Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Kosmosas » 2015 » Balandžio » 15

Čuriumovo-Gerasimenko kometa neturi magnetinio lauko

Europos kosmoso agentūros (EKA) misijos „Rosetta“ surinkti duomenys rodo, kad 67P/Čuriumovo-Gerasimenko kometa neturi magnetinio lauko, antradienį pranešė mokslininkai.

Praėjusį lapkritį ant kometos nutupdytas zondas, robotinė laboratorija „Philae“, nepateikė įrodymų, kad kometos branduolys būtų įmagnetintas, sakė jie.

Pasak mokslininko Hanso-Ulricho Austerio (Hanso Ulrichio Austerio), šis atradimas gali paneigti vieną pagrindinių teorijų apie kometų ir kitų Saulės sistemos kūnų formavimąsi.

Čuriumovo-Gerasimenko kometa pateikė magnetinę staigmeną mokslininkams AFP nuotr.

„Jeigu kometa 67P/Čuriumovo-Gerasimenko būtų laikoma visų kometų branduolių pavyzdžiu, mes spėjame, kad magnetinės jėgos vargu ar galėjo turėti įtakos planetų statybos blokų, didesnių nei metro dydžio, susikaupimui“, – nurodė jis.

Šis atradimas buvo paskelbtas žurnale „Science“ ir kartu pristatytas Europos geomokslų sąjungos (European Geosciences Union – EGU) susitikime Vienoje.

Jis paremtas skaičiavimais, gautais iš skalbyklės dydžio zondo „Philae“, kurį „Rosetta“ nutupdė ant kometos paviršiaus praėjusį lapkritį.

Jo nusileidimas nebuvo visiškai sėkmingas, tačiau tas nesklandumas pasirodė esąs naudingas H.U.Austerio vadovaujamai tyrėjų grupei.

Zondas, kuris Žemėje sveria 100 kilogramų, tačiau ant kometos dėl jos silpnos traukos jėgos yra lengvesnis už plunksną, tūpdamas kelis kartus atšoko nuo kieto kometos paviršiaus, kol sustojo klifo šešėlyje.

„Ši sudėtinga trajektorija pasirodė esanti naudinga ROMAP komandai“, – sakoma Europos kosmoso agentūros (ESA) pranešime, kuriame kalbama apie erdvėlaivyje „Rosetta“ esantį magnetometrą ir plazmos monitorių.

„Iš anksto nenumatytas skrydis virš paviršiaus iš tiesų mums leido surinkti tikslius magnetinio lauko išmatavimus, zondui „Philae“ atsidūrus keturiuose mūsų ryšio su juo taškuose, kai zondas buvo įvairiame aukštyje virš (kometos) paviršiaus“, – paaiškino mokslininkas.

„Mes ko gero esame vienintelė komanda, kuriai buvo naudingi „Philae“ šuoliai“, – kalbėjo jis.

Zondo „Philae“ baterijos energijos pakako 60 valandų eksperimentų. Jis spėjo išsiųsti surinktus vertingus duomenis ir „užmigo“ lapkričio15 dieną.

Išanalizavę gautus duomenis, „mes darome išvadą, kad 67P/Čuriumovo-Gerasimenko kometa yra visiškai nemagnetinis objektas“, – pareiškė H.U.Austeris.

Kometos laikomos pirmykščių dulkių ir ledo gumulais, skriejančiais aplink Saulę elipsinėmis orbitomis.

Tikimasi, kad 1,3 mlrd. eurų kainavusi „Rosetta“ misija padės atskleisti kai kurias kometų paslaptis; anot kai kurių astrofizikų, būtent kometos „pasėjo“ Žemėje kai kurių gyvybės ingredientų.

SENOVINĖ TRAUKA

Kita verta susidomėjimo tema: ką kometos gali atskleisti apie magnetizmo vaidmenį Saulės sistemos formavimesi prieš beveik 4,6 mlrd.metų?

Manoma, kad Saulė, asteroidai, kometos, mėnuliai ir planetos susidarė iš disko pavidalo dujų ir dulkių sūkurio, jame būta gana daug magnetito, geležies oksido.

Pagal šią hipotezę mikro mastelio procesuose magnetiniai laukai protoplanetiniame diske skatino medžiagos kaupimąsi ir užuomazginių kūnų formavimąsi.

Bet kaip magnetizmas galėjo skatinti tų sankaupų augimą, lieka neaišku. Kūnui padidėjus iki kelių šimtų metrų skersmens, o vėliau ir kilometrų, vyraujančia jėga tampa gravitacija.

Kai kurie teoretikai spėja, kad magnetizmas turėjo įtakos tarpinėje kūno augimo fazėje. Tačiau antradienį paskelbti rezultatai neigia šį spėjimą.

„Teorija, kad magnetinės jėgos padeda planetų statybai, darosi mažiau tikėtina“, – sakė naujienų agentūrai AFP Braunšveigo technikos universiteto Vokietijoje mokslininkas H.U.Austeris.

Erdvėlaivis „Rosetta“ orbitą aplink minėtąją kometą pateko pernai rugpjūtį, nuskriejęs šešis mlrd. kilometrų per daugiau kaip 10 metų ir keturis kartus pasinaudojęs Žemės ir Marso traukos jėga savo greičiui padidinti.

Zondas „Philae“ ant 67P/Čuriumovo-Gerasimenko kometos paviršiaus buvo nutupdytas lapkričio 12 dieną, 20 kilometrų leidęsis nuo erdvėlaivio „Rosetta“ septynias valandas.

Ši kometa arčiausiai Saulės bus rugpjūčio 13 dieną – 186 mln.kilometrų atstumu nuo mūsų žvaigždės.

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
04.07.2019 laikas 22:28 Receptai Varškės desertas be kepimo! Labai skanūs varškės zefyrai.

Turbūt gana sunku rasti tokį, kuriam nepatiktų zefyrai. O vyresnė karta dar ir ilgesingai dūsauja: „Va seniau tai buvo zefyrai, o šiandien tai gryna chemija“. Iš dalies jie teisūs.

Skaityti daugiau

17.07.2019 laikas 19:49 Receptai Keptas karpis
Gaminame namuose. Keptas karpis. Karpį išskrodžiame, nuvalome, nuplauname, nusausiname ir supjaustome gabalėliais. Į gilesnį dubenėlį pilame pieno, beriame druskos, pipirų, išmaišome, sudedame karpio gabaliukus ir paliekame pastov...

Skaityti daugiau

29.06.2019 laikas 14:24 Receptai Orkaitėje kepti avienos šonkauliukai
Gaminame. Avienos šonkauliukai. Skardą išklojame folija, dedame šonkauliukus ir kepame apie 20-30 minučių iki 220 laipsnių įkaitintoje orkaitėje. Skanumėlis... Skanaus!

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
22.01.2025 laikas 07:24 WEF mokslininkai pristatė nanodaleles, galinčias nuotoliniu būdu valdyti žmogaus protą
Pietų Korėjoje vykdomi tyrimai atskleidžia neįtikėtiną galimybę: nanodalelėmis galima valdyti gyvūnų elgesį. Tačiau šios technologijos pažanga kelia rimtų etinių klausimų ir galimas grėsmes žmonijai. Ar esame pasirengę susidurti su pasekmėmis, jei ši...

Skaityti daugiau

21.01.2025 laikas 22:10 Astrofizikai mano, kad Žemė paėmė Mėnulį iš kitos planetos
Tradiciškai manoma, kad Mėnulis atsirado po didelio susidūrimo su Žeme, tačiau naujas tyrimas, atliktas Pensilvanijos universiteto mokslininkų, siūlo alternatyvų požiūrį. Jie teigia, kad Mėnulis galėjo kilti iš kitos Saulės sistemos vietos ir vėliau ...

Skaityti daugiau

21.01.2025 laikas 21:55 Gyvenamos planetos galėjo atsirasti anksčiau nei galaktikos, mano mokslininkai
Ilgą laiką astronomai buvo įsitikinę, kad galaktikos atsirado prieš formuojantis planetoms. Tačiau naujausi tyrimai, vadovaujami Danielio Valeno iš Portsmuto universiteto, atskleidžia, kad gyvybės galimybės galėjo egzistuoti ankstyvosios Visatos stad...

Skaityti daugiau

21.01.2025 laikas 07:29 Dukra ištekėjo už vyro, kuris ją tempia žemyn ir manipuliuoja ja, kaip jam patinka
Jaunos šeimos gyvenimas su tėvais gali atrodyti kaip patogus sprendimas, tačiau tai dažnai atneša nesusipratimų ir įtampų. Šiame straipsnyje nagrinėsime iššūkius, su kuriais susiduria poros, kai tėvai nori padėti, o jaunųjų šeimos nariai nesuvokia, k...

Skaityti daugiau

20.01.2025 laikas 07:40 Mano vyro tėvai nenorėjo mums padėti įsigyti butą, tačiau patys nusipirko naują automobilį

Šeimos dinamikos dažnai yra sudėtingos, ypač kai kalbama apie finansinę paramą. Mano vyro tėvai, nors ir gyvenantys gerai, atsisako padėti mums nusipirkti nuosavą būstą. Tai sukėlė daug klausimų ir iššūkių mūsų santykiuose. Šiame straipsnyje pasid...

Skaityti daugiau