Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal » » 2017 » Liepos » 30

Radikulitas: kaip palengvinti nugaros skausmus?

Neretai vasarą, dirbant sodyboje, nugarą nusmelkia ūmus skausmas, kai neįmanoma nei pasilenkti, nei išsitiesti.

Radikulitas - nervų šaknelių uždegimas, kurio požymiai dažnai būna ne vien tik nugaros skausmai, bet ir bendras kūno silpnumas ir galvos svaigimas. Viduryje stuburo yra nugaros smegenys, nuo kurių išsišakoję daugybe nervų šaknelių. Jei mažai judate, pavyzdžiui, ilgai sėdite prie kompiuterio, tarp slanksteliniai diskai palaipsniui praranda elastingumą, suplonėja, o stuburo slanksteliai užspaudžia nervų šakneles. Štai tada ir prasideda tikros kančios. Uždegimo pažeistos šaknelės gali sukelti ne tik nugaros, bet ir rankų, kojų, kaklo ir galvos skausmus. Beje, nervų šaknelių uždegimu galima susirgti ir peršalus, kai į organizmą patenka infekcija. Geriausios priemonės numalšinti radikulito skausmus: ramybė, šiluma ir skausmus malšinančios priemonės.

RADIKULITO PRIEŽASTYS

• Per didelis fizinis krūvis.

• Griuvimai.

• Pasikartojantys judesiai, apkraunantys nugaros raumenis.

• Netaisyklinga laikysena sėdint.

• Antsvoris.

• Sėdimas darbas.

Pirmoji pagalba

Jokių staigių judesių. Jei radikulito priepuolis ištiko namuose, atsargiai nueikite iki lovos ir kuo patogiau atsigulkite. Nesugebate pajudėti? Iškvieskite „Greitąją pagalbą“ ar to paprašykite padalyti artimųjų.

Išgerkite skausmus malšinančių vaistų. Kokie kamuojantys bebūtų skausmai, skausmus malšinančių vaistų išgerkite tik tiek, kiek nurodyta instrukcijoje, bet ne daugiau, nes apsinuodijus vaistais savijauta tik dar labiau pablogės ir sustiprins skausmingus uždegiminius procesus.

Įtrinkite šildomąjį tepalą. Skaudamas vietas įtrinkite šildomuoju tepalu su bičių ar gyvačių nuodais. Šie tepalai numalšina ne tik skausmus, bet ir uždegiminius procesus.

Gydymas šilto vandens vonia. Šilto (38°C) vandens vonioje ištirpinkite stiklinę jūros druskos. Šioje vonioje pagulėkite 15-20 minučių, nugarą įtrinkite rankšluosčiu, skaudamą vietą apvyniokite vilnoniu šaliku, šiltai apsirenkite. Atminkite, kad šios priemonės suteikia tik laikiną palengvėjimą, bet ligos negydo, todėl kuo skubiau kreipkitės į neurologą.

Atminkite, kad su stuburu juokauti negalima, nes įsisenėjęs radikulitas gali tapti net ir paralyžiaus bei kitų sunkių ligų priežastimi.

5 BŪDAI, PADEDANTYS IŠVENGTI RADIKULITO SKAUSMŲ

Norėdami išvengti ūmią nugaros skausmų, nuo jų privalote profilaktiškai apsisaugoti.

1. Saugokitės šalčio ir skersvėjų

Viena nervų šaknelių uždegimo priežasčių - peršalimas, todėl nesėdėkite prie praviro lango ir net vasarą renkitės, atsižvelgę į oro sąlygas.

2. Nenešiokite sunkių daiktų

Nenešiokite sunkių daiktų. Pasistenkite, kad abu krepšiai svertų ne daugiau nei 5-7 kilogramus.

3. Daugiau judėkite

Dirbate sėdimą darbą? Kiekvieną valandą dalykite 5-10 minučių trukmės pertraukas, pasivaikščiokite, pasirąžykite.

Išeiginėmis dienomis lauke pasivaikščiokite ne trumpiau nei 40 minučių.

4. Taisyklinga laikysena

Atminkite, kad tiesi nugara -sveiko stuburo pagrindas.

5. Laiku gydykite infekcines ligas

Infekcines ligas būtina gydyti laiku, nes jos taip pat gali sukelti ūmius nugaros skausmus.

Nepiktnaudžiaukite sūriu, riebiu ir aštriu maistu, nes netinkamas maistas gana dažnai sukelia ūmius radikulito skausmus.

Įvertink šį straipsnį. Prieš tai pakomentuodami, arba parašykite patys! Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą PARANORMAL turinį.
Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Galima rašyti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
28.09.2020 laikas 21:38 Piratai ir lobiai „Lutine“
Ant krėslo kuriame sėdi anglų „Lloyd“ draudimo kompanijos prezidentas, išrėžtas užrašas: „Šis krėslas padarytas iš Jos Didenybės laivo „Lutine“ vairo, laivas sudužo 1799 metų spalio 9 dieną, žuvo visi laive buvę žmonės, išskyrus vieną“....

Skaityti daugiau

28.09.2020 laikas 21:02 Antpilas apsaugo nuo insulto
Šis augalas yra absoliučiai nepakeičiamas gydant ir atsigaunant po insulto, nes sumažina cholesterolio kiekį kraujyje, normalizuoja medžiagų apykaitą, tonizuoja nervų ir širdies bei kraujagyslių sistemas.

Skaityti daugiau

28.09.2020 laikas 20:01 Du NSO pastebėti danguje virš Sidnėjaus, Australija

Rugsėjo 28 dieną Sidnėjaus gyventojas danguje prie debesies pastebėjo du NSO, kurio plika akimi buvo sunku pamatyti nuo žemės.

Skaityti daugiau

28.09.2020 laikas 07:35 Vangos pasekėjai įsitikinę: „Ji pranašavo, kad korona bus tarp mūsų“

Teigiama, kad akloji mistikė Baba Vanga išprognozavo koronaviruso protrūkį 1996 m. Manoma, kad Bulgarijoje gimusi Baba numatė rugsėjo 11-osios katastrofą ir „Brexit“, o dabartinė pandemija yra viena iš jos pranašysčių.

...

Skaityti daugiau

27.09.2020 laikas 16:33 Vaistažolės: ramunėlės – nuo daugelio negalavimų

Ramunėlės – vienos populiariausių ir mėgstamiausių vaistažolių, jų yra kone kiekvienos šeimos namų vaistinėlėje. Jų arbatos griebiamės ir sutrikus virškinimui, ir peršalę, ir tiesiog todėl, kad skanu.

...

Skaityti daugiau

27.09.2020 laikas 15:27 Kokį nežemišką reiškinį aprašė egiptiečiai papiruse?
Senovės egiptiečiai po savęs paliko daugybę įrašų ir piešinių šventyklose. Ypatingai vertingi yra papirusai, pasakojantys apie praeities įvykius. Tuli papirusą ufologai laiko tikra brangenybe, nes jis gali papasakoti apie stebėtus NSO....

Skaityti daugiau