Svetainėje sukaupta daugiau nei 1000 sveikatos patarimų. Ieškokite patarimų ir ne tik:

Pagrindinis » Kategorija: Gamtos paslaptys » Peržiūrų: (287) Komentarų: (0) (31.07.2018 - 09:20)

Stulbinantis ornitologo atradimas – itin reti paukščiai peri Lietuvoje

Pagaliau įrodyta, kad prieš šimtą metų prof. Tado Ivanausko pirmą kartą užfiksuotas į Lietuvos Raudonąją knygą įrašytas gyvatėdis veisiasi Lietuvoje. Lietuvos ornitologų draugija praneša, kad po daugelio metų ieškojimų ir bergždžių pastangų gyvatėdžio lizdą su jaunikliu pavyko rasti ornitologui Eugenijui Drobeliui.

Gūžta, įrengta Varėnos miškuose ties Čepkelių raistu, yra įrodymas, kad gytėdžiai tikrai peri Lietuvoje. Pasak Lietuvos ornitologijos draugijos, tai džiaugsmas ne tik ornitologams, bet ir visiems Lietuvos gamtą mylintiems žmonėms.

Gyvatėdis
Gyvatėdis ©Lietuvos ornitologų draugijos nuotr.

Pirmą kartą 1915 m. prof. T.Ivanausko užfiksuoti gyvatėdžiai rasti kartu su jaunikliu, tačiau nors šie reti paukščiai buvo stebimi iki šių laikų, jų lizduose jauniklių rasti nepavykdavo. Visuomet buvo spėjama, kad gyvatėdžiai peri Lietuvoje, tačiau užfiksuoti būdavo tik keli pavieniai paukščiai arba porelės be jauniklių.

Gyvatėdžio lizdą atradusiam E.Drobeliui pavyko nufotografuoti ne tik gūžtą, bet ir jau ūgtelėjusį jauniklį.

Savo vardą šie paukščiai gavo iš senovės lietuvių dėl mitybos būdo – gyvatėdžiai minta ropliais. Daugiau nei dešimtmetį Lietuvoje šie plėšrieji paukščiai visai nebuvo pastebėti, todėl buvo manoma, kad jie visai išnyko.

E.Drobelis neseniai pelnė prestižinę Česlovo Kudabos premiją už nuopelnus gamtai. Ornitologas sukūrė bene daugiausia šalyje filmų gamtos tematika, yra 30 knygų ir mažesnės apimties leidinių autorius ar bendraautorius, paskelbė daugiau kaip 70 mokslo ir mokslo populiarinimo straipsnių, per 250 straipsnių periodinėje spaudoje.

dienos naujienos

Patiko straipsnis? Pasidalinkite su draugais tinkluose! Prisijunkite prie mūsų paskyroje, kad nepraleistumėte įdomių dalykų!


ŽYMĖS: Tadas Ivanauskas, ornitologijos draugija, gyvatėdis, gamtos paslaptys, paukštis, Įvairenybės

Paranormal.lt medžiagos citavimas negavus išankstinio paranormal.lt sutikimo neleidžiamas. Išimtinių teisių pažeidimas užtraukia baudžiamąją atsakomybę.


// Susiję straipsniai »


//Taip pat skaitykite »

Komentarai: (0) Komentuoti gali tik registruoti vartotojai!
avatar