- 23.01.2017
- 2.0 Reitingas
- 14168 Peržiūros
- Komentarai
Endometriozė – tai liga, kuria susergama, kai panašus į gimdos gleivinę audinys atsiranda ir veša už gimdos ertmės ribų. Tai antra pagal dažnį ginekologinė patologija. Endometrioze serga apie 10% vaisingo amžiaus moterų (kai kurių šaltinių duomenimis net iki 40%), dažniausiai liga pasireiškia sulaukus 30-40 m. amžiaus (rečiau serga jaunesnės negu 20 m. ir moterys postmenopauzės laikotarpiu). 20-40% atvejų endometriozė diagnozuojama tiriant nevaisingumo priežastis.
Simptomai
Endometriozei būdingi šie simptomai:
- maudžiantis skausmas pilvo apačioje;
- nereguliarios mėnesinės;
- skausmingos mėnesinės;
- skausmingi lytiniai santykiai;
- dubens skausmai;
- Tirštos, „šokoladinės” išskyros kelias dienas prieš mėnesines ir po jų;
- gausios mėnesinės;
- nevaisingumas;
- skausmingas tuštinimasis mėnesinių metu;
- skausmingas šlapinimasis su krauju mėnesinių metu.
Gydymas
1. Visoms moteriškoms ligoms gydyti tinka agurkų lapų galiukai (ploni ūseliai). Reikia 2 šaukštus smulkintų ūsų užpilti 2 stiklinėmis vandens ir virti 5 min.ant labai silpnos ugnies, vartoti po 1 valgomą šaukštą kas dvi valandos (rinkti vasara).
2. 150 gramų pikio užpilti 70 proc. spiritu, laikyti vėsioje, tamsioje vietoje 14 dienų, vis pajudinti, gerti kasdien po 20 lašų.
3. Valgomą šaukštą putino žiedų užpilti 250 ml. ir įstačius į verdančio vandens vonelę virti 10 min.kai nusistovės, nusunkti ir vartoti po 3 valgomus šaukštus 3 kartus per dieną.Gerti visą mėnesį.
4. Paimti vieną šaukštelį susmulkintos ievos žievės ir užpilti stikline vandens, užvirti, perkošti ir per dieną išgerti.
5. 40 gramų baltojo amalo lapų užpilti karštu vandeniu (1 l), perkošti ir gurkšnoti visą dieną.
6. Baltažiedė notrelė būtina kiekvienos moters vaistinėje. Tiesiog gerti arbatas, po 2 stiklines per dieną, vienai stiklinei-žiupsnelį žiedų.
Profilaktika
Siekiant apsisaugoti nuo endometriozės:
- Per mėnesines patartina vengti fizinio krūvio, tyrimų per makštį ir susilaikyti nuo lytinių santykių.
- Jei artimiausiu metu neplanuojate pastoti, naudokite kurį nors iš daugelio kontracepcijos metodų.
- Jaunoms moterims reikia stengtis daryti kuo mažiau gimdos gleivinę žalojančių diagnostikos tyrimų, jei nėra būtina, neskirti chirurginių gimdos kaklelio gydymo būdų.
- Po gimdymo svarbu gerai susiūti gimdos kaklelio plyšimus, neįverčiant į siūlę gimdos kaklelio kanalą išklojančios gleivinės.
- Ir, be abejo, atsiradus minėtiems ligos simptomams ir nusiskundimams, reikia kuo anksčiau pasitikrinti pas ginekologą.
...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.
Susijusios naujienos:
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau