Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Liaudies medicina, Sveikata » 2018 » Liepos » 24

Kada vaistiniai augalai gali pakenkti?

Verta atminti, kad nemažai vaistinių augalų turi šalutinį poveikį, todėl kartais gali pakenkti.

Ženšenio šaknys (Panax ginseng)

KODĖL NAUDINGOS? Ženšenio šaknys stimuliuoja labiau nei kini-nės šizandros preparatai ir daugelio rūšių vaistai. Ženšenio šaknų preparatų patariama vartoti dirbantiems naktimis. Svarbu, kad jie, skirtingai nei sintetiniai preparatai, neišsekina organizmo. Ženšenio šaknys turi ir daugiau naudingųjų savybių; jos kraujyje mažina žalingojo cholesterolio ir gliukozės lygį, todėl labai naudingos cukrinio diabeto profilaktikai. Ženšenio šaknys sergantiems pradine glaukomos stadija stiprina akis ir kraujagysles, normalizuoja sumažėjusį kraujospūdį ir turi teigiamos įtakos vyrų lytinei potencijai.

Ženšenio šaknys (Panax ginseng)

KADA GALI PAKENKTI? Ženšenio preparatų negalima vartoti vaikams iki 12 metų amžiaus, sergantiems nemiga, epilepsija bei pernelyg dirgliems žmonėms. Ženšenio šaknų taip pat negalima vartoti sergantiems hipertenzija ir besiskundžiantiems sutrikusiu širdies ritmu.

• Ženšenio šaknys mažina kraujo klampumą, todėl jų negalima vartoti kartu su daugeliu širdies ir kraujotakos sistemos ligas gydančių vaistų bei preparatų, gydančių cukrinį diabetą ir hipertenziją.

• Ženšenio negalima vartoti kartu su kofeinu ir kamparu, nes sustiprina šių medžiagų poveikį bei padidina dirglumą.

• Ženšenio negalima vartoti kartu su centrinę nervų sistemą slopinančiais vaistais, barbitūratais ir trankvilizatoriais, nes šios priemonės yra antagonistai.

DĖMESIO! Kreipdamiesi į medikus visada pasakykite, kad gydotės vaistiniais augalais ar geriate vaistinių augalų arbatų, nes jie neretai nedera su vaistais. Daugumos vaistinių augalų negalima vartoti nėščioms moterims, nes nemažai vaistinių augalų yra toksiški vaisiui, todėl gali sukelti vaisiaus persileidimą.

Ginkmedis (Ginkgo biloba)

Teigiama, jog ginkmedžiai vieni populiariausių pasaulyje vaistinių augalų.

KODĖL NAUDINGI? Ginkmedžių lapų ekstrakte yra daugiau nei 40 biologiškai aktyvių medžiagų, kurios minkština kraujagyslių sieneles, neleidžia susidaryti trombams.

• Ginkmedžių preparatai apsaugo nuo galimų miokardo infarkto ar insulto priepuolių, aterosklerozės, aritmijos ir astmos.

• Ginkmedžių lapų preparatų patariama vartoti silpstant atminčiai, dažnai svaigstant galvai, blogėjant regėjimui ir klausai bei tiems, kurie dažnai skundžiasi ausų ūžesiais.

• Ginkmedžių lapuose yra antioksidantų, todėl šių augalų preparatai veiksmingai stabdo organizmo senėjimo procesus.

Ginkmedis (Ginkgo biloba)

KADA GALI PAKENKTI? Jei vartojate kraują skystinančių vaistų pavyzdžiui, aspiriną, tai ginkmedžių preparatų vartoti negalima, nes šie augalai taip pat skystina kraują ir neleidžia susidaryti trombams. Jei aspiriną ir ginkmedžių preparatus vartosite kartų kraujas taps pernelyg skystas, todėl padidės pavojus patirti insulto priepuolį.

• Ginkmedžių lapų preparatų negalima vartoti nėščioms moterims ir tiems, kurių netrukus laukia chirurginė operacija.

• Ginkmedžių lapų preparatų negalima vartoti kartu su antidepresantais, nes jie gali padidinti kraujospūdį ir sukelti hipertenzinę krizę.

• Ginkmedžių lapų preparatų negalima vartoti sergantiems epilepsija, nes jie sumažina nuo epilepsijos priepuolių apsaugančių vaistų poveikį.

Vaistiniai valerijonai (Valeriana officinalis)

Liaudies medicinoje vaistiniai valerijonai vartojami kaip tonizuojančioji ir raminamoji priemonė. Vaistinių valerijonų preparatų patariama vartoti besiskundžiantiems centrinės nervų sistemos sutrikimais: migrena, stenokardija, nemiga. Vaistiniai valerijonai vartojami kompleksiškai gydant įvairias skydliaukės, kepenų ir tulžies pūslės kanalų ligas bei astmą, apsisaugant nuo virškinamojo trakto spazmų.

Vaistiniai valerijonai (Valeriana officinalis)

KODĖL GALI PAKENKTI? Gydantis vaistiniais valerijonais patariama atsisakyti alkoholio, nes šie vaistiniai augalai sustiprina alkoholio poveikį.

• Jei vaistiniai valerijonai padėjo gydyti nemigą, jų pernelyg ilgai nevartokite ir vaistinių valerijonų nustokite vartoti, kai tik normalizuosis miegas. Jei vaistinių valerijonų kasdien vartosite 2-4 mėnesius, vėl gali pradėti kamuoti nemiga, su kuria teks kovoti dar stipresnėmis priemonėmis.

• Vaistiniai valerijonai nedera ir su daugybe vaistų. Vaistiniai valerijonai labiausiai nedera su vaistais, kuriais tenka gydyti hipertenziją, išeminę širdies ligą ir širdies nepakankamumą.

• Vaistinių valerijonų reikia nustoti vartoti likus savaitei laiko iki chirurginės operacijos, nes šie vaistiniai augalai silpnina narkozės poveikį.

• Vaistiniai valerijonai nedera su antidepresantais ir paprastosios jonažolės žole.

Purpurinė ežiuolė (Echinacea purpurea)

Mokslininkai atidžiau gydomąsias purpurinių ežiuolių savybes pradėjo tirti tik XX amžiuje ir nustatė, kad šie vaistiniai augalai pastebimai sustiprina imuninę sistemą.

KODĖL NAUDINGOS? Purpurinių ežiuolių preparatais patariama gydyti ligas, kurių pagrindinė priežastis - nusilpusi imuninė sistema. Purpurinių ežiuolių preparatai naudingi ilgiau vartojus antibiotikų, po chemoterapijos seansų, persirgus sunkiomis uždegiminėmis ligomis.

• Purpurinės ežiuolės naudingos apsinuodijus pesticidais, insekticidais, sunkiaisiais metalais.

• Purpurinių ežiuolių preparatai naikina žalingąsias bakterijas ir virusus, padeda gydyti gripą, pūslelinę (herpesą), viršutiniųjų kvėpavimo takų ligas, stomatitą, ilgai negyjančias odos žaizdas ir tropines opas, pūlinius, odos nudegimus, pragulas.

• Purpurinės ežiuolės padeda efektyviai gydyti reumatą, poliartritą ir uždegimines ginekologines ligas.

Purpurinė ežiuolė (Echinacea purpurea)

KODĖL GALI PAKENKTI? Purpurinių ežiuolių preparatų negalima vartoti sergantiems autoimuninėmis ligomis: reumatiniu artritų išsėtine skleroze, kai kuriomis skydliaukės ligomis.

• Purpurinių ežiuolių preparatų negalima vartoti sergantiems plaučių tuberkulioze.

• Purpurinių ežiuolių preparatų negalima vartoti kartu su grybines ligas gydančiais vaistais, nes toks mišinys pakenkia kepenims.

Paprastosios jonažolės (Hypericum perforatum)

Paprastosios jonažolės - vieni populiariausių vaistinių augalų pasaulyje. Šiuo metu yra žinoma apie 200 paprastosios jonažolės rūšių, kurių apie 50 auga ir mūsų šalyje.

KODĖL NAUDINGOS? Paprastosios jonažolės stabdo diarėją ir kraujavimą regeneruoja pažeistas ląsteles, ramina sudirgusią centrinę nervų sistemą skatina šlapimo ir tulžies sulčių išsiskyrimą. Be to, paprastosios jonažolės efektyviai gydo žaizdas ir malšina uždegiminius procesus.

• Paprastųjų jonažolių pagrindu pagamintas antibiotikas imaninas padeda naikinti 40-ties rūšių mikrobus. Šiais antibiotikais patariama gydyti odos nudegimus, žaizdas, pūlinius, rinitą sinusitą ir kt. ligas.

• Pagrindinė veiklioji jonažolės medžiaga - hipericinas, reguliuoja „džiaugsmo hormono“ - serotonino - veiklą tačiau tai daro žymiai švelniau nei antidepresantai.

• Nustatytą kad paprastosios jonažolės preparatais pavyksta sėkmingai gydyti sezoninius emocinius sutrikimus ir senatvinę depresiją.

Paprastosios jonažolės (Hypericum perforatum)

KODĖL GALI PAKENKTI? Gydytis jonažolės preparatais draudžiamą kai pakilusi aukšta kūno temperatūra sergantiems hipertenzija gastritu ir skrandžio bei dvylikapirštės žarnos opalige. Vyrams būtina atminti, kad ilgalaikis jonažolių vartojimas pastebimai susilpnina lytinę potenciją Gydantis jonažolių preparatais būtina atsisakyti alkoholio, kavos, šokolado ir rūkytų maisto produktų, nes toks mišinys gali sukelti galvos skausmus. Dėl paprastųjų jonažolių poveikio žmogaus kūnas tampa žymiai jautresnis kaitriems saulės spinduliams, todėl, išgėrus jonažolių preparatų, blondinams ir rusvaplaukiams nepatariama karštomis vasaros dienomis eiti į lauką.

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
26.09.2018 laikas 13:01 Receptai Liaudiški patarimai regėjimo gerinimui
Akys liaudies medicinoje, liaudiški patarimai regėjimo gerinimui, akys, regėjimas, regėjimo gydymas, rega, liaudiški patarimai gydant ligas, kaip išgyti, netradicinė medicina, kaip gydytis vaistažolėmis, kaip gydytis uogomis, kaip...

Skaityti daugiau

13.06.2019 laikas 19:48 Receptai Ploni pyragėliai su bulvėmis. Skonio neperduoti žodžiais
Skanūs ir ploni pyragėliai iš bulvių. Pyragėlių receptas. Naujiena, niekada dar nevalgiau tokius bulvių pyragėlius. Būtinai gaminsiuos kitą kartą.

Skaityti daugiau

02.11.2019 laikas 16:40 Receptai Vištienos kepsneliai pievagrybių ir Marsala vyno padaže
Pievagrybius supjaustykite griežinėliais. Vištienos krūtinėlę perpjaukite išilgai ir išmuškite iki plonų kepsnelių, pagardinkite druska bei pipirais. Kepsnelius išvoliokite miltuose ir dėkite į įkaitintą keptuvę. Apkepkite iš abie...

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
21.12.2024 laikas 21:26 Storosios žarnos valymas nuo toksinų: 1 paprastas receptas
Virškinimo sistemos problemos, tokios kaip dirgliosios žarnos sindromas ar lėtinis vidurių užkietėjimas, yra vis labiau paplitusios. Daug žmonių ieško natūralių būdų, kaip pagerinti savo savijautą ir išvalyti gaubtinę žarną. Šiame straipsnyje pristat...

Skaityti daugiau

21.12.2024 laikas 19:19 Stebuklingas svorio metimas tinginiams: imbiero mišinys
Naujausi Kinijos mokslininkų tyrimai atskleidžia revoliucingus atradimus apie litocholinę rūgštį, natūraliai gaminamą organizme. Šis junginys, kuris pasireiškia, kai organizmas patiria badavimo būseną, gali tapti raktu į senėjimo procesų sulėtėjimą i...

Skaityti daugiau

21.12.2024 laikas 11:40 Kaip Neužversti Artimųjų Savo Negatyvumu?

Kiekvienas iš mūsų susiduria su iššūkiais ir sunkumais gyvenime, tačiau kaip mes juos sprendžiame, gali reikšmingai paveikti mūsų santykius su artimaisiais. Pagalbos ieškojimas yra natūralus, tačiau svarbu žinoti, kada ir kaip tai daryti, kad neap...

Skaityti daugiau

21.12.2024 laikas 11:06 Atleidimas: Kelias į Emocinę Laisvę ir Ramybę
Atleidimas – tai galinga savybė, leidžianti mums išsilaisvinti nuo praeities skausmų ir nuoskaudų. Nors dažnai manome, kad atleidimas yra susijęs su kitais, iš tiesų jis labiausiai veikia mus pačius. Šiame straipsnyje nagrinėsime atleidimo procesą, j...

Skaityti daugiau

20.12.2024 laikas 18:37 Gyvenimas dviese: kinė 5 metus apsimetinėjo savo mirusia seserimi
Šeimos ryšiai kartais gali būti tokie sudėtingi, kad net tragiškos aplinkybės skatina mus ieškoti neįprastų sprendimų. Kinijos internetas šiuo metu mirga nuo Annie Niu pasakojimo apie tai, kaip ji penkerius metus slėpė savo sesers dvynės mirtį nuo se...

Skaityti daugiau