Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Istorinės Asmenybės » 2018 » Liepos » 20

Isaacą Newtoną žinote kaip vieną šviesiausių 17 amžiaus protų, bet nustebsite sužinoję, kokiais hobiais užsiėmė šis mokslininkas

Isaaco Newtono XVII a. raštai labai pakeitė šiandieninį žmonių mąstymą. Jo darbai Apšvietos amžiuje buvo labai svarbūs ir privertė žmones nuo magijos pereiti prie mokslo. Remiantis tokiais faktais, labai lengva pamanyti, kad I.Newtonas buvo labai racionalus ir jo nedomino fantastinė gyvenimo pusė - bet tai yra netiesa.

Tiek I.Newtono, tiek kitų mokslininkų santykis su okultizmu buvo daug artimesnis, nei galite pamanyti. Tikriausiai visi žinote populiariausią istoriją apie I.Newtoną: sėdint po obelimi jam ant galvos nukrito obuolys ir tai jį įkvėpė pradėti tyrinėti vieną iš keturių fundamentaliųjų sąveikų – gravitaciją. Tačiau vien tai, kad I.Newtonas buvo mokslo žmogus, nepadarė jo netikinčiu.

alchemija, Isaacas Newtonas, hobis
Isaacas Newtonas turėjo ir gana keistų hobių ©Godfrey Kneller | commons.wikimedia.org

„Šiandien mes bandome nubrėžti liniją tarp tikėjimo ir mokslo, tačiau I.Newtonui abu šie dalykai buvo vienas pasaulis. Jis tikėjo, kad šventų raštų tyrinėjimas yra mokslo dalis, taip pat jis tikėjo, kad teisingai analizuojant šiuos raštus galima sužinoti kas nutiks ateityje“, – 2012 m. teigė akademikė iš Jeruzalės hebrajų universiteto.

I.Newtonas buvo krikščionis, tačiau jį labai domino Kabala – mistinė judaizmo Biblijos interpretacija. Taip pat vienas iš jo pagrindinių studijų objektų buvo Danieliaus knyga, kurioje buvo apokaliptinių naikinimo pavyzdžių – tuo tarpu pats Niutonas tikėjo, kad pasaulio pabaiga nutiks 2060 m.  Mokslininkas taip pat atidžiai tyrinėjo raštus, kuriuose yra aprašyta Saliamono šventykla. Įsigilinęs į detales ir geometriją, jis sugebėjo rasti būdą kaip šventyklą atstatyti.

Be mokslo, jis buvo susidomėjęs alchemija arba medžiagų keitimo menu. Šis senovinis mokslas privedė prie dabartinės chemijos, kuri tais laikais dar tik buvo pradėjusi formuotis. Dar prieš Hariui Poteriui sužinant apie filosofinį akmenį, I.Niutonas jau bandė jį paversti realybe.

Beje, šis mistinis daiktas nepriminė akmens – tai buvo milteliai, kurie turėjo paversti paprastus metalus į auksą. 2016 m. „National Geographic“ straipsnyje buvo apibūdintas I.Newtono rankraštis, kuriame – „Sophick“ gyvsidabrio receptas. Šis elementas, sudėtas su kitais ingredientais, turėjo sudaryti filosofinį akmenį. 

„Per visą savo gyvenimą I.Newtonas parašė daugiau nei milijoną žodžių apie alchemiją. Jis tikėjosi, kad senovės išmintis jam leis paaiškinti dabartį ir ateitį. Akademikai apie šį mokslą jau senai pamiršo, nes alchemija yra laikoma mistine veikla“, – rašoma „National Geographic“ straipsnyje.

I.Newtono gerbėjai, sužinoję apie kitokią mokslininko veiklą, buvo labai nustebę. Tai rodo, kad Švietimo amžiuje vis dar buvo mistinės praktikos, tačiau istorikai ilgainiui ėmė vertinti alchemikų darbą ir kruopštumą. Nors dabar šis mokslas yra pamirštas, galbūt kada nors žmonės pažvelgs į praeitį ir stebėsis kaip tokios primityvios sąvokos galėjo būti vertinamos rimtai.

Parengta pagal thevintagenews.com

pasaulio naujienos

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
04.07.2019 laikas 22:01 Receptai – Patiekalai Sluoksniuotos salotos su obuoliu ir vištiena
Sluoksniuotos salotos receptas. Lengvos, sočios su pikantiška rūgštele – štai tokios salotos gaunasi galutiniame rezultate. Skanaus!

Skaityti daugiau

09.06.2019 laikas 07:24 Receptai – Patiekalai Trupininis obuolių pyragas
Labai gardus ir paprastai pagaminamas trupininis obuolių pyragas.

Skaityti daugiau

17.06.2019 laikas 12:42 Receptai – Patiekalai Varškės spurgos
Gardžių varškės spurgų receptas. Gaminame. Varškės spurgos. Varškės spurgos apibarstomos cukraus pudra arba apšlakstomos lydytu šokoladu. Skanaus!

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
25.04.2024 laikas 07:30 Japonija pirmauja reikalaudama didžiosios farmacijos ir politikų atsakomybės už COVID marmalų genocidą

Žmonių, kurie mirė "pasiskiepiję" nuo Vuchano koronaviruso (COVID-19), artimieji reikalauja kompensacijų iš Japonijos vyriausybės, kuri, kaip ir Jungtinių Valstijų vyriausybė, skiepus stūmė panašiu formatu kaip operacija "Warp Speed...

Skaityti daugiau

25.04.2024 laikas 07:07 Kodėl kai kurie COVID-19 "vakcinos" šalutiniai poveikiai primena ŽIV simptomus?

Žurnale "AIDS Research and Therapy" paskelbtame atvejo aprašyme atskleidžiama, kad Wuhan koronaviruso (COVID-19) "vakcinos" šalutinis poveikis beveik visiškai atitinka simptomus, susijusius su ūmia ŽIV (žmogaus imunodeficito vi...

Skaityti daugiau

25.04.2024 laikas 06:50 Koks yra geriausias romėnų inžinerijos pavyzdys?
Visi žino akveduko veikimo principą - transportuoti vandenį pasitelkiant gravitaciją. Tai jau sudėtingas menas, nuolydis turi būti taisyklingas dideliais atstumais (ir švelnus, kad nenusidėvėtų akmuo), o tais laikais jie neturėjo šiuolaikinių geodezi...

Skaityti daugiau