Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal » » 2018 » Vasario » 11

Cinkas stabdo piktybinio naviko augimą

Cinkas - pagrindinis elementas, būtinas vėžiui ir jo plitimui išvengti. Tyrėjai konstatavo, kad jis suranda vėžines ląsteles ir blokuoja jų augimą.

cinkas, vėžys, onkologija, moksliniai tyrimai

Keli mokslininkai jau išsakė prielaidą, kad cinkas padeda išvengti vėžio ir jo plitimo, tačiau šis buvo pirmas tyrimas, kuriame aprašoma, kodėl ši mineralinė medžiaga atakuoja tik vėžines ląsteles, neliesdama sveikųjų, rašo FASEB Journal.

Per minėtą tyrimą buvo tikrinamas cinko poveikis stemplės vėžio ląstelėms, tačiau tyrėjai iš JAV Teksaso universiteto Arlingtone (University of Texas at  Arlington) mano, kad taip pat gerai ši mineralinė medžiaga veiktų ir kitų navikų ląsteles.

Stemplės vėžys pažeidžia virškinimo sistemos organą, kuris jungia ryklę su skrandžiu; šis navikas yra šešta pagal paplitimą mirties priežastis pasaulyje, susijusi su onkologinėmis ligomis.  Penkerių metų numatomos gyvenimo trukmės rodmuo  yra mažesnis nei 20 proc. asmenų.

Tyrėjai konstatavo, kad vėžinės ląsteles siunčia kalcio signalus, o šie pritraukia cinką, kuris savo ruožtu blokuoja vėžinių ląstelių augimą. Šis atradimas rodo, kalcis ir cinkas yra tam tikra prasme susiję, o jų tarpusavio sąveika sustabdo vėžį. Jei cinko koncentracija organizme nepakankama, organizmas nesugeba efektyviai slopinti vėžį. Tyrėjų nuomone, tai galėtų paaiškinti, kodėl daugelis vėžiu sergančiųjų  turi per mažą cinko koncentraciją, be to, tai parodo, kaip svarbu yra garantuoti pakankamą cinko koncentraciją, kad, visų pirma, neleistų navikui plisti.

Pasak tyrėjų, vėžiu sergantieji turėtų  kiekvieną dieną vartoti maisto papildų su cinku, taip pat valgyti produktų, kuriuose gausu šio mikroelemento, pvz., špinatų, jautienos, austrių, krevečių bei moliūgų ir arbūzų sėklų.

Jei ši informacija jums buvo naudingi, pasidalinkite su kitais, jums vienas paspaudimas patinka, mums vienas malonumas!


Niekas neišdrįso palikti komentarą.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomone su kitais.
avatar