Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal » » 2018 » Liepos » 19

Egipte surasti nauji radiniai, o mokslininkai kalba, kad tai gali būti tikra sensacija

Sidabrinė auksu inkrustuota pomirtinė kaukė, mumifikavimo dirbtuvės, mumijos ir sarkofagai buvo aptikti požeminių kapų komplekse Sakaroje, pranešė jungtinė vokiečių ir egiptiečių mokslininkų komanda, rašo lrytas.lt, parengta pagal Planet-Today.com

Kompleksas susideda iš kelių laidojimo kambarių, kurių kai kurie į gylį nusitęsia net 30 metrų.

Bent keliems radiniams – apie 2500 metų, tarp jų ir minėtajai sidabrinei kaukei, kuri datuojama tarp 664 ir 404 metais pr. Kr. Kaukės akys padarytos iš kalcito, obsidiano ir juodų brangakmenių.

Archeologija, mumijos, istorijos paslaptys, Egipto mumijos

„Kaukės suradimas gali būti sensacija, – sako archeologų komandos vadovas Ramadanas Badry iš Tiubingeno universiteto Vokietijoje. – Labai mažai kaukių, padarytų iš brangiųjų metalų, išliko iki mūsų dienų – nes dar senaisiais laikais Egipto kapai būdavo plėšiami.“

Kaukė buvo rasta ant mumijos veido, kuri buvo paslėpta stipriai pažeistame mediniame karste, ant kurio buvo nupiešta deivė Mut. Ir nors kiti užrašai ant karsto neperskaitomi, mokslininkai spėja, kad mumija priklauso šventikui, tarnavusiam minėtai deivei.

Archeologija, mumijos, istorijos paslaptys, Egipto mumijos

©University of Tübingen, eScience Center

Mumifikavimo dirbtuvės

Archeologai taip pat aptiko tai, ką jie mano esant mumifikacijos dirbtuvėmis – vietą, kur kūnai būdavo mumifikuojami prieš laidojant kapų komplekse. Radimvietėje aptikta dubenų ir matavimo puodelių, ant kurių užrašyti aliejų ir kitų medžiagų, naudotų mumifikavime, pavadinimai. Taip pat aptikti du dideli baseinai, kuriuose natrio karbonate mumijos buvo džiovinamos, o vėliau vyniojamos į medžiagą.

Archeologija, mumijos, istorijos paslaptys, Egipto mumijos

©Ramadan B. Hussein | University of Tübingen

Dirbtuvė aptikta pastato, statyto iš molinių plytų ir kalkakmenio, griuvėsiuose. Šis pastatas buvo virš požeminių kapų komplekso, kuriame palaidotos mumijos, sarkofagai, alebastriniai indai, skirti vidaus organams saugoti, ir shabti skulptūrėlės – egiptiečiai tikėjo, kad šios skulptūrėlės pomirtiniame pasaulyje tapdavo mirusiojo tarnais.

Kapo kasinėjimai ir topografavimas vyksta ir toliau.

3D-Laserscan of the Saite shaft tombs in Saqqara

Įvertink šį straipsnį. Prieš tai pakomentuodami, arba parašykite patys! Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą PARANORMAL turinį.
Visi svetainės pateikti straipsniai, sveikatos patarimai yra pramoginio pobūdžio iš interneto platybių. Prieš naudodami patarimus, pasitarkite su tos srities specialistu. Svetainė neatsako už duomenų tikslumą. Visos teisės apsaugotos.
Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Galima rašyti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
01.06.2020 laikas 20:10 Šie natūralūs vaistai padės organizmui savarankiškai susidoroti su liga pradiniame etape
Šie natūralūs vaistai padės organizmui savarankiškai susidoroti su liga pradiniame etape, nepakenkdami jūsų sveikatai!

Skaityti daugiau

01.06.2020 laikas 17:55 Šermukšnių nauda organizmui

Paprastasis šermukšnis (lot. Sorbus aucuparia) - visiems gerai pažįstamas ir dažnas krūmas arba medis visoje Lietuvoje, įprastas reginys - greta namų augantys šermukšniai, natūrali kiemo puošmena, ypač rudenį.

...

Skaityti daugiau

01.06.2020 laikas 09:16 6 intriguojančios CŽV paslaptys

2017 metų pradžioje JAV Centrinė žvalgybos valdyba (CŽV) internete išplatino apie 13 mln. puslapių įvairių dokumentų, susijusių su pačiais įvairiausiais 1940–1990 m. projektais ir įvykiais. Tarp jų būta iš tiesų intriguojančių paslapčių, susijusių ne tik su karine žvalgyba, bet netgi a...

Skaityti daugiau

01.06.2020 laikas 08:47 Alberto Einšteino laiškas dukrai apie galingiausią Visatos jėgą

1879 m. kovo 14 d. gimė Albertas Einšteinas – mokslininkas-legenda, sukėlęs mokslo perversmą, sukurdamas garsiąją reliatyvumo teoriją, daugybės kitų teorinės fizikos atradimų autorius, Nobelio premijos laureatas ir nepalenkiamas pacifistas, kurio paslaptinga biografija.

...

Skaityti daugiau

31.05.2020 laikas 22:40 Kodėl negalime užmigti be antklodės?

Tikriausiai pastebėjote, kai naktį negalite užmigti ir patogiai įsitaisyti, vienintelis dalykas, kuris jums padeda, yra antklodė. Atrodo, kad ji turi magišką galią ir apsisupę ja užmiegame greičiau. Jos neišsižadame net karščiausiomis naktimis. Yra keletas priežasčių, kodėl mes esame taip prie jų...

Skaityti daugiau

31.05.2020 laikas 22:12 Paskutinės Adolfo Hitlerio dienos

1945 m. balandžio 30 d., pirmadienį, apie 15 val. 15 min. sovietų kariuomenės apgultame Berlyne, požeminiame Reicho kanceliarijos bunkeryje, nuaidėjo šūvis. Ant sofos kruvina galva rastas sėdinčio Adolfo Hitlerio kūnas. Šalia gulėjo jo mylimoji Eva Braun. Abu kūnai buvo išnešti į kiemą, paguldyti...

Skaityti daugiau