Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Liaudies medicina, Sveikata » 2018 » Birželio » 30

Kodėl žmogus geria alkoholį?

Pagrindinė priežastis, prie kurios žmogus gerdamas alkoholį pripranta,  yra ta, kad alkoholis (C2H5OH) padidina organizme elektros srovių tekėjimą. Tą patį galima padaryti užsiimant fizine veikla, bet galima užpilti į organizmą elektroninį substratą, kuris suksis organizmo cheminėse grandinėse geriau, nes alkoholio energetinė išeiga yra didesnė už gliukozę. Angliavandeniai ir baltymai išėjime duoda 4,1 kcal energijos, riebalai 9,2 kcal, o alkoholis yra per jų vidurį – 7,1 kcal. Kai yra organizme substratas, duodantis didesnę išeigą, negu gliukozė, ji nebenaudojama. Alkoholis – tai substratas, kuris monopolizuoja kvėpavimo grandinę mitochondrijose ir sukelia jose didžiulį potencialų skirtumą. Jis yra universalus tirpiklis, todėl membranas praeina be problemų.

alkoholis, sveikata, alkoholio vartojimas

Pirmoji stadija, pavartojus alkoholio – susijaudinimas, antroji – slopinimas. Žmogus geria alkoholį pirmiausia tam, kad nuslopinti informacinį triukšmą (nerimas, psichologinės priežastys, nepasitikėjimas savo jėgomis, graužatis dėl ateities, pesimizmas  ir t.t.)  savo smegenyse. Šio triukšmo pasirodymas rodo, kad pablogėjo smegenų aprūpinimas energija, tai yra dėl vienokių ar kitokių priežasčių (pvz., stresinė būsena užblokavo energijos gamybą) elektros srovės jose ėmė tekėti per mažos. Kai srovės normalios – informacinis triukšmas minimalus – žmogaus psichika subalansuota. Kai srovės teka per didelės – apima didelė panika, baimės priepuoliai. Alkoholis, kai srovės per mažos, greitai išsprendžia problemą, bet ne dėl to, kad jis veikia kaip psichotropikas. Išgėrus jo, srovės atsistato ir požiūris į buvusias problemas, kol yra kuro – dingsta.

Vakarų šalyse darytos studijos rodo, kad saikingai ir retkarčiais vartojamas alkoholis sumažina mirtingumo riziką:

alkoholis, sveikata, alkoholio vartojimas

Kaip organizme  alkoholis yra chemiškai suskaidomas? Šis procesas vyksta keliomis pakopomis:

alkoholis, sveikata, alkoholio vartojimas

Fermentai suskaido etanolio molekulę į sudėtines dalis (metabolitus), kurie organizmui jau yra lengviau apdorojami. Kai kurie metabolitai yra organizmui nuodingi. Didžiausia alkoholio dalis suskaidoma kepenyse fermento alkoholdehidrogenazės (ADH) pagalba, kuri suskaido etanolį į toksišką metabolitą acetaldehidą(CH3CHO), žinomą kaip karcinogeną. Tačiau šis junginys gyvena neilgai, nes jis kito fermento aldehid-dehidrogenazės  (ALDH) suskaidomas į mažiau toksinį komponentą acetatą, o acetatas toliau skyla į anglies dioksidą ir vandenį. Paskutinė stadija daugiausiai vyksta jau ne kepenyse, o kituose audiniuose.

Alkoholis būtų gal ir neblogas nuolatinis kuras ar sargas nuo mirties, jei prie jo nebūtų priprantama,  o   tarpiniai metabolizmo produktai nebūtų nuodingi. Ir svarbiausia – jeigu jis neslopintų organizmo imuninės sistemos:

Kodėl žmogus geria alkoholį?

Suvartotas etilo alkoholis etanolis (EtOH) greitai patenka į visus audinius. Chroniškas apsinuodijimas etanoliu ir metabolizmas gali pradėti keisti aktyvių deguonies formų (ADF) gamybą Kupferio ląstelėse (KC) kepenyse ir pernešti bakterijas ir endotoksinus (lipopolisacharidus LPS). LPS signalais per receptorius 4 (TL4) sukelia prouždegiminių citokinų (α naviko nekrozės faktorių (TNF – α ) ir interleukiną -1β (IL–1β) ir  chemokinų (IL-8 ir monocitų chemoatraktantų baltymo(MCP)-1) išsiskyrimą .  Manoma, kad šie vyksmai labai svarbūs sukeliant lėtinę kepenų ligą. Lokali TNF-alfa gamyba gali paskatinti lokalią citokinų signalo 3 (SOCS3) supresoriaus gamybą, kuris gali imti slopinti STAT (signalų keitiklių ir transkripcijos aktyvatorių) signalizavimą  ir taip padaryti  kepenų liga (alkoholizmo sukeltą) sergantį pacientą atsparų interferonui-1. Etanolis taip pat įtakoja blužnies ir cirkuliuojančių T ir B ląstelių nuostolius dalinai per apoptozę. Plaučiuose, etanolis slopina prouždegiminių citokinų gamybą alveolių makrofaguose (AM) ir IL-17 gamybą T ląstelėse plaučių audiniuose ar su bronchais susijusiuose limfiniuose audiniuose (BALT), o tai sumažina citokinų/chemokinų kaskadas ir pablogina polimorfinių branduolinių leukocitų (PMN) telkimąsi ir jų gynybą. NF-KB   – branduolinis faktorius-KB.

Alkoholis, nors kalorijų ir daugiau duoda, nėra gliukozės pakaitalas, todėl jo vartojimas gali būti tik epizodiškas ir tik kaip laikina priemonė išspręsti kokią nors organizmo problemą (pvz, streso ar šoko metu, kai organizme gęsta srovės tekėjimas).

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
14.12.2017 laikas 15:14 Receptai Šlapimą varantis nuoviras (kadagio, rugiagėlių, šventagaršvės)
Liaudies medicinos receptas. Gydo nuo: Inkstus. Ingredientai: kadagio uogų, rugiagėlių žiedų, vaistinės šventagaršvės.

Skaityti daugiau

20.05.2019 laikas 14:19 Receptai Vaistažolių mišiniai esant kojų skausmams

Kojų skausmai liaudies medicinoje, Vaistažolių mišiniai esant kojų skausmams, liaudiški patarimai gydant ligas, kaip išgyti, netradicinė medicina, kaip gydytis vaistažolėmis, kaip gydytis uogomis, kaip gydytis vaisiais.

...

Skaityti daugiau

02.09.2019 laikas 11:19 Receptai Rudeninis trupininis pyragas iš moliūgų. Moliūgų pyragas

Sotaus pyrago gaminimas iš moliūgo.. Paruošas pyragas yra minkštas, trupininis, šiek tiek drėgnas. Ir labai skanus.

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
21.11.2024 laikas 08:16 Varnalėšų lapai: nauda, vartojimas ir atsargumo priemonės
Varnalėšos yra gerai žinomos dėl savo šaknų gydomųjų savybių, tačiau daugelis žmonių nežino, kad ir varnalėšų lapai gali pasiūlyti daugybę naudos sveikatai. Šiame straipsnyje išnagrinėsime, kaip šie lapai gali prisidėti prie jūsų gerovės, jų teikiama...

Skaityti daugiau

21.11.2024 laikas 08:00 Žemas kraujospūdis (hipotenzija): priežastys, simptomai ir gydymas
Žemas kraujospūdis, arba hipotenzija, dažnai yra ignoruojama sveikatos problema, tačiau ji gali turėti rimtų pasekmių. Nors dauguma žmonių žino apie aukšto kraujospūdžio pavojus, apie žemą kraujospūdį žinoma gerokai mažiau. Šiame straipsnyje išnagrin...

Skaityti daugiau

21.11.2024 laikas 07:44 Kaip greitai užmigti po naktinio prabudimo: patarimai
Naktinis prabudimas gali būti nemalonus ir varginantis, ypač jei po to sunkiai užmigsite. Daugelis žmonių patiria šią problemą, tačiau yra efektyvių būdų, kaip greitai ir neskausmingai grįžti į miegą. Gydytojas Michfelis Bruce'as pristato paprastus, ...

Skaityti daugiau

20.11.2024 laikas 21:36 Neįsižeiskite ant vaikų: tylos reikšmė ir tėvų palaikymas
Šiuolaikiniame pasaulyje, kai vaikai dažnai užimti savo reikalais, tėvams gali kilti klausimų, kodėl jų vaikai nebekontaktuoja taip dažnai, kaip anksčiau. Tačiau tylos užkulisiuose gali slypėti ne abejingumas, o gili emocinė dinamika. Šiame straipsny...

Skaityti daugiau

20.11.2024 laikas 13:57 Česnako nauda ir žala širdies sveikatai: kokias savybes žinoti?
Širdies ir kraujagyslių ligos išlieka viena iš pagrindinių suaugusiųjų mirties priežasčių, ypač Jungtinėse Amerikos Valstijose. Rūpindamiesi savo širdies sveikata, galime pasiekti puikių rezultatų, pasitelkdami ne tik subalansuotą mitybą ir fizinį ak...

Skaityti daugiau