Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Medicina » 2019 » Spalio » 14

Moliūgų Sėklų Nauda Sveikatai

Moliūgai dar niekada nebuvo tokie populiarūs – verdame sriubas ar džemus, kepame pyragus, ruošiame troškinius ir dar gausybę kitokių patiekalų. Iš Meksikos kilę moliūgai dabar auga šešiuose ir septynių kontinentų. Vienintelis žemynas, kuriame jų neįmanoma užauginti, – Antarktida.

Jeigu mėgstate šią daržovę (iš tiesų tai vaisius, ne daržovė), turėtumėte neišmesti ir sėklų – viename moliūge jų yra maždaug 500.

Moliūgų sėklose yra daugiau baltymų nei riešutuose. Jose labai daug ląstelienos ir mineralinių medžiagų, labai naudingų organizmui. Jos naudingos širdžiai, padeda kontroliuoti diabetą ar gelbsti užklupus nemigai.

Todėl valgykite jas kasdien, ragina „Healthy and Natural World“.

1 porcija moliūgų sėklų (28 g, 2 valgomieji šaukštai) turi 126 kalorijas, 15 g angliavandenių ir 5,5 g riebalų. Naudinga žinoti, kad moliūgų sėklos pasižymi žemu glikeminiu indeksu – 10.

Moliūgai, Maistas, Moliūgų sėklos, Sveikata, Paranormal.lt

Tad kuo naudingos moliūgų sėklos?

Padeda širdžiai. Moliūgų sėklos ir iš jų išspaustas aliejus turi omega 3 riebiųjų rūgščių. Tyrimai parodė, kad šios medžiagos naudingos norint išvengti širdies ir kraujagyslių ligų.

Taip pat sėklose yra daug magnio ir kalio – medžiagų, kurios padeda reguliuoti kraujo spaudimą. Suvalgę du šaukštus šių sėklų gausite 74 mg magnio (19 proc. RDN), 260 mg kalio (7 proc. RDN) ir 15,5 mg kalcio (2 proc. RDN).

Padeda apsisaugoti nuo uždegimų, infekcijų ir net vėžio. Lėtiniai uždegiminiai procesai, vykstantys organizme, gali nulemti daugybę negalių, tarp kurių – širdies ir kraujagyslių ligos, diabetas ir netgi vėžys. Moliūgų sėklose yra omega 3 riebiųjų rūgščių ir gausybė antioksidantų, kurie padeda slopinti uždegimus ir stiprinti organizmo imuninę sistemą, gintis nuo infekcijų ir įvairių ligų. Kai kurios studijos parodė, kad moliūgų sėklose esantys antioksidantai gali apsaugoti nuo tokių lėtinių ligų, kaip vėžys ir atitolinti senėjimo procesus.

Vienas tyrimas, paskelbtas „Nutrition and Cancer“ žurnale, atskleidė, kad moliūgų sėklų ekstrakte yra fitoestrogenų – medžiagos, kuri veikia panašiai kaip moteriški hormonai estrogenai. Jie stabdo krūties vėžio ląstelių dauginimąsi moters po menopauzės organizme.

Mažina gliukozės kiekį kraujyje. Jeigu sergate antrojo tipo diabetu, moliūgų sėklos gali padėti sumažinti gliukozės kiekį. Mokslininkai laboratorijoje nustatė, kad moliūgų sėklų ekstraktas gali padėti užkirsti kelią diabetui, tačiau dar laukia tolesnės studijos su žmonėmis. Naudingas ir moliūgų sėklų derinys su linų sėmenimis – nustatyta, kad šis derinys atitolina kepenų pažeidimus, kuriuos sukelia diabetas.

Gerina miegą. Jeigu jus kamuoja nemiga, dažniau pakramsnokite moliūgų sėklų. Jose yra daug triptofano – medžiagos, kuri siejama su geru miegu. Triptofanas pagerina miego kokybę ir padeda greičiau užmigti. Vienas klinikinis tyrimas parodė, kad triptofanas, gautas iš augalinių šaltinių, yra toks pat efektyvus, kaip ir sintetinis.

Stiprina akis. Moliūgų sėklos itin naudingos norint išvengti regėjimo problemų, užklumpančių žmogui senstant. Sėklose yra cinko, labai naudingo akims. Taip pat liuteino ir zeaksantino.

Saugo prostatą. Dažniau pakramsnoti moliūgų sėklų turėtų ir vyrai – jos padeda sumažinti išvešėjusios prostatos simptomus.

Saugo nuo parazitų. Tai ir puiki natūrali priemonė, sauganti nuo parazitų. 2012 metais atliktas tyrimas parodė, kad kasdienis moliūgų sėklų valgymas padėjo iki 75 proc. sumažinti parazitų kiekį organizme.

Mažina apetitą. Moliūgų sėklos – ne tik skani, bet ir labai naudinga užkandėlė, kuri sumažins norą užkandžiauti nesveikai. Daug skaidulų, baltymų, vitaminų ir mineralų – visa tai padeda ilgam likti sotiems.

Saugo vešlius plaukus. Vienas tyrimas atskleidė, kad moliūgų sėklų aliejus padeda vyrams, pradėjusiems plikti. Jo metu 76 vyrai, kuriems buvo nustatyta androgeninė alopecija, kasdien vartojo po 400 mg moliūgų sėklų aliejaus (apie 1,5 šaukšto). Praėjus 24 savaitėms plaukų kiekis buvo padidėjęs 40 proc.

Naudingos moterims po menopauzės. Vienas tyrimas, kuriame dalyvavo menopauzinio amžiaus moterys, parodė, kad moliūgų sėklų aliejus padidina gerojo cholesterolio kiekį organizme ir sumažina arterinį kraujo spaudimą. Jį vartojusios moterys mažiau skundėsi sąnarių ar galvos skausmu.

Kaip vartoti moliūgų sėklas

Ir žalios, ir skrudintos moliūgų sėklos pasižymi tomis pačiomis savybėmis, vis tik teigiama, kad žaliose arba džiovintose naudingųjų medžiagų daugiau, mat skrudinant karštis sunaikina kai kuriuos vitaminus.

Moliūgų sėklas, kaip ir riešutus, naudinga prieš valgant pamirkyti – tai padeda geriau įsisavinti naudingąsias medžiagas.

Parengta pagal „Healthy and Natural World“ Publikuoja: lrytas.lt

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
12.07.2019 laikas 18:36 Receptai Skanus ir purus omletas “su paslaptim”
Bandžiau gaminti pagal įvairiausius receptus – kartais rezultatas džiugindavo, kartais nelabai. Ir štai pagaliau aš sugalvojau savo puikaus, puraus omleto receptą! Išeina tiesiog burnoj tirpstantis, nessmenga aušdamas, nebėga, sk...

Skaityti daugiau

16.10.2018 laikas 10:22 Receptai Pratimai akių nuovargiui pašalinti

Specialūs pratimai - akių nuovargiui pašalinti ir regėjimo sutrikimų profilaktikai. Taigi, pertraukų metu rekomenduojama daryti specialius pratimus akims. Jie gali būti atliekami stovint arba sėdint, nukreipus akis nuo ekrano, ...

Skaityti daugiau

30.08.2018 laikas 08:11 Receptai Plaukų stiprinimas. Liaudiški patarimai plaukų gydymui

Plaukų stiprinimas liaudies medicinoje, Plaukų stiprinimas, receptai stiprinti plaukus, liaudiškomis priemonėmis, liaudiški patarimai gydant ligas, kaip išgyti, netradicinė medicina, kaip gydytis vaistažolėmis

...

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
02.11.2024 laikas 17:50 Ruduo prie upės: graži gamta, upė ir paukščių garsai
Ruduo prie upės: graži gamta, upė ir paukščių garsai. Pabūkite ir prisiminkite šių metų šilta rudenį prie upės. Nuostabus oras, net uodai, mašalai skraido

Skaityti daugiau

02.11.2024 laikas 14:06 Senos sielos: ar tikrai gyvename daugybę gyvenimų?
Klausimas apie tai, ar žmogus gali turėti ne vieną, o daugybę gyvenimų, peržengia laikų ir kultūrų ribas. Senovės išminčiai ir šiuolaikiniai ezoterikai tvirtina, kad mūsų siela keliauja per nesuskaičiuojamas inkarnacijas. Tačiau kaip mokslo požiūris ...

Skaityti daugiau

02.11.2024 laikas 12:53 Dirbtinis intelektas bepiločių orlaivių koordinavimui: nauja era
Plačiai diskutuojama apie dirbtinio intelekto (AI) panaudojimą kare, tačiau naujausi Kinijos mokslininkų pasiekimai kelia klausimų dėl ateities karo strategijų. Naudodami pažangias technologijas, kuriamos AI sistemos, galinčios koordinuoti bepiločių ...

Skaityti daugiau

02.11.2024 laikas 08:32 Bilas Gatesas Skelbia Pasaulinės Religijos Idėją DI Eroje
Globalistų milijardierius Billas Gatesas neseniai sukėlė diskusijų audrą, pareikšdamas, kad žmonijai reikia „vienos pasaulinės religijos“, kuri sujungtų elementus iš krikščionybės, judaizmo ir islamo, kad galėtume sėkmingai gyventi dirbtinio intelekt...

Skaityti daugiau

01.11.2024 laikas 20:51 COVID-19 vakcinų ir širdies ligų rizika: nauji tyrimo duomenys
Paskutiniu metu vykstantys tyrimai apie COVID-19 vakcinas atskleidžia nerimą keliančius rezultatus dėl širdies ligų rizikos. Neseniai Pietų Korėjos tyrėjų komanda, analizavusi didelį duomenų kiekį, nustatė, kad asmenims, gavusiems mRNA vakcinas, rizi...

Skaityti daugiau