Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Liaudies medicina, Sveikata » 2017 » Spalio » 27

Ką daryti, kad organizmas geriau pasisavintų geležį

„Labai dažnai žmonės burokėlius valgo su sūriu ar grietine, grikius verda piene ir gardina sviestu, špinatus maišo su varške, o jautienos kepsnį užgeria kava su pienu. Tokiu atveju suvalgoma daug geležies, tačiau tik labai maža jos dalis pasisavinama“, – LRT TELEVIZIJOS laidoje „Klauskite daktaro“ sakė LSMU profesorius Alvydas Unikauskas. Kartu su mitybos specialiste Vaida Kurpiene jis atskleidė, ką daryti, kad organizmas geležies pasisavintų daugiau.

Ką daryti, kad organizmas geriau pasisavintų geležį

Visų pirma, anot gydytojo A. Unikausko, reikėtų sužinoti, ar tikrai žmogui aktualus geležies trūkumas. Tai preliminariai patikrinti gali kiekvienas.

„Jeigu mažakraujystė švelni, atskirti sunku, bet jei patempę apatinį akies voką žemyn matote, kad gleivinės blyškios, vadinasi, jau yra anemija. Gleivinės turi būti rožinės“, – sako A. Unikauskas.

Gydytojas aiškina, kad, jei organizmui trūksta geležies, tai trūksta hemoglobino ir savaime trūksta deguonies.

„Jeigu trūksta deguonies, apninka silpnumas, gali trūkti oro, mirga akyse, gali troškinti“, – teigia A. Unikauskas.

Gydytojas neabejoja, kad pirmasis ir visiems gerai žinomas geležies šaltinis yra mėsa. Joje esančią geležį organizmas pasisavina lengviau.

Geležies kiekis įvairioje mėsoje (100 g):

  • Jautiena – 2,6 mg,
  • Aviena – 2,3 mg,
  • Triušiena – 2,1 mg,
  • Vištiena – 1,3 mg,
  • Žvėriena – 1,2 mg,
  • Kiauliena – 0,9 mg.

Anot mitybos specialistės V. Kurpienės, taip pat yra didelis skirtumas, kurią mėsos dalį valgysime – geležies kiekis gali skirtis net keletą kartų.

„Tarkime, jautienoje daugiausia geležies yra išpjovoje ir mentėje, o kitose dalyse mažiau. Vištienoje didesnis geležies kiekis yra šlaunelėse. Tamsesnės paukštienos dalys turi daugiau geležies“, – kalba V. Kurpienė.

Sakoma, kad gausus geležies šaltinis yra kepenys, tačiau, A. Unikausko pastebėjimu, jose daug toksinų. Ypač pramoniniu būdu augintų gyvulių kepenyse.

„Jei turite galimybę, rinkitės jauno gyvulio, auginto namuose, kepenėles. Kitu atveju kepenėlių nerekomenduojama valgyti dažniau kaip kartą per mėnesį“, – teigia A. Unikauskas.

V. Kurpienė taip pat atskleidė, kad beveik visos lapinės, ypač tamsiai žalios, daržovės turi daug geležies – petražolės, špinatai, dilgelės. Tačiau kai kuriuose augaluose, pavyzdžiui, špinatuose ar dilgelėse, yra oksalatų, kurie slopina geležies pasisavinimą.

„Bet yra būdų, kaip to išvengti. Pavyzdžiui, špinatus ar dilgėles reikėtų ne virti, o nuplikyti. Taip nuo karščio suyra didelė dalis oksalatų ir geležį pasisaviname geriau“, – sako V. Kurpienė.

Gydytojas taip pat pastebėjo, kad iš augalų organizmas geležį pasisavina sunkiau nei iš mėsos, tad, norint jo gauti pakankamai, daržovių reikėtų suvalgyti daug daugiau nei mėsos.

„Labai dažnai žmonės burokėlius valgo su sūriu ar grietine, grikius verda piene ir gardina sviestu, špinatus maišo su varške, o jautienos kepsnį užgeria kava su pienu. Tokiu atveju jūs suvalgote daug geležies, tačiau tik labai mažą dalį jos pasisavinate. Pakoreguokite mitybą pagal mūsų rekomendacijas ir nustebsite, kaip pagerėjo jūsų kraujo rodikliai“, – teigia A. Unikauskas.

Daugiau apie tai, kaip padėti organizmui pasisavinti daugiau geležies, – vaizdo įraše.

Ką daryti, kad organizmas geriau pasisavintų geležį

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
23.11.2019 laikas 12:50 Receptai Purūs Naminiai Mieliniai Blynai

Kaip pasigaminti namuose purius, naminius mielinius blynus, blynelius pusryčiams? Gaminame namuose. Purūs mieliniai blynai. Skanaus!

Skaityti daugiau

02.06.2019 laikas 21:22 Receptai Tai įspūdinga! Patys skaniausi pyragaičiai, kuriuos bandžiau

Pabandykite pasigaminti – jūs nepasigailėsite! Jūsų šeima juos dievins! Skanaus!

Skaityti daugiau

12.07.2019 laikas 19:15 Receptai Ilgai ieškojau tokio recepto! Grikių ir pievagrybių kotletai

Gaminame namuose. Grikių ir pievagrybių kotletai. Lietuviški patiekalai tavo namuose. Į keptuvę dedame gabalėlį sviesto, pilame šlakelį aliejaus, dedame smulkintą svogūną, pievagrybius, tarkuotą morką ir pakepiname 8-10 minučių...

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
02.11.2024 laikas 17:50 Ruduo prie upės: graži gamta, upė ir paukščių garsai
Ruduo prie upės: graži gamta, upė ir paukščių garsai. Pabūkite ir prisiminkite šių metų šilta rudenį prie upės. Nuostabus oras, net uodai, mašalai skraido

Skaityti daugiau

02.11.2024 laikas 14:06 Senos sielos: ar tikrai gyvename daugybę gyvenimų?
Klausimas apie tai, ar žmogus gali turėti ne vieną, o daugybę gyvenimų, peržengia laikų ir kultūrų ribas. Senovės išminčiai ir šiuolaikiniai ezoterikai tvirtina, kad mūsų siela keliauja per nesuskaičiuojamas inkarnacijas. Tačiau kaip mokslo požiūris ...

Skaityti daugiau

02.11.2024 laikas 12:53 Dirbtinis intelektas bepiločių orlaivių koordinavimui: nauja era
Plačiai diskutuojama apie dirbtinio intelekto (AI) panaudojimą kare, tačiau naujausi Kinijos mokslininkų pasiekimai kelia klausimų dėl ateities karo strategijų. Naudodami pažangias technologijas, kuriamos AI sistemos, galinčios koordinuoti bepiločių ...

Skaityti daugiau

02.11.2024 laikas 08:32 Bilas Gatesas Skelbia Pasaulinės Religijos Idėją DI Eroje
Globalistų milijardierius Billas Gatesas neseniai sukėlė diskusijų audrą, pareikšdamas, kad žmonijai reikia „vienos pasaulinės religijos“, kuri sujungtų elementus iš krikščionybės, judaizmo ir islamo, kad galėtume sėkmingai gyventi dirbtinio intelekt...

Skaityti daugiau

01.11.2024 laikas 20:51 COVID-19 vakcinų ir širdies ligų rizika: nauji tyrimo duomenys
Paskutiniu metu vykstantys tyrimai apie COVID-19 vakcinas atskleidžia nerimą keliančius rezultatus dėl širdies ligų rizikos. Neseniai Pietų Korėjos tyrėjų komanda, analizavusi didelį duomenų kiekį, nustatė, kad asmenims, gavusiems mRNA vakcinas, rizi...

Skaityti daugiau