Svetainėje sukaupta daugiau nei 1000 sveikatos patarimų. Ieškokite patarimų ir ne tik:

Pagrindinis » Kategorija: Sveikatos patarimai | Liaudies medicina » Peržiūrų: (978) Komentarų: (0) (30.07.2017 - 16:56)

Radikulitas: kaip palengvinti nugaros skausmus?

Neretai vasarą, dirbant sodyboje, nugarą nusmelkia ūmus skausmas, kai neįmanoma nei pasilenkti, nei išsitiesti.

Radikulitas: kaip palengvinti nugaros skausmus?

Radikulitas - nervų šaknelių uždegimas, kurio požymiai dažnai būna ne vien tik nugaros skausmai, bet ir bendras kūno silpnumas ir galvos svaigimas. Viduryje stuburo yra nugaros smegenys, nuo kurių išsišakoję daugybe nervų šaknelių. Jei mažai judate, pavyzdžiui, ilgai sėdite prie kompiuterio, tarp slanksteliniai diskai palaipsniui praranda elastingumą, suplonėja, o stuburo slanksteliai užspaudžia nervų šakneles. Štai tada ir prasideda tikros kančios. Uždegimo pažeistos šaknelės gali sukelti ne tik nugaros, bet ir rankų, kojų, kaklo ir galvos skausmus. Beje, nervų šaknelių uždegimu galima susirgti ir peršalus, kai į organizmą patenka infekcija. Geriausios priemonės numalšinti radikulito skausmus: ramybė, šiluma ir skausmus malšinančios priemonės.

RADIKULITO PRIEŽASTYS

• Per didelis fizinis krūvis.

• Griuvimai.

• Pasikartojantys judesiai, apkraunantys nugaros raumenis.

• Netaisyklinga laikysena sėdint.

• Antsvoris.

• Sėdimas darbas.

Pirmoji pagalba

Jokių staigių judesių. Jei radikulito priepuolis ištiko namuose, atsargiai nueikite iki lovos ir kuo patogiau atsigulkite. Nesugebate pajudėti? Iškvieskite „Greitąją pagalbą“ ar to paprašykite padalyti artimųjų.

Išgerkite skausmus malšinančių vaistų. Kokie kamuojantys bebūtų skausmai, skausmus malšinančių vaistų išgerkite tik tiek, kiek nurodyta instrukcijoje, bet ne daugiau, nes apsinuodijus vaistais savijauta tik dar labiau pablogės ir sustiprins skausmingus uždegiminius procesus.

Įtrinkite šildomąjį tepalą. Skaudamas vietas įtrinkite šildomuoju tepalu su bičių ar gyvačių nuodais. Šie tepalai numalšina ne tik skausmus, bet ir uždegiminius procesus.

Gydymas šilto vandens vonia. Šilto (38°C) vandens vonioje ištirpinkite stiklinę jūros druskos. Šioje vonioje pagulėkite 15-20 minučių, nugarą įtrinkite rankšluosčiu, skaudamą vietą apvyniokite vilnoniu šaliku, šiltai apsirenkite. Atminkite, kad šios priemonės suteikia tik laikiną palengvėjimą, bet ligos negydo, todėl kuo skubiau kreipkitės į neurologą.

Atminkite, kad su stuburu juokauti negalima, nes įsisenėjęs radikulitas gali tapti net ir paralyžiaus bei kitų sunkių ligų priežastimi.

5 BŪDAI, PADEDANTYS IŠVENGTI RADIKULITO SKAUSMŲ

Norėdami išvengti ūmią nugaros skausmų, nuo jų privalote profilaktiškai apsisaugoti.

1. Saugokitės šalčio ir skersvėjų

Viena nervų šaknelių uždegimo priežasčių - peršalimas, todėl nesėdėkite prie praviro lango ir net vasarą renkitės, atsižvelgę į oro sąlygas.

2. Nenešiokite sunkių daiktų

Nenešiokite sunkių daiktų. Pasistenkite, kad abu krepšiai svertų ne daugiau nei 5-7 kilogramus.

3. Daugiau judėkite

Dirbate sėdimą darbą? Kiekvieną valandą dalykite 5-10 minučių trukmės pertraukas, pasivaikščiokite, pasirąžykite.

Išeiginėmis dienomis lauke pasivaikščiokite ne trumpiau nei 40 minučių.

4. Taisyklinga laikysena

Atminkite, kad tiesi nugara -sveiko stuburo pagrindas.

5. Laiku gydykite infekcines ligas

Infekcines ligas būtina gydyti laiku, nes jos taip pat gali sukelti ūmius nugaros skausmus.

Nepiktnaudžiaukite sūriu, riebiu ir aštriu maistu, nes netinkamas maistas gana dažnai sukelia ūmius radikulito skausmus.

Patiko straipsnis? Pasidalinkite su draugais tinkluose! Prisijunkite prie mūsų paskyroje, kad nepraleistumėte įdomių dalykų!


ŽYMĖS: sveikatos patarimai, nugaros skausmas, radikulitas

Paranormal.lt medžiagos citavimas negavus išankstinio paranormal.lt sutikimo neleidžiamas. Išimtinių teisių pažeidimas užtraukia baudžiamąją atsakomybę.


// Susiję straipsniai »


//Taip pat skaitykite »

Komentarai: (0) Komentuoti gali tik registruoti vartotojai!
avatar