Svetainėje sukaupta daugiau nei 1000 sveikatos patarimų. Ieškokite patarimų ir ne tik:

Pagrindinis » Kategorija: Sveikatos patarimai | Liaudies medicina » Peržiūrų: (493) Komentarų: (0) (20.07.2018 - 13:24)

Tonzilių pašalinimas padidina infekcinių ligų riziką

Esant dažniems tonzilių uždegimas (angina) gydytojai pataria atlikti operaciją, bet pasirodo, tai turi ilgalaikes neigiamas pasekmes. Jei jums vaikystėje buvo atlikta tonzilių (jos yra gerklės galo kraštuose) ir/ar adenoidų (randasi užpakalinėje nosiaryklės dalyje) operacija (pašalintos tonzilės/adenoidai), tai jums tris kartus padidėja rizika susirgti sloga bei kitomis kvėpavimo takų ligomis, taip pat jus turite padidėjusią rizika susirgti kitomis infekcinėmis ligomis.

adenoidai, imuninė sistema, tonzilės, tonzilių šalinimas

Buvo atliktas tyrimas ir analizuoti duomenys iš 1,2 milijono Danijos vaikų gimusių tarp 1979 ir1999, iš kurių 60,400 tūkstančio vaikų buvo pašalintos tonzilės ir/ar adenoidai. Mokslininkai palygino kaip dažnai suaugę žmonės, kuriems vaikystėje buvo pašalintos tonzilės ar adenoidai serga kvėpavimo trakto ir kitomis ligomis. Ir rezultatai parodė, kad žmonės, kuriems vaikystėje buvo pašalintos tonzilės ir/ar adenoidai tris kartus dažniau serga kvėpavimo takų ligomis kaip sloga, rinitas, bronchitas palyginus su tais kuriems tonzilės nebuvo pašalintos. Tonzilių pašalinimas taip pat 50% padidino astmos ir plaučių uždegimo riziką. Taip pat tonzilių pašalinimas padidino kitų ligų riziką: parazitų, odos ligų, akių ligų. Pašalinus tonzilės taip pat keturis-penkis kartus padidėja ausies uždegimų riziką, bei sinusito rizika.

Tonzilės ir adenoidai yra svarbi imuninės sistemos dalis

Tonzilės yra svarbi imuninės sistemos dalis. Jos yra viena pirmųjų gynybos linijų kurios sustabdo bakterijų ir virusų patekimą į plaučius ir taip padeda apsaugoti nuo infekcinių ligų ir padeda suformuoti stipresnę imuninę sistemą.  Todėl tonzilių pašalinimas ankstyvame amžiuje nėra protingas sprendimas, ir prieš atliekant tokią operaciją reiktų gerai pagalvoti ar tikrai verta. Tyrimo autoriai pabrėžia, kad prieš operacija reiktų svarstyti kitus gydymo metodus, arba bent jau atidėti keliems metams.

adenoidai, imuninė sistema, tonzilės, tonzilių šalinimas

Kaip natūraliai išgydyti tonzilių infekciją?

Vienas iš metodų, kaip išgydyti ar išvengti tonzilių infekcijų tai atsisakyti pieno produktų. Taip pat patartina atsisakyti produktų kurie kompromituoja imuninę sistemą, kaip cukrus, saldumynai, baltų miltų gaminiai, vartoti labai mažai arba iš viso atsisakyti visų kitų gyvulinių produktų. Dar pastiprinti imuninę sistemą kaip pvz., praustis su šaltu vandeniu (bet tai pradėti labai pamažu, kad organizmas adaptuotųsi), ar pavaikščioti basomis, gauti pakankamai miego, užtikrinti, kad patalpoje nebūtų sausas oras, ir labai aukšta temperatūra (žiema kai naudojamas šildymas), nes tai išdžiovina kvėpavimo takų paviršių ir taip padidina infekcinių ligų riziką. Dar patartina naudoti cinko, vitamino D, vitamino C, valgyti daugiau vaisių ir daržovių, gerti pakankamai vandens.

Apie tai rašo: Andrius-Vegan, BSc Nutrition, MSc, PhD

Straipsnis parengtas pagal:

Science Daily. Tonsil and adenoid removal associated with respiratory, allergic and infectious disease

Patiko straipsnis? Pasidalinkite su draugais tinkluose! Prisijunkite prie mūsų paskyroje, kad nepraleistumėte įdomių dalykų!


ŽYMĖS: imuninė sistema, tonzilės, tonzilių šalinimas, adenoidai

Paranormal.lt medžiagos citavimas negavus išankstinio paranormal.lt sutikimo neleidžiamas. Išimtinių teisių pažeidimas užtraukia baudžiamąją atsakomybę.


// Susiję straipsniai »


//Taip pat skaitykite »

Komentarai: (0) Komentuoti gali tik registruoti vartotojai!
avatar