- 08.05.2019
- 0.0 Reitingas
- 1132 Peržiūrų
- Komentarai
Praėjusią savaitę Nacionalinio Havajų ugnikalnių parko lankytojas įkrito į Kilauėjos ugnikalnio kraterį. Tai yra, jis įkrito į vieną aktyviausių ugnikalnių mūsų planetoje, rašo „IFL Science“.
Geros naujienos yra tai, kad iškeltas ir nugabentas į ligoninę, jis išgyveno – ir galėjo papasakoti, kas jam nutiko. Pasak pranešimų, žmogus yra stabilioje būklėje, tačiau kokius randus jam paliks šis nuotykis – parodys laikas. Pasak Nacionalinio parko tarnybų, incidentas nutiko gegužės 1 d., apie 6 val. 30 min. vietos laiku, kai atostogaujantis 32 metų kariškis kirto apsauginę pertvarą, žyminčią saugią kraterio zoną, nes „norėjo geriau apžiūrėti kraterio kraštą“. Tada jis suklupo ir nukrito žemyn.
Gelbėtojai jį rado tik po dviejų su puse valandų, apie 9 valandą vakaro. Vyras buvo gyvas, bet sunkiai sužeistas, ir gulėjo ant iškyšulio 20 metrų gylyje nuo kraterio briaunos viršuje. Visas kraterio gylis – 90 metrų. Gelbėtojai ištraukė vyrą pasinaudoję lynais ir virvėmis, ir nelaimėlis buvo nugabentas į Hilo medicininį centrą.
Kilauėja (havajietiškai – Kīlauea) yra vienas jauniausių ir piečiausių Havajų ugnikalnių, bet kartu tai yra ir vienas aktyviausių Žemės ugnikalnių, o gal ir pats aktyviausias. Vietiniai šio ugnikalnio aktyvumą priskiria Havajų ugnikalnių deivės Helės įtakos sferai. XIX a. ir XX a. pradžioje ugnikalnis nebuvo aktyvus, bet nuo šimtmečio viduryje pradėjo busti, o nuo 1983 m. aktyvumas yra vienas didžiausių mūsų pasaulyje.
Laimei, praėjusią savaitę jokių išsiveržimų nebūta. Tiesą sakant, paskutinius 8 mėnesius seisminis aktyvumas ir dujų emisijos buvo sąlyginai menkos. Tačiau praėjusiais metais čia nutiko mega-išsiveržimas: per mėnesį čia išsipylė 113 500 000 kubinių metrų lavos – toks kiekis užpildytų 45 500 olimpinius baseinus arba Šiaulių dydžio miestą uždengtų dviejų metrų stovio lavos sluoksniu.
Grįžtant prie nelaimingojo (ar kaip tik – laimingojo?) kareivio – jo istorija liudija, kodėl verta paisyti apsauginių užtvarų ir nelysti už jų ribų, net jei reginys labai vilioja. Pažeidę saugumo ribas yra žuvę nemažai žmonių, o viena paskutinių mirčių nutiko 2017 m. spalio 29 d.
„Lankytojai neturi peržengti saugumo barjerų, ypač įrengtų prie pavojingų ir nestabilių uolų kraštų, – sako parko reindžerių vadovas Johnas Browardas. – Ribų peržengimas gali lemti rimtus sužalojimus ir mirtį“. Publikuoja lrytas.lt
...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.
Susijusios naujienos:
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau