Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Medicina » 2018 » Gegužės » 19

Kas būna, kai kraujyje sumažėja cukraus?

Mes žinome, kad alkis priverčia mus prarasti kantrybę. Tačiau ar tiesa, kad moterims tai būdinga labiau, negu vyrams?

Mityba, Pyktis, Cukrus, Saldumynai, medicina, Emocijos

Dvi savaites pasilaikiusi mažo angliavandenių kiekio dietos, komikė Jess Fostekew pajuto alkpyktį – alkio sukeltą pyktį (angl. hanger).

„Patekau į labai siaubingą įsiūčio kelyje incidentą, - pamena ji. – Paskui mane važiavęs automobilis, pilnas stambių vyrų, pradėjo man signalizuoti, kad nepakankamai greitai pradėjau važiuoti, kai užsidegė žalias šviesoforo signalas“. Moteris išlipo iš savo automobilio ir puolė aiškintis, tačiau ją pasitiko tik vyrų juokas. Ji grįžo į mašiną ir nuvažiavo, rašo bbc.com.

„Sustojau šalikelėje ir pravirkau. Tada prisiekiau daugiau niekada neatsisakyti angliavandenių“, - pasakojo ji.

Taigi kas įvyko?

„Mes ilgai žinojome, kad alkis sukelia irzlumą, - sakė mitybos ir dietologijos dėstytoja Sophie Medlin iš Londono Karaliaus koledžo. – Tačiau nuostabusis socialinės žiniasklaidos pasaulis suliejo šiuos žodžius ir dabar mes turime „alkpyktį“ (angl. hanger)“.

„Kai kraujyje sumažėja cukraus, organizme padidėja kortizolio ir adrenalino kiekiai. Jie dar vadinami „bėk arba kovok“ hormonais“.

Jie daro įtaką mūsų smegenims. Taip yra dėl to, kad neuropeptidai, kuriuos išskiria neuronai, mūsų smegenyse kontroliuoja šias medžiagas. „Tie hormonai, kurie priverčia pajusti alkio jausmą, taip pat yra atsakingi už pyktį ir įsiūtį bei impulsyvų elgesį. Štai kodėl mūsų reakcija būna vienoda“, - teigė ji.

Mes visi esame patyrę viduje verdantį susierzinimą, kai mūsų pilvus pradeda graužti alkio kirminas. Tačiau žiniasklaidoje šis reiškinys dažniau siejamas su moterimis, o ne vyrais. Straispniai apie alkio sukeltą pyktį dažniausiai iliustruojami rėkiančiomis ir nesivaldančiomis moterimis. Štai amerikiečių snieglentininkė Chloe Kim per šių metų žiemos olimpines žaidynes socialiniame tinkle „Twitter“ taip pat rašė: „Gailiuosi, kad nepabaigiau savo pusryčių sumuštinio. Mano užsispyręs „aš“ nusprendė, kad to nereikia daryti. Dabar mane pradeda imti pyktis“.

Taigi, ar moterys iš tikrųjų yra imlesnės šiai alkio ir pykčio sąsajai? „Visiškai ne, - sako S. Medlin. – Tai gali nutikti visiems, ir, žvelgiant iš neuromokslo perspektyvų, vyrams tai turėtų nutikti dažniau, negu moterims“.

Iš tiesų vyrai turi daugiau receptorių neuropeptidams – cheminėms medžiagoms, kurios daro įtaką smegenims, aiškino ji. Šios cheminės medžiagos „priklauso nuo tokių dalykų kaip estrogenų svyravimai, taigi gali būti, kad kai kurios moterys skirtingu ciklo metu patiria alkio sukeltą pyktį“, teigė S. Medlin. Tačiau „biochemiškai, kalbant neurologijos terminais, vyrai tai turėtų patirti dažniau, negu moterys“. Taip yra dėl didesnių testosterono ir šių receptorių kiekių.

Galiausiai moterų pyktis dėl alkio gali būti dar vienas visuomenėje paplitęs lyčių stereotipas, kurį kursto ir tai, kad vyrai vengia kalbėti apie savo potyrius. „Gali būti, kad vyrai nėra pasirengę kalbėti apie savo emocinį santykį su valgiu ir alkiu, todėl paprastai manoma, kad pyktis dėl alkio būdingas moterims, nors tai, žinoma, yra bendražmogiškas dalykas“, - teigė Jess Fostekew.

„Visiems žmonėms būdingas komplikuotas santykis su maistu“, - sutiko S. Medlin.

Alkio keliamas irzlumas gali turėti realios įtakos asmeniniams santykiams. Tai parodė vienas 2014 metais atliktas tyrimas, nustatęs, kad mažas gliukozės kiekis kraujyje yra susijęs su didesne agresija tarp susituokusių porų.

Tyrimo dalyviai buvo prašomi susmeigti smeigtukus į vudu lėlę, vaizduojančią jų sutuoktinį, ir taip išreikšti savo pyktį. Be to, įpykęs sutuoktinis per ausines turėjo paleisti kuo didesnį triukšmą savo nelaimingam partneriui. Viso eksperimento metu buvo matuojama dalyvių gliukozė.

Nieko keista, kad „tie dalyviai, kurių kraujyje buvo nustatytas mažesnis gliukozės kiekis, į vudu lėlę susmeigdavo daugiau smeigtukų ir savo sutuoktiniui paleisdavo garsesnį ir ilgesnį triukšmą“.

Kaip išvengti tokio alkio pykčio?

„Viskas priklauso nuo to, kiek jums reikės laukti, kol galėsite pavalgyti, - teigė S. Medlin. – Idealiausia būtų, jei šiek tiek pakeltumėte gliukozės kiekį kraujyje ir jį palaikytumėte. Taigi jums labiausiai tiktų koks nors gardus angliavandenių užkandis“.

Kas būna, kai kraujyje sumažėja cukraus?

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
12.06.2019 laikas 12:55 Receptai Purus pyragas per penkias minutes

Kepiniai su kefyru – daugelio šeimininkių, mokančių gaminti ne tik skaniai, bet ir greitai, mėgiamas ingredientas. Iš kefyro stiklinės galima iškepti visą dubenį keksiukų arba didelį purų pyragą…

...

Skaityti daugiau

11.09.2018 laikas 08:01 Receptai Vaistažolių mišiniai nuo nemigos

Nemiga liaudies medicinoje, Vaistažolių mišiniai nuo nemigos, nemiga, receptai nuo nemigos, liaudiški patarimai gydant ligas, kaip išgyti, netradicinė medicina, kaip gydytis vaistažolėmis, kaip gydytis uogomis, kaip gydytis vai...

Skaityti daugiau

18.11.2019 laikas 20:14 Receptai Skanumėlis iš paprastų kopūstų per 15 minučių. Kopūstų lapai tešloje
Valgyčiau kiekvieną dieną! Nesitikėjau, kad taip paprasta pasigaminti šiuos kopūstų blynelius. O, kaip atrodo, taip ir norisi išbandyti. Labai lengva pasigaminti ir suvalgomi akimirksniu.

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
14.11.2024 laikas 12:50 Senovės Egipto gyventojų ligos: istorija ir šiuolaikiniai atspindžiai
Senovės Egipto civilizacija, viena iš pažangiausių senovės kultūrų, ne tik puikavosi savo architektūra, bet ir kovojo su įvairiomis ligomis, kurios vis dar pasitaiko šiandien. Nuo dantų skausmo iki infekcinių ligų, šie sveikatos iššūkiai atskleidžia,...

Skaityti daugiau

14.11.2024 laikas 12:42 Gango upės vagos pokyčiai: žemės drebėjimo poveikis prieš 2500 metų
Prieš 2500 metų Gango upės vagos kryptis dramatiškai pasikeitė dėl stipraus žemės drebėjimo, turinčio didelį poveikį Bangladešui ir jo ekologinei sistemai. Šis įvykis ne tik transformavo upės tėkmę, bet ir atskleidė, kaip geologinės jėgos gali formuo...

Skaityti daugiau

14.11.2024 laikas 12:36 Vezuvijaus išsiveržimas: išgyvenusiųjų istorijos ir padariniai
79-aisiais metais rugpjūčio mėnesį Vezuvijaus ugnikalnio išsiveržimas sunaikino senovinius romėnų miestus, tokius kaip Pompėja ir Herkulanėjus, palikdamas tūkstančius gyvybių. Nors šis įvykis dažnai vaizduojamas kaip visiškas sunaikinimas, naujausi t...

Skaityti daugiau

14.11.2024 laikas 07:58 Pilotas liudija, kad Billas Gatesas purškia chemtreilus, kad sukeltų pilietinį karą Amerikoje
Šiandien, kai vis daugiau informatorių prabyla apie chemtreilų programą, pasaulis susiduria su neįtikėtina realybe: ar tai tik sąmokslas, ar reali grėsmė mūsų sveikatai? Drąsūs pilotai, turintys misiją atskleisti šias veiklas, teigia, kad virš mūsų g...

Skaityti daugiau

13.11.2024 laikas 17:19 Emocijų vagių fenomenas: kaip atpažinti ir apsisaugoti?
Santykiai gali būti sudėtingi ir kupini emocijų, tačiau kartais galime susidurti su partneriais, kurie tik imasi, bet nieko neduoda mainais. Emocijų vagys, pažįstami kaip emocionalūs alfonsai, sugeba sukurti iliuziją, kad jie myli, tačiau iš tiesų ti...

Skaityti daugiau