- 27.07.2017
- 4.0 Reitingas
- 5710 Peržiūros
- Komentarai
Skydliaukė žmogaus organizme atlieka nemažai funkcijų. Jei skydliaukės veikla sutrinka, atrodo, kad sutriko kitų vidaus organų veikla.
Įtaka širdies ir kraujotakos sistemai
Skydliaukės hormonų disbalansas gali pakenkti širdies ir kraujotakos sistemai. Todėl sutrikus skydliaukės veiklai, sutrinka normali širdies raumens veikla bei širdies ritmas, o kraujospūdis gali staiga padidėti ar. atvirkščiai, sumažėti.
Gana dažnai manome, jog šiuos sutrikimus sukelia širdies ir kraujotakos sistemos ligos, nematydami pagrindinės priežasties - skydliaukės veiklos sutrikimų.
Atminkite, jei nenormalizuosite skydliaukės darbo, nepavyks pagerinti ir širdies bei kraujotakos sistemos veiklos.
Depresija
Kartais žmonės sudirgsta dėl smulkmenų, skundžiasi staigia nuotaikų kaita bei prislėgta būsena. Tai gali būti susiję su skydliaukės hormonų gausa. Tokia būsena vadinama tireotoksikoze. Jei norite nustatyti, kad šią būseną nulemia ne psichologiniai veiksniai, turite išsitirti skydliaukę.
Tokiais atvejais, net ir nepablogėjus apetitui, žmogus gana greitai netenka nemažai svorio ir skundžiasi padažnėjusiu širdies plakimu.
Kepenų veiklos sutrikimai
Jei organizme gaminama palyginti mažai skydliaukės hormonų, išsivysto patologinė būsena - hipotireozė.
Išsivysčius hipotireozei (t.y. sulėtėjus skydliaukės veiklai), atrodo, kad sutriko kepenų veikla. Tokiais atvejais gali pagelsti oda. tarsi sergant hepatitu.
Sutrikus skydliaukės veiklai, ją būtina kiek galima greičiau pagerinti. Sulėtėjus skydliaukės veiklai, žmogus tampa apatiškas, aptingęs, dažnai skundžiasi šaltkrėčiu ir dažnu vidurių užkietėjimu.
Nevaisingumas
Net ir nežymiai sulėtėjus skydliaukės veiklai, jaunoms moterims pastebimai padidėja nevaisingumo pavojus.
Sulėtėjus skydliaukės veiklai, padidėja ir vaisiaus persileidimo pavojus, todėl, prieš pastojant, patariama apsilankyti pas endokrinologą ir pasitikrinti skydliaukės veiklą.
Užsitęsęs klimakterinis laikotarpis
Klimakterinio periodo metu moterys retai pagalvoja apie skydliaukės veiklą. Manoma, jog dėl bendro kūno silpnumo, pablogėjusios atminties, „šokinėjančio" kraujospūdžio ir įvairių kūno vietų patinimų yra kaltas klimakterinis laikotarpis. Nustatyta jog 8-10 proc. vyresnių nei 50-ties metų moterų skydliaukės veikla sutrinka todėl tai nulemia jog klimakterinis laikotarpis užsitęsia ir jis būna ilgesnis.
• Klimakterinio laikotarpio metu moterys dažniau skundžiasi pablogėjusia širdies ir kraujotakos sistemos veikla.
• Sulėtėjus skydliaukės veiklai, organizme sulėtėja ir medžiagų apykaita, kraujyje pagausėja žalingojo cholesterolio, todėl sparčiau vystosi aterosklerozė ir širdies bei kraujotakos sistemos ligos.
Skydliaukės hormonai nulemia ir organizmo termoreguliaciją, todėl sutrikus skydliaukės veiklai, žmogus jaučia dažną kraujo plūstelėjimą j galvą arba, atvirkščiai, šaltkrėtį.
• Sulėtėjus skydliaukės veiklai, organizme sparčiau kaupiasi riebalai, todėl dažnai klimakterinio amžiaus moterys priauga svorio.
...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.
Susijusios naujienos:
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau