- 24.10.2024
- 5.0 Reitingas
- 378 Peržiūros
- 1 komentarai
Pelynas yra viena iš tų paslaptingų žolelių, kurios nauda žmonių sveikatai žinoma jau tūkstančius metų. Nors ši žolelė ne visada sulaukia dėmesio, jos gebėjimas valyti organizmą, skatinti virškinimą ir kovoti su parazitais yra neabejotinas. Senovės gydytojai pelyną naudojo kaip pagrindinę priemonę, padedančią pavasarį atsinaujinti po žiemos, o šiandien ši natūrali detoksikacija vėl grįžta į mados viršūnes. Panagrinėkime, kodėl pelynas turėtų būti jūsų sveikatingumo rutinos dalis.
Pelynai jau šimtmečius vartojami organizmui valyti, gydyti ir pusiausvyrai atkurti - natūraliems virškinimo procesams palaikyti, padėti organizmui atsikratyti toksinų arba bendrai sveikatai stiprinti.
Nors pelynas toli gražu nėra garsus augalas, jo nauda garsėja jau tūkstančius metų. Žinomas dėl savo kartaus skonio, šis augalas pelnė natūralios detoksikuojančios priemonės reputaciją.
Visame pasaulyje naudojamas tradicinėse gydymo priemonėse, pelynas ypač mėgstamas dėl savo gebėjimo palaikyti virškinimą ir skatinti visapusišką sveikatingumą.
Daugelį amžių senovės gydytojai naudojo pelyną kaip pagrindinį vaistažolę valymui ir sezoniniam apsivalymui. Ypač pavasarį - atsinaujinimo metu - pelynas buvo laikomas svarbiu organizmo valymui po ilgos žiemos, kai buvo vartojamas sunkesnis maistas ir lėtesnis gyvenimo būdas.
Stiprus, kartus jo skonis rodė jo stiprumą, nes kartumas stimuliuoja virškinimo sistemą ir padeda organizmui atsikratyti susikaupusių atliekų ir toksinų. Pelynas, dažnai vartojamas kaip arbata ar tonikas, buvo vertinamas dėl savo gebėjimo išjudinti virškinimą, atgaivinti organizmą ir išvalyti sistemą - tiek fiziškai, tiek dvasiškai.
Šiandien, kai „detoksikacijos“ idėja tapo įprasta sveikatingumo procedūrų dalimi. Nors šiuolaikinės detoksikacijos tendencijos gali atrodyti kitaip, pagrindinė idėja išlieka ta pati - naudojant natūralius metodus padėti organizmui pašalinti toksinus ir atkurti pusiausvyrą.
Pelynas - virškinimo trakto valiklis ir parazitų naikintojas
Pelynai dėl savo karčiųjų junginių, tokių kaip tujonas, skatina tulžies gamybą, kuri padeda virškinti riebalus ir išplauti toksinus iš tulžies pūslės ir kepenų.
Jis padeda organizmui efektyviau perdirbti atliekas ir yra puikus augalas tiems, kurie nori išvalyti virškinimo sistemą. Absintinas ir anabisintinas yra dvi stiprios karčiosios medžiagos, kurios skatina virškinimą ir tulžies pūslės veiklą.
Pelynas taip pat pasižymi stipriomis antiparazitinėmis savybėmis, kurios istorijoje buvo naudojamos kovai su parazitais ir kenksmingais įsibrovėliais žarnyne. Ji nuo seno garsėja kaip stiprus augalas žarnyno sveikatai palaikyti.
Istoriškai ji buvo naudojama žarnyno kirminams, ypač pūslelinėms ir apvaliosioms kirmėlėms, kurios gali pakenkti virškinimo sistemos sveikatai, naikinti. Pelynas taip pat dažnai buvo derinamas su kitomis žolelėmis, pavyzdžiui, juoduoju graikiniu riešutu ir gvazdikėliais, kad būtų sukurtos veiksmingos priemonės, skirtos parazitams iš žarnyno šalinti. Šios tradicinės priemonės veikė sukurdamos aplinką, kurioje parazitai negalėjo veistis, ir padėjo organizmui natūraliai atsikratyti kenksmingų įsibrovėlių.
Mokslinis pelyno antiparazitinių savybių pagrindimas yra įspūdingas. Tyrimai, įskaitant žurnale „ Trends in Pharmacological Studies “ paskelbtą tyrimą, parodė, kad pelyno pagrindu pagaminti vaistai gali būti veiksmingi kovojant su parazitinėmis infekcijomis, pavyzdžiui, maliarija ir kitais žarnyno parazitais.
Taip yra daugiausia dėl žolės veikliųjų junginių, įskaitant artemizininą ir tujoną, kurie sutrikdo parazitų ciklą ir apsunkina jų išgyvenimą. Pelynas taip pat toliau tiriamas dėl jo galimybių gydyti maliariją ir šistosomozę (dar vadinamą bilharzija arba sraigių karštlige). Šistosimikozė yra tropinė liga, kai parazitinės plokščiosios kirmėlės užkrečia žarnyną arba šlapimo takus.
Didelio klinikinio tyrimo metu mokslininkai nustatė, kad tiek Artemisia annua (dar vadinama saldžiuoju pelynu), tiek Artemisia afra (dar vadinama afrikiniu pelynu) veiksmingai gydė šistosimozę maždaug 800 pacientų, kuriems 14 dienų buvo vartojami A. annua ir A. afra arbatų užpilai.
Remiantis: https://paranormal.lt/
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.
Susijusios naujienos:
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau