Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paranormal.lt - Pasaulio naujienos kitaip » Medicina » 2017 » Spalio » 28

Nustokite gerti aspirino, ir išvengsite širdies ligos...

Aspirinas yra vienas populiariausių medikamentų, kurio vartojama tiesiog taip - dėl viso pikto. Šio vaisto paskirtis - saugoti nuo širdies ligų, tačiau vienas naujas tyrimas rodo, kad tuomet, jei žmogus nėra patyręs širdies priepuolio (miokardo infarkto), aspirinas nieko neduoda.

Nustokite gerti aspirino, ir išvengsite širdies ligos...

Tyrėjai iš JAV Floridos universiteto (University of Florida) padarė išvadą, kad net ateroskleroze sergantiems asmenims, kurių arterijų spindis jau sumažėjęs, o jų sienos sustandejusios, aspirinas nepadeda. Tyrėjai tvirtina, kad šio vaisto verta vartoti tik tuomet, kai iš tikrųjų jau patirti širdies veiklos sutrikimai, bet ir tokiu atveju efektas esą gana „nežymus", kitaip sakant, menkas.

Šis atradimas verčia abejoti standartine rekomendacija, kad aspirino reikėtų gerti kasdien, siekiant išvengti širdies ligų rizikos. Dėl tokios politikos aspirinas tapo populiariausias medikamentas pasaulyje, ir jis jau seniai nebesuvokiamas kaip vaistas nuo skausmo, kam jis iš pradžių buvo skirtas.

Stebėdami 33 tūkst. ateroskleroze sergančių asmenų, tyrėjai konstatavo, kad aspirino vartojimas ar nevartojimas nedarė jokios įtakos šių žmonių rizikai patirti infarktą ar insultą. Net 21-am tūkstančiui asmenų, jau patyrusių širdies priepuolį, aspirino poveikis buvo mažas: infarkto ar insulto rizika grupėje, kurioje tyrimo dalyviai vartodavo aspirino, buvo 10,7 proc., o grupėje, kurioje jo negerdavo, -10,5 proc.

Vieninteliai žmonės, kurie turėtų ir toliau vartoti aspirino, - tie, kuriems atlikta koronarine angioplastika ar į koronarinę arteriją įstatytas stentas, siekiant praplėsti arteriją ir panaikinti užsikimšimus. Be to, tai būna veiksminga terapija patyrus širdies infarktą ar insultą.

Tyrėjai priėjo prie išvados, kad aspirinas neturėtų būti vaistas, kurio žmonės geria dėl viso pikto, nes jis didina skrandžio ir net smegenų kraujavimo riziką.

Parengta pagal Clin Cardiol, 2017; doi:10.1002/clc.22724

...jis taip pat yra pagrindinė mirties priežastis tarp senjorų, vyresnių nei 75 metai

Senjorai, geriantys aspirino profilaktiškai, turėtų dėl to susimąstyti, nes aspirino sukeliamo mirtino kraujavimo rizika yra daug didesnė, nei buvo manoma iki šiol.

Asmenims, kurie vyresni nei 75 metai, kyla daugiau nei 4 kartus didesnė skrandžio, stemplės ir plonosios žarnos kraujavimo rizika, kai reikalingas skubus hospitalizavimas, ir daugiau nei 10 kartų didesnė grėsmė mirti nuo tokio kraujavimo - prie tokių išvadų priėjo tyrėjai iš Didžiosios Britanijos Oksfordo universiteto (University of Oxford). Rizika daug didesnė, nei buvo nustatyta per anksčiau atliktus tyrimus.

Jei senjorai nori ir toliau gerti aspirino, tyrimo vadovas prof. dr. Peteris Rothwellas pataria papildomai vartoti dar vieną medikamentą - protonų siurblio inhibitorių, tačiau reikia turėti omenyje, kad šie vaistai taip pat turi šalutinį poveikį ir net gali didinti tikimybę susirgti skrandžio infekcija.

Asmenims, kurie jau patyrė infarktą ar insultą, mokslininkai rekomenduoja ir toliau gerti aspirino, kuris skystina kraują.

Tai vienas pirmųjų tyrimų, per kurį buvo vertinamas aspirino poveikis tokių asmenų sveikatai, kurie vyresni nei 75 metai. Tyrėjai stebėjo 3166 pacientus, iš kurių pusė buvo 75-erių ar vyresni. 405 žmonės, vartodami aspirino, patyrė kraujavimą.

Nors su šia problema susidūrė visų amžiaus grupių asmenys, tyrimo dalyviams, kurie vyresni nei 75 metai, buvo daugiau nei 3 kartus didesne rizika patirti sunkų kraujavimą bet kurioje kūno vietoje ir daugiau nei 5 kartus didesnė grėsmė mirti nuo tokio kraujavimo. Amžiaus grupėje iki 65 metų mirtiną kraujavimą patyrė 0,5 proc. dalyvių (t. y. vienas iš 200 asmenų), savo ruožtu amžiaus grupėje per 75 metus tai buvo 3 žmonės iš 200). Juo vyresnis žmogus, tuo didesne buvo grėsmė.

Tyrėjai įspėja, kad, atsisakant gerti aspirino, vaisto dozę reikėtų mažinti pamažu, nes, staigiai nutraukus medikamentų vartojimą, sparčiai padidėja infarkto ar insulto rizika.

Parengta pagal Lancet, 2017-06-13 (internete: http://www.thelancet.com/lournals/lancet/article/PIIS0140-6736(17)30770-S/fulltext)

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
11.11.2019 laikas 23:09 Receptai Traškūs šokoladiniai pyragėliai su zefyrais ir riešutų sviestu

Garų vonelėje juodąjį šokoladą ištirpdykite su sviestu. Į tirpinį berkite tirpios kavos miltelius, cukrų ir maišykite, kol masė atvės. Į dubenį su atvėsusiu šokoladu įmuškite kiaušinį, supilkite vanilės ekstraktą, kakavos milte...

Skaityti daugiau

12.08.2019 laikas 18:31 Receptai Trupininis pyragas su varške
Trupininis pyragas su varške receptas. Paruoštą pyragą kepkite iki 180C įkaitintoje orkaitėje apie 40-50 min. Iškeptą pyragą beveik visiškai atvėsinkite ir tik tuomet pjaustykite, kadangi karštas pyragas yra birus, gabaliukai nela...

Skaityti daugiau

04.07.2019 laikas 22:01 Receptai Sluoksniuotos salotos su obuoliu ir vištiena
Sluoksniuotos salotos receptas. Lengvos, sočios su pikantiška rūgštele – štai tokios salotos gaunasi galutiniame rezultate. Skanaus!

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
21.11.2024 laikas 08:16 Varnalėšų lapai: nauda, vartojimas ir atsargumo priemonės
Varnalėšos yra gerai žinomos dėl savo šaknų gydomųjų savybių, tačiau daugelis žmonių nežino, kad ir varnalėšų lapai gali pasiūlyti daugybę naudos sveikatai. Šiame straipsnyje išnagrinėsime, kaip šie lapai gali prisidėti prie jūsų gerovės, jų teikiama...

Skaityti daugiau

21.11.2024 laikas 08:00 Žemas kraujospūdis (hipotenzija): priežastys, simptomai ir gydymas
Žemas kraujospūdis, arba hipotenzija, dažnai yra ignoruojama sveikatos problema, tačiau ji gali turėti rimtų pasekmių. Nors dauguma žmonių žino apie aukšto kraujospūdžio pavojus, apie žemą kraujospūdį žinoma gerokai mažiau. Šiame straipsnyje išnagrin...

Skaityti daugiau

21.11.2024 laikas 07:44 Kaip greitai užmigti po naktinio prabudimo: patarimai
Naktinis prabudimas gali būti nemalonus ir varginantis, ypač jei po to sunkiai užmigsite. Daugelis žmonių patiria šią problemą, tačiau yra efektyvių būdų, kaip greitai ir neskausmingai grįžti į miegą. Gydytojas Michfelis Bruce'as pristato paprastus, ...

Skaityti daugiau

20.11.2024 laikas 21:36 Neįsižeiskite ant vaikų: tylos reikšmė ir tėvų palaikymas
Šiuolaikiniame pasaulyje, kai vaikai dažnai užimti savo reikalais, tėvams gali kilti klausimų, kodėl jų vaikai nebekontaktuoja taip dažnai, kaip anksčiau. Tačiau tylos užkulisiuose gali slypėti ne abejingumas, o gili emocinė dinamika. Šiame straipsny...

Skaityti daugiau

20.11.2024 laikas 13:57 Česnako nauda ir žala širdies sveikatai: kokias savybes žinoti?
Širdies ir kraujagyslių ligos išlieka viena iš pagrindinių suaugusiųjų mirties priežasčių, ypač Jungtinėse Amerikos Valstijose. Rūpindamiesi savo širdies sveikata, galime pasiekti puikių rezultatų, pasitelkdami ne tik subalansuotą mitybą ir fizinį ak...

Skaityti daugiau