Pagrindinis » Kategorija: Medicinos naujienos » Peržiūrų: (806) Komentarų: (0) (28.10.2017 - 19:03)

Sugriautas mitas apie vėlyvo nėštumo riziką

Tai, kad vaikai, kuriuos pagimdo vyresnės motinos, beveik visada būna sirguliuojantys, gimsta pirmiau laiko ar turėdami per mažą kūno svorį, yra tik mitas. Moterų, kurios vyresnės nei 35 metų, šansai pagimdyti sveiką kūdikį yra tokie patys, kaip jaunų moterų.

Sugriautas mitas apie vėlyvo nėštumo riziką

Gydytojai mano (ir tyrėjai tam pritaria), kad vyresnio amžiaus moterims kyla rizika pagimdyti pirmiau laiko (t. y. anksčiau nei 37-ą nėštumo savaitę) ar kūdikį, kurio kūno svoris nepakankamas (mažesnis nei 2,5 kg). Abiem atvejais vaikas gali ir sirgti kokiomis nors ligomis: pirmiau laiko gimusiems kūdikiams būna didesnė širdies ligų rizika, jiems gali būti sutrikdyta plaučių raida, galimi smegenų pažeidimai ar bendri raidos sutrikimai, savo ruožtu vaikams, kurių kūno svoris nepakankamas, yra didesnė kvėpavimo, kognityvinės raidos ir neurologinių problemų rizika. Vis dėlto, kai tyrėjai iš Didžiosios Britanijos Londono ekonomikos mokyklos (The London School of Economics) pažvelgė nuodugniau, jie padarė išvadą, kad motinos amžius nėra svarbiausia problemų priežastis. Tam, ar vaikas gims sveikas, daug didesnę įtaką daro motinos pajamų lygis, jos sveikata ir gyvenimo sąlygos apskritai.

Prie tokių išvadų tyrėjai priėjo, išanalizavę brolių ir seserų sveikatą, įskaitant tokių vaikų sveikatą, kuriuos jų motinos pagimdė, būdamos vyresnės nei 35 metų.

Parengta pagal Am J Epidemiol, 2017; doi:10.1093/aje/kwx177

Patiko straipsnis? Pasidalinkite su draugais tinkluose! Prisijunkite prie mūsų paskyroje, kad nepraleistumėte įdomių dalykų!

Paranormal.lt medžiagos citavimas negavus išankstinio paranormal.lt sutikimo neleidžiamas. Išimtinių teisių pažeidimas užtraukia baudžiamąją atsakomybę.


// Susiję straipsniai »

Komentarai: (0) Komentuoti gali tik registruoti vartotojai!
avatar