Mėnesio TOP 6
Pagrindinis » Kategorija: Medicinos naujienos » Peržiūrų: (266) Komentarų: (0) (19.04.2018 - 16:40)

Kodėl pusryčiai - svarbiausias dienos valgymas

Visiems žinoma, kad svarbiausias dienos valgymo kartas yra pusryčiai, o dabar tyrėjai tai įrodė. Pasirodo, tiems, kurie nevalgo pusryčių, didėja širdies ligų rizika.

Mityba, aterosklerozė, sveikata, moksliniai tyrimai

Be to, žmonėms, kurie nevalgo pusryčių, anksčiau pasireiškia aterosklerozės požymiai - arterijų sienelių standėjimas, sukeliantis širdies ligas.

JAV tyrėjų iš Sinajaus Kalno medicinos mokyklos Niujorke (Icahn School of Medicine at Mount Sinai, New York) nuomone, čia nėra tiesioginio ryšio, bet pusryčiu nevalgymas gali rodyti blogus mitybos įpročius ir apskritai nesveika gyvenimo būda.

Mokslininkai ištyrė 4052 sveikų vyrų ir moterų sveikatos duomenis ir stebėjo jų mitybos įpročius. Tie, kurie per pusryčius gaudavo 20 proc. dienos kalorijų, neturėjo aterosklerozės požymių, o 75 proc. tų dalyvių, kurie praleisdavo pusryčius, turėjo tokių požymių.

Be to, tie, kurie nevalgydavo pusryčių, būdavo labiau nutukę, turėdavo padidėjusį kraujospūdį, vartodavo daugiau alkoholinių gėrimų, rūkydavo ir valgydavo daug raudonos mėsos.

Tyrėjai išsakė prielaidą, kad, praleidžiant pusryčius, sutrikdomas žmogaus vidinis paros bioritmas, dėl to jis priverstas gauti daugiau kalorijų kitu paros metu.

Vis dėlto mokslininkai nurodo, kad šie teiginiai yra riboti: tik 3 proc. tyrimo dalyvių prisipažino, kad jie nevalgo pusryčių, o dauguma tų, kurie valgydavo pusryčius, nurodė, kad stengiasi riboti gaunamų kalorijų skaičių.

J  Am  Coll Cardiol, 2017; 70:1833-42Patiko straipsnis? Pasidalinkite su draugais tinkluose!

ŽYMĖS: sveikata, moksliniai tyrimai, aterosklerozė, Mityba

Griežtai draudžiama PARANORMAL paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu, be (gyvos) nuorodos su logotipu į PARANORMAL.LT šaltinį.

Komentarai: (0) Komentuoti gali tik registruoti vartotojai!
avatar

//Taip pat skaitykite »

Ligos, mutacijos
Uždegiminiai procesai: kas juos sukelia ir kaip juos su...

Ūmūs uždegiminiai procesai yra labai svarbūs gijimo procese, ypač traumos ar su(si)žeidimo atvejais. Jie taip pat apsaugo nuo...

Sveikatos patarimai / Liaudies medicina
Puikus ir nebrangus būdas balinti dantis tik per 15 min...

Kiekviena svajoja apie baltą šypseną. Nepriklausomai nuo didelio kavos vartojimo, juodos arbatos, rūkymo ar tiesiog dėl dantų pr...
Sveikatos patarimai / Liaudies medicina
Ką žinote apie gydomasias sidabro savybės...

Visi gamtos turtai apdovanoti visatos energija. Vienų ji silpnesnė, kitų – stipresnė. Štai metalai ir akmenys tinka net...

Sveikatos patarimai / Liaudies medicina
Perpjaukite keletą citrinų ir padėkite prieš lovą...

Geriau tai už, bet kokį energetika! Citrina gyvenimą gali pagerinti įvairiais būdais. Citrina labai gerai valo daiktus. Jis gal...