Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Medicinos Naujienos » 2019 » Spalio » 1

Viena tabletė ir vėžio nebėra - tokį stebuklą mokslininkai jau kuria.

Kasmet vėžys sukelia daugiau nei 9,6 milijonus mirčių. Skaičiuojama, kad net 1 mirtis iš 6 įvyksta dėl vėžio. Nors mes turime labai efektyvių būdų stabdyti ir gydyti vėžį, ši liga vis dar yra didžiulė grėsmė. Jokia magiška tabletė, kuri leistų vėžio atsikratyti iš karto, neegzistuoja. Bet galbūt greitai egzistuos.

Albertos Universiteto mokslininkai prieš 4 metus džiaugėsi nauja partneryste su Albertos vėžio fondu. 5,4 milijonų dolerių vertės projektas yra skirtas naujos kartos priešvėžiniams vaistams sukurti. Net patys mokslininkai juos vadina „magiškomis tabletėmis“. Kodėl? Ogi todėl, kad tie patys vaistai galės gydyti visų tipų vėžius.

Iš tikrųjų, kai kurie vaistai dabar naudojami ne vieno tipo vėžiui gydyti. Tačiau magiškos tabletės bus visiškai kitoks išradimas. Tas prieš 4 metus pradėtas projektas jau duoda vaisių - mokslininkai aptiko didžiulį potencialą turinčią molekulę.

Vėžinės ląstelės atsiranda dėl mutacijų, įvykstančių ląstelėms dalinantis. Imuninė sistema tokias naujas vėžio ląsteles greitai atpažįsta ir sunaikina. Jei ši sistema veiktų idealiai, tai niekas niekada nesirgtų vėžiu. Tačiau kažkuriuo metu vėžys sugeba apgauti T-ląsteles ir jos nebepuola vėžinių ląstelių. Ima augti augliai, kuriuos imuninė sistema tarsi laiko įprasta kūno dalimi. Taigi, jau kurį laiką mokslininkai stengiasi perkalbėti imuninę sistemą vėl imtis darbo, atpažinti vėžines ląsteles ir jas sunaikinti. Vienas toks tyrimas gavo 2018-ųjų Nobelio Medicinos premiją.

Antikūnių panaudojimas prieš auglius turi daug potencialo ir jau yra laikomas revoliuciniu, tačiau turi ir savų trūkumų. Antikūniai yra didelės molekulės. Kai jų kūne yra daug, jie sunkiai pasišalina. Ilgiau užsibuvę organizme jie ima pulti kūno ląsteles bei audinius. Negana to, toks gydymas yra labai brangus ir sudėtingas. Norint, kad ši idėja virstų praktišku gydymo būdu, reikia pasitelkti mažesnes molekules.

Taigi, Albertos Universiteto mokslininkai pastaruosius 4 metus „IBM Blue Gene/Q“ superkompiuteriu ieškojo tos magiškos mažos molekulės. Procesas buvo gana sudėtingas. Kompiuteris pasiūlo molekulę, tuomet ji yra sukuriama chemijos inžinierių ir įvertinama visos mokslininkų komandos, į kurią įeina daugybė specialistų - nuo imunologų iki biochemikų. Tačiau šis darbas jau turi rezultatų.

Mokslininkai surado molekulę, kuri paveikia imuninės kontrolės tašką PD-1. Kita panaši medžiaga, paveiksianti tašką CTLA-4, jau kuriama. Abiejų šių molekulių privalumas yra tas, kad jos išmoko imuninę sistemą kovoti su vėžiu, tačiau tuo pat metu vos per kelias valandas pasišalina iš kūno. Tačiau yra ir dar geresnių žinių.

Kadangi šios molekulės yra labai mažos, jos gali giliai prasiskverbti į audinius ir yra veiksmingesnės. Dar daugiau - jų pagrindu sukurti vaistai būtų pakankamai pigūs. Tai netgi galėtų būti tabletės - pakaktų išgerti vieną tabletę ir vėžys imtų nykti. Žinoma, vaistų kursas būtų sudėtingesnis, tačiau mokslininkai patys mano, kad tai prilygsta magijai.

Tokie imuninės kontrolės taškai aptinkami ne viename vėžio tipe. Šios molekulės veiksmingai gydytų melonomą, limfomą, krūties, smegenų ir plaučių vėžį. Dabar mokslininkai kuria kompaniją, kad galėtų pradėti tyrimus su gyvūnais. Tuo pačiu tęsiamos ir optimalios molekulės paieškos.

Publikuoja: technologijos.lt

Parengta pagal:

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
25.09.2018 laikas 07:38 Receptai – Patiekalai Vaistažolės aterosklerozės gydymui

Aterosklerozė liaudies medicinoje, vaistažolės aterosklerozės gydymui, aterosklerozė, aterosklerozės gydymas, receptai aterosklerozės, liaudiški patarimai gydant ligas, kaip išgyti, netradicinė medicina, kaip gydytis vaistažolė...

Skaityti daugiau

30.04.2020 laikas 08:58 Receptai – Patiekalai Labai Skanus Karamelinis Obuolių Pyragas
Nors šis karamelinis obuolių pyragas ir yra karališkai atrodantis, bet jį tikrai nėra sunku pasigaminti. Karamelinis obuolių pyragas - labai gardus patiekalas, kurį nesunkiai pasigaminsite.

Skaityti daugiau

16.09.2018 laikas 13:15 Receptai – Patiekalai Vaistažolių mišiniai nuo karpų
Karpos liaudies medicinoje, vaistažolių mišiniai nuo karpų, karpos, karpų gydymas, receptas karpoms, vaistažolės karpoms, liaudiški patarimai gydant ligas, kaip išgyti, netradicinė medicina, kaip gydytis vaistažolėmis, kaip gydyti...

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
25.04.2024 laikas 07:30 Japonija pirmauja reikalaudama didžiosios farmacijos ir politikų atsakomybės už COVID marmalų genocidą

Žmonių, kurie mirė "pasiskiepiję" nuo Vuchano koronaviruso (COVID-19), artimieji reikalauja kompensacijų iš Japonijos vyriausybės, kuri, kaip ir Jungtinių Valstijų vyriausybė, skiepus stūmė panašiu formatu kaip operacija "Warp Speed...

Skaityti daugiau

25.04.2024 laikas 07:07 Kodėl kai kurie COVID-19 "vakcinos" šalutiniai poveikiai primena ŽIV simptomus?

Žurnale "AIDS Research and Therapy" paskelbtame atvejo aprašyme atskleidžiama, kad Wuhan koronaviruso (COVID-19) "vakcinos" šalutinis poveikis beveik visiškai atitinka simptomus, susijusius su ūmia ŽIV (žmogaus imunodeficito vi...

Skaityti daugiau

25.04.2024 laikas 06:50 Koks yra geriausias romėnų inžinerijos pavyzdys?
Visi žino akveduko veikimo principą - transportuoti vandenį pasitelkiant gravitaciją. Tai jau sudėtingas menas, nuolydis turi būti taisyklingas dideliais atstumais (ir švelnus, kad nenusidėvėtų akmuo), o tais laikais jie neturėjo šiuolaikinių geodezi...

Skaityti daugiau