Pagrindinis » Kategorija: Medicinos naujienos » Peržiūrų: (600) Komentarų: (0) (19.04.2018 - 16:40)

Kodėl pusryčiai - svarbiausias dienos valgymas

Visiems žinoma, kad svarbiausias dienos valgymo kartas yra pusryčiai, o dabar tyrėjai tai įrodė. Pasirodo, tiems, kurie nevalgo pusryčių, didėja širdies ligų rizika.

Mityba, aterosklerozė, sveikata, moksliniai tyrimai

Be to, žmonėms, kurie nevalgo pusryčių, anksčiau pasireiškia aterosklerozės požymiai - arterijų sienelių standėjimas, sukeliantis širdies ligas.

JAV tyrėjų iš Sinajaus Kalno medicinos mokyklos Niujorke (Icahn School of Medicine at Mount Sinai, New York) nuomone, čia nėra tiesioginio ryšio, bet pusryčiu nevalgymas gali rodyti blogus mitybos įpročius ir apskritai nesveika gyvenimo būda.

Mokslininkai ištyrė 4052 sveikų vyrų ir moterų sveikatos duomenis ir stebėjo jų mitybos įpročius. Tie, kurie per pusryčius gaudavo 20 proc. dienos kalorijų, neturėjo aterosklerozės požymių, o 75 proc. tų dalyvių, kurie praleisdavo pusryčius, turėjo tokių požymių.

Be to, tie, kurie nevalgydavo pusryčių, būdavo labiau nutukę, turėdavo padidėjusį kraujospūdį, vartodavo daugiau alkoholinių gėrimų, rūkydavo ir valgydavo daug raudonos mėsos.

Tyrėjai išsakė prielaidą, kad, praleidžiant pusryčius, sutrikdomas žmogaus vidinis paros bioritmas, dėl to jis priverstas gauti daugiau kalorijų kitu paros metu.

Vis dėlto mokslininkai nurodo, kad šie teiginiai yra riboti: tik 3 proc. tyrimo dalyvių prisipažino, kad jie nevalgo pusryčių, o dauguma tų, kurie valgydavo pusryčius, nurodė, kad stengiasi riboti gaunamų kalorijų skaičių.

J  Am  Coll Cardiol, 2017; 70:1833-42

Paranormal.lt naujienos

Patogiausias būdas SUŽINOTI DAUGIAU – sekti naujienas mūsų „Facebook“ „Twitter“ paskyroje!

Paranormal.lt medžiagos citavimas negavus išankstinio paranormal.lt sutikimo neleidžiamas. Išimtinių teisių pažeidimas užtraukia baudžiamąją atsakomybę.


// Susiję straipsniai »

Komentarai: (0) Komentuoti gali tik registruoti vartotojai!
avatar