Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paslapčių ir Žinių Pasaulis » Liaudies medicina, Sveikata » 2024 » Spalio » 24

Pelynas: Senovinis augalas organizmo valymui ir sveikatai

Pelynas: Senovinis augalas organizmo valymui ir sveikatai

Pelynas yra viena iš tų paslaptingų žolelių, kurios nauda žmonių sveikatai žinoma jau tūkstančius metų. Nors ši žolelė ne visada sulaukia dėmesio, jos gebėjimas valyti organizmą, skatinti virškinimą ir kovoti su parazitais yra neabejotinas. Senovės gydytojai pelyną naudojo kaip pagrindinę priemonę, padedančią pavasarį atsinaujinti po žiemos, o šiandien ši natūrali detoksikacija vėl grįžta į mados viršūnes. Panagrinėkime, kodėl pelynas turėtų būti jūsų sveikatingumo rutinos dalis.

Pelynai jau šimtmečius vartojami organizmui valyti, gydyti ir pusiausvyrai atkurti - natūraliems virškinimo procesams palaikyti, padėti organizmui atsikratyti toksinų arba bendrai sveikatai stiprinti.

Nors pelynas toli gražu nėra garsus augalas, jo nauda garsėja jau tūkstančius metų. Žinomas dėl savo kartaus skonio, šis augalas pelnė natūralios detoksikuojančios priemonės reputaciją.

Visame pasaulyje naudojamas tradicinėse gydymo priemonėse, pelynas ypač mėgstamas dėl savo gebėjimo palaikyti virškinimą ir skatinti visapusišką sveikatingumą.

Daugelį amžių senovės gydytojai naudojo pelyną kaip pagrindinį vaistažolę valymui ir sezoniniam apsivalymui. Ypač pavasarį - atsinaujinimo metu - pelynas buvo laikomas svarbiu organizmo valymui po ilgos žiemos, kai buvo vartojamas sunkesnis maistas ir lėtesnis gyvenimo būdas.

Stiprus, kartus jo skonis rodė jo stiprumą, nes kartumas stimuliuoja virškinimo sistemą ir padeda organizmui atsikratyti susikaupusių atliekų ir toksinų. Pelynas, dažnai vartojamas kaip arbata ar tonikas, buvo vertinamas dėl savo gebėjimo išjudinti virškinimą, atgaivinti organizmą ir išvalyti sistemą - tiek fiziškai, tiek dvasiškai.

Šiandien, kai „detoksikacijos“ idėja tapo įprasta sveikatingumo procedūrų dalimi. Nors šiuolaikinės detoksikacijos tendencijos gali atrodyti kitaip, pagrindinė idėja išlieka ta pati - naudojant natūralius metodus padėti organizmui pašalinti toksinus ir atkurti pusiausvyrą.

Pelynas - virškinimo trakto valiklis ir parazitų naikintojas

Pelynai dėl savo karčiųjų junginių, tokių kaip tujonas, skatina tulžies gamybą, kuri padeda virškinti riebalus ir išplauti toksinus iš tulžies pūslės ir kepenų.

Jis padeda organizmui efektyviau perdirbti atliekas ir yra puikus augalas tiems, kurie nori išvalyti virškinimo sistemą. Absintinas ir anabisintinas yra dvi stiprios karčiosios medžiagos, kurios skatina virškinimą ir tulžies pūslės veiklą.

Pelynas taip pat pasižymi stipriomis antiparazitinėmis savybėmis, kurios istorijoje buvo naudojamos kovai su parazitais ir kenksmingais įsibrovėliais žarnyne. Ji nuo seno garsėja kaip stiprus augalas žarnyno sveikatai palaikyti.

Istoriškai ji buvo naudojama žarnyno kirminams, ypač pūslelinėms ir apvaliosioms kirmėlėms, kurios gali pakenkti virškinimo sistemos sveikatai, naikinti. Pelynas taip pat dažnai buvo derinamas su kitomis žolelėmis, pavyzdžiui, juoduoju graikiniu riešutu ir gvazdikėliais, kad būtų sukurtos veiksmingos priemonės, skirtos parazitams iš žarnyno šalinti. Šios tradicinės priemonės veikė sukurdamos aplinką, kurioje parazitai negalėjo veistis, ir padėjo organizmui natūraliai atsikratyti kenksmingų įsibrovėlių.

Mokslinis pelyno antiparazitinių savybių pagrindimas yra įspūdingas. Tyrimai, įskaitant žurnale „ Trends in Pharmacological Studies “ paskelbtą tyrimą, parodė, kad pelyno pagrindu pagaminti vaistai gali būti veiksmingi kovojant su parazitinėmis infekcijomis, pavyzdžiui, maliarija ir kitais žarnyno parazitais.

Taip yra daugiausia dėl žolės veikliųjų junginių, įskaitant artemizininą ir tujoną, kurie sutrikdo parazitų ciklą ir apsunkina jų išgyvenimą. Pelynas taip pat toliau tiriamas dėl jo galimybių gydyti maliariją ir šistosomozę (dar vadinamą bilharzija arba sraigių karštlige). Šistosimikozė yra tropinė liga, kai parazitinės plokščiosios kirmėlės užkrečia žarnyną arba šlapimo takus.

Didelio klinikinio tyrimo metu mokslininkai nustatė, kad tiek Artemisia annua (dar vadinama saldžiuoju pelynu), tiek Artemisia afra (dar vadinama afrikiniu pelynu) veiksmingai gydė šistosimozę maždaug 800 pacientų, kuriems 14 dienų buvo vartojami A. annua ir A. afra arbatų užpilai.

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Remiantis: https://paranormal.lt/

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

avatar
0
1 Paranormal • 07:26, 2024-10-24
Ar žinojote, kad pelynas buvo naudojamas jau tūkstančius metų kaip natūralus organizmo valymo ir virškinimo gerinimo būdas? Sužinokite daugiau apie šį nuostabų augalą ir kaip jis gali padėti jums atsikratyti toksinų ir kovoti su parazitais! Pasidalinkite savo patirtimi su pelyno naudojimu ar klausimais komentaruose!
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
2020-05-20 laikas 18:39 Receptai Gardūs keksiukai su špinatais ir sūriu
Gardūs Keksiukai Su Špinatais Ir Sūriu - labai gardus patiekalas, kurį nesunkiai pasigaminsite pagal pateiktą receptą šioje svetainėje. Daug gerų ir išbandytų receptų vienoje vietoje, kuriuos tiesiog privalote išmėginti!...

Skaityti daugiau

2019-07-14 laikas 07:20 Receptai Virti varškėtukai “tinginukai”

Gaminame namuose skanius varškėčius. Virti varškėtukai. Varškėtukai, tinginukai patiekiami su mėgstama uogiene arba sviesto - grietinės padažu. Jeigu nesugalvojate, ką valgyti, tai puiki įdėja pasigaminti patiekalą iš varškės. ...

Skaityti daugiau

2020-07-23 laikas 09:44 Receptai Agurkai su paprika ir svogūnais

Agurkus supjausčiau griežinėliais. Paprikas ir svogūnus juostelėm. Morkas sutarkavau korėjietiškm morkom skirta tarka. Česnakus supjausčiau. Viską sudėjau į didesnį indą ir palikau stovėti kol atsiras sultys (apie 3 - 5 val. ),...

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
2025-07-11 laikas 19:08 Psichologiniai Teigiamų Santykių Požymiai: Kaip Atpažinti Tikrąją Meilę
Atraskite psichologinius požymius, rodančius stiprius santykius, ir sužinokite, kaip kurti harmoningą ryšį su mylimu žmogumi. Šiame straipsnyje aptarsime pagrindinius teigiamų santykių požymius, remdamiesi psichologijos principais, ir pateiksime prak...

Skaityti daugiau

2025-07-11 laikas 13:03 Agrastų Nauda Žmogaus Organizmui: Vitaminai, Poveikis ir Vartojimo Patarimai
Šiame straipsnyje išsamiai aptarsime, kokią naudą agrastai teikia organizmui, kaip jie veikia biologiškai, kokius kiekius reikėtų vartoti ir kokios galimos kontraindikacijos. Pasiruoškite atrasti, kodėl šios uogos turėtų tapti jūsų mitybos dalimi!...

Skaityti daugiau

2025-07-10 laikas 18:52 Dėmesys ir Rūpestis Santykiuose: Kaip Vyrai ir Moterys Juos Suvokia
Kaip vyrai ir moterys suvokia dėmesį ir rūpestį? Atraskite psichologines įžvalgas ir patarimus, kaip kurti harmoningus santykius. Šiame straipsnyje nagrinėjame, kaip vyrai ir moterys suvokia dėmesį ir rūpestį, remdamiesi moksliniais ir psichologiniai...

Skaityti daugiau

2025-07-10 laikas 18:31 10 Požymių, Kad Jūsų Santykiai Gali Būti Nesuderinami: Psichologinės Įžvalgos
Šiame straipsnyje aptarsime 10 požymių, rodančių, kad jūsų santykiai gali būti nesuderinami, remdamiesi psichologinėmis įžvalgomis ir ekspertų komentarais. Taip pat pateiksime praktinius patarimus, kaip spręsti šias problemas, ir naujausius pavyzdžiu...

Skaityti daugiau

2025-07-09 laikas 20:00 Padidėjęs kraujospūdis: požymiai, kad jums trūksta magnio
Magnis padeda reguliuoti kraujospūdį ir gerina širdies veiklą. Sužinokite, kaip jo trūkumas veikia sveikatą ir kaip natūraliai sumažinti hipertenziją! Šiame straipsnyje išsamiai aptarsime, kaip magnis veikia mūsų organizmą, kodėl jo trūkumas yra toks...

Skaityti daugiau