- 28.06.2018
- 0.0 Reitingas
- 1765 Peržiūros
- Komentarai
Migrena - viena sunkiausių lėtinių būklių, kokios gali ištikti žmogų. Vis dėlto: nereikia pasiduoti! Esama kelių augalų, kurie galėtų padėti palengvinti situaciją.
Vaistinis skaistenis (Tanacetum parthenium)
Apie šio augalo taikymą gydymui žinoma jau nuo tada, kai senovės graikų gydytojas Pedanijus Dioskoridas (gyveno mūsų eros 40-90 metais) jį paminėjo savo augalų medicinos enciklopedijoje, t. y. prieš beveik 2000 metų. Mūsų laikais vaistinis skaistenis - vienas iš populiariausių augalų migrenai gydyti, kurio efektyvumą patvirtina ir moksliniai tyrimai.
Pavyzdžiui, per tyrimą, kuris vyko Didžiosios Britanijos Notingamo universiteto ligoninėje (The University Hospital in Nottingham), 72 migrena sergantiems pacientams 4 mėnesius buvo duodama kapsulių su džiovintais vaistinio skaistenio lapais ar placebo tablečių. Po to grupes sukeitė, t. y. tie, kurie vartodavo placebo, gaudavo skaistenių, ir atvirkščiai.
Nors vaistiniai skaisteniai nesugebėjo paveikti migrenos priepuolių trukmės, tarp asmenų, kurie vartodavo šio augalo preparato, iš esmės sumažėjo priepuolių skaičius ir stiprumas, taip pat vėmimo intensyvumas. Be to, minėti pagerėjimai neturėjo jokio šalutinio poveikio.(1)
Per kitą tyrimą, kuriame dalyvavo 170 migrena sergančiųjų, vokiečių mokslininkai konstatavo, kad vaistiniai skaisteniai, jei jų profilaktiškai buvo vartojama 3 kartus per dieną, per mėnesį leido migrena sergantiems pacientams patirti dviem priepuoliais mažiau. Placebo grupėje buvo vienu migrenos priepuoliu mažiau.(2)
Kitų tyrimų rezultatai prieštaringi, tačiau apskritai vaistinis skaistenis yra saugus augalas, pasižymintis tik lengvu ir trumpalaikiu šalutiniu poveikiu (daugiausia gastrointestinės sistemos sutrikimais bei burnos opomis).(3)
Kanadinė auksašaknė (Hydrastis canadensis)
Sergant migrena gali padėti ir šio augalo šaknis. Kanadinėje auksašaknėje yra raminamuoju poveikiu pasižyminčių medžiagų, be to, joje gausu antioksidantų, kurie sumažina uždegimo procesus galvos ir gerklės gleivinių membranose.(4)
Vienas svarbiausių auksašaknės komponentų - berberinas, kuris pajėgus sumažinti uždegimą kraujagyslėse net tiems asmenims, kurie jau serga kokia nors kardiovaskuline liga.(5)
Paprastoji kiaulpienė (Taraxacum officinale)
Paprastosios kiaulpienės šaknys - gerai žinomas diuretikas, skatinantis išsituštinimą ir valantis organizmą, o visa tai sumažina migrenos sunkumą. Be to, kiaulpienėse gausu kalio -medžiagos, kurios trūkumas siejamas su migrenos susiformavimu. Esama teorijos, kad didelė kalio koncentracija kraujyje sukelia kraujagyslių susiaurėjimą, tai šiuo atveju galėtų padėti, nes migreną neretai provokuoja kraujagyslių atsipalaidavimas ir uždegimas. Be to, yra žinoma, kad esama ryšio tarp vadinamojo TRESK (angl. TWIK-related spinal cord potassium channel) geno mutacijų ir plačiai paplitusios „migrenos su aura“ (su išankstiniais tipiškais požymiais, rodančiais, kad tuoj prasidės galvos skausmas).(6)
Prireikus kiaulpienės gali ir kompensuoti kalio stygių.
Haraldas Gaieras - vienas pirmaujančių Didžiosios Britanijos alternatyviosios medicinos ekspertų, licencijuotas natūropatas, osteopatas, akupunktūros specialistas, homeopatas ir žolininkas. Daugiau informacijos www.drgaier.com.
Nuorodos
- Lancet, 1988; 2:189-92
- Cephalalgia, 2005; 25:1031-41
- Cochrane Database Syst Rev, 2015; 4:CD002286
- www.herbwisdom. com/herb-goldenseal.html
- Adv Exp Med Biol, 2016; 928:27-45
- Nat Rev Neurol, 2010; 6:643
...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.
Susijusios naujienos:
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau