo maistinių savybių, pienas turi ir gydomųjų savybių....