Svetainėje sukaupta daugiau nei 1000 sveikatos patarimų. Ieškokite patarimų ir ne tik:

Pagrindinis » Kategorija: Medicinos naujienos » Peržiūrų: (529) Komentarų: (0) (12.10.2017 - 19:13)

Magnis - kaulų sveikatos „slaptasis elementas"

Kai mąstome, kaip pagerinti griaučių sistemos būklę, pirmiausia pagalvojame apie kalcį ir vitaminą D, tačiau vienas naujas tyrimas parodė, kad tiek pat svarbus yra ir magnis.

Magnis - kaulų sveikatos „slaptasis elementas"

Senjorų, turinčių didelę magnio koncentraciją kraujyje, kaulai retai lūžta. Taip pat teisingas yra ir priešingas teiginys: žmones, turintys per mažą magnio koncentraciją kraujyje, dažniau patiria klubakaulio lūžių.

Didelė magnio koncentracija sumažina kaulų lūžių riziką 44 proc., - teigia tyrėjai iš Didžiosios Britanijos Bristolio universiteto (University of Bristol) ir Rytų Suomijos universiteto (Ita-Suomen yliopisto). Tyrėjai 20 metų stebėdavo 2245 vidutinio amžiaus vyrų griaučių būklę. 22 tyrimo dalyviai, turintys didžiausią magnio koncentraciją kraujyje, per šį laiką nepatyrė nė vieno lūžio.

Deja, kai kuriems asmenims nepakanka vien su maistu gaunamo magnio (pvz., senyviems žmonėms, turintiems žarnyno veiklos sutrikimų, bei tiems, kurie vartoja medikamentų, mažinančių šios mineralinės medžiagos atsargas organizme). Tyrėjų nuomone, tokiais atvejais svarbu kasdien gauti papildomo magnio (iš maisto papildų).

Per maža magnio koncentracija organizme gali neturėti simptomų, ir neretai ji konstatuojama tik lūžus kaulams.


Taip pat skaitykite:

Patiko straipsnis? Pasidalinkite su draugais tinkluose! Prisijunkite prie mūsų paskyroje, kad nepraleistumėte įdomių dalykų!


ŽYMĖS: magnis, Kaulai, moksliniai tyrimai

Paranormal.lt medžiagos citavimas negavus išankstinio paranormal.lt sutikimo neleidžiamas. Išimtinių teisių pažeidimas užtraukia baudžiamąją atsakomybę.


// Susiję straipsniai »


//Taip pat skaitykite »

Komentarai: (0) Komentuoti gali tik registruoti vartotojai!
avatar