Mėnesio TOP 6
Pagrindinis » Kategorija: Gamtos paslaptys » Peržiūrų: (322) Komentarų: (0) (16.06.2018 - 06:37)

Iš Havajų Kilauea ugnikalnio, tikrąja to žodžio prasme, lyja brangakmeniais

Pastarąjį mėnesį viso pasaulio dėmesį sukaustė nesiliaujantis Havajų Kilauea ugnikalnio išsiveržimas. Netrūko pranešimų apie pragaištingą lavos tekėjimą ir katastrofines išsiveržimo pasekmes.

Tačiau šį kartą skelbiama apie brangakmenių lietų. Perskaitėte teisingai, tai retas fenomenas, apkerėjęs geologus ir sugluminęs eilinius pasaulio gyventojus. Tai tarytum ugnikalnio atsiprašymas už visą sukeltą chaosą.

Visgi, dar neskubėkite į Havajus rinkti brangakmenių ir krautis neišpasakytų turtų.

brangakmeniai, Havajai, Kilauea, kristalai, mineralas

© Getty Images 

Olivinas (žalios spalvos brangakmeniai) yra neįtikėtinai dažnas mineralas, kalbant chemiškai, tai magnio, geležies silikatas. Jis iškeliamas į paviršių karštuosiuose vulkaniniuose taškuose, dažnai užteršiantis tamsias vulkaninės kilmės uolienas samaninės žalios spalvos dariniais.

Visgi, galimybė aptikti šį mineralą atskirais gabalėliais, kuriuos juvelyrai gali išskirti kaip brangakmenį, žinomą peridoto vardu, yra išskirtinai reta, rašo sciencealert.com.

brangakmeniai, Havajai, Kilauea, kristalai, mineralas

© Erin Jordan | Twitter

Šįkart Havajų gyventojams nekyla jokių problemų rasti šių brangenybių. Nemenko dydžio kristalai buvo aptikti tarp uolienų ir pelenų, likusių paskutinio išsiveržimo ir lavos srovių metu.

Panašu, kad pastarųjų išsiveržimų intensyvumas magmą išspjovė labai aukštai į orą, kur aukštos magnio geležies silikatų kristalizavimosi temperatūros leido jiems greitai transformuotis į olivino akmenėlius, dar prieš jiems nukrentant ant žemės.

brangakmeniai, Havajai, Kilauea, kristalai, mineralas

© GEOetc | Twitter

Tai nėra labai brangūs kristalai, bet vis šis tas.

Neabejotinai tai yra gražus fenomenas, suteikiantis bent šiek tiek pozityvumo iš pastaruoju metu Havajus alinančio ugnikalnio išsiveržimo.

Gismeteo.lt

Patiko straipsnis? Pasidalinkite su draugais tinkluose!

ŽYMĖS: olivinas, brangakmeniai, ugnikalnis, Kilauea, kristalai, peridotas, mineralas, Havajai, temperatūra
Svetainėje sukaupta daugiau nei 1000 sveikatos patarimų. Ieškokite patarimų apie:

Griežtai draudžiama PARANORMAL paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu, be (gyvos) nuorodos su logotipu į PARANORMAL.LT šaltinį.

Komentarai: (0) Komentuoti gali tik registruoti vartotojai!
avatar

//Taip pat skaitykite »

Sveikatos patarimai / Liaudies medicina
Mano vyras nustojo knarkti, kai daviau šį gėrimą!...

Daugeliu atveju, žmonės negali miegoti dėl to, kad jų partneris knarkia. Tačiau, jūs turėtumėte žinoti, kad knarkimą sukelia ...

Sveikatos patarimai / Liaudies medicina
Gerkite šį gėrimą, numesite svorį, sureguliuosite skydl...

Jei skydliaukė negamina pakankamai hormonų, jos būklė tampa, kaip žinoma hipotiroidizmas. Hormonai yra labai svarbūs, jie reguli...
Sveikatos patarimai / Liaudies medicina
Niekada nerūkykite iš karto po valgio...

Rūkaliams patinka mėgautis cigarete po valgio. Tabako gaminiai, nepatartini, bet kuriuo atveju, bet ypač pavojingi jie po valgio...
Sveikatos patarimai / Liaudies medicina
Liaudiški receptai, kai kojos tinsta...

Vasarą kojų tinimai vargina net ir jokiomis sveikatos problemomis nesiskundžiančius žmones. Truputėlis viršsvorio, kiek per daug...