Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal » » 2017 » Gruodžio » 21

Kaip Rusijai sekasi kurti „tobuliausią“ 5-tos kartos naikintuvo variklį

Jau senai bebuvo žinių apie rusų kuriamą penktos kartos naikintuvą. Pradžioje entuziastingai pradėtas projektuoti „PAK FA“ buvo pristatomas kaip jau netrukus kelsiantis siaubą priešo pajėgoms. Vėliau projektas tapo „T-50“. Buvo demonstruojami jo skrydžiai ir kalbama apie žingsnį iki serijinės gamybos. Vis tik šį žingsnį jis žengs pervadintas į „Su-57“. Pasidomėkime ką naujo apie šį projektą pasauliui buvo pranešta paskutiniu metu.

penktos kartos naikintuvas, Suchoj T-50 | SU 57, rusijos, variklis

„T-50“ skrydžio akimirka 2013 metais ©Wikipedia

Pradžioje turbūt apie didžiausią naujieną sudrebinusią internetą. Bent jau karine tematika besidominčiuosius. Rusija viešai pademonstravo gruodžio 5 d. atliktą skrydį su įmontuotu naujuoju varikliu. Skrydis truko  vos 17 minučių. Skrydį atlikusiame lėktuve buvo paliktas ir vienas senesnės kartos variklis. Dėl to galima vizualiai palyginti kokie pastebimi skirtumai tarp jų.

Naujojo variklio dujų išmetimo anga šiek tiek mažesnė. Neoficialiomis žiniomis rusams pavyko beveik 30 cm susiaurinti angą. Vizualiai kur kas trumpesnė ir kompaktiškesnė pati tūta. Tačiau tai turi ne susilpninti, o kaip tik pagerinti variklį. Anot jų, lėktuvo manevringumo savybės išliko tos pačios.

penktos kartos naikintuvas, Suchoj T-50 | SU 57, rusijos, variklis

Arčiau naujojo variklio tūtą, toliau matomas paliktas senasis variklis ©Youtube

Tai kas nematoma yra pats galios agregatas. Kol kas negavęs oficialaus pavadinimo jis vadinamas „gaminiu 30“. Šis pasižymi geresnėmis kuro naudojimo savybėmis. Įvairūs šaltiniai kalba apie išaugusią galią. Nuo dviejų iki net maksimalių keturių papildomų tonų traukos. Taip dar labiau padidėtu naikintuvo galios ir svorio santykis. Galutinis konstruktorių tikslas leisti ilgus atstumus skristi viršgarsiniu greičiu (daugiau nei 1235 km/h).

Tiek pirmos kartos senasis tiek kiti varikliai šią ribą galėdavo kirsti pasitelkdami forsažą. Jį panaudojus rasdavosi daugiau traukos, bet kartu būdavo greičiau naudojamas variklio darbo resursas. O per ilgas jo panaudojimas galėdavo net gi sugadinti variklį. Galimybė be forsažo pasiekti  viršgarsinį  greitį bei skristi ilgus atstumus viena iš penktos kartos naikintuvui reikalaujamų savybių.

Tiesa iškart kilusį entuziazmą atšaldė projektą kuruojantis Jurijus Slyusaras, „Jungtinės lėktuvų korporacijos“ prezidentas. Įmonės kuriai patikėtas šis projektas. Jis naujienų agentūrai TASS pareiškė: „Bandymai tik prasidėjo. Jie truks ne vienus metus“.

Gruodžio 13 d. Chabarovsko regiono gubernatorius prasitarė, kad jau kitais metais prasidės serijinė „Su-57“ gamyba. Su seno modelio varikliu ir labai mažais kiekiais. Tais pačiais arba sekančiais metais Rusijos oro pajėgos turėtu gauti iki 12 naujųjų naikintuvų. Iš viso iki 2027 metų oro pajėgos neplanuoja užsisakyti daugiau kaip 60 vnt. penktos kartos naikintuvų.

Kiek ankščiau Rusijos karinę strategiją analizavęs PONARS projekto dalyvis, Harvardo universitete dirbantis Dmitrijus Gorenburgas teigė, kad rusai serijinės lėktuvų gamybos nepradės iki pat 2027 metų. Jie pirmiausia nori turėti pabaigtą naujos kartos variklį.

Šiuo atveju jis nebuvo teisus. Tačiau kokie jo argumentai? „Su-57“ labai panašus į jau gaminamą „Su-35 E“. Dauguma dalių abu orlaiviai turi dalintis. Abu turi tuos pačius „Saturn AL41F“ variklius. Pastarąjį naikintuvą priskiria 4++ kartai.

Be naujų variklių pagaminti „Su-57“ būtu kiek sunkiau aptinkami. Gabenama ginkluotė patalpinta orlaivio viduje. Taip radarams sunkiau jį užfiksuoti. Bet pagal kitus parametrus, kaip greitis ar išskiriama šiluma, jie praktiškai nesiskirtu. Matyt būtu 4+++.

Greičiausiai panašiai galvoja ir oficiali Rusijos valdžia. Užsisakomi kiekiai juokingi palyginus su „F-22“ ir „F-35“. Tačiau net ir JAV pagaminusi kelis šimtus penktos kartos orlaivių vis dar sprendžia įvairias problemas. Tame tarpe ir labai rimtas.

Nebaigtus projektus į dienos šviesą verčia traukti visuomenės spaudimas bei tarptautinė padėtis. Ilgai trunkančiu projektavimu nusivylę partneriai nematydami rezultatų taip pat linkę keisti mintis. Visai nesenai tas pats nutiko ir rusams. Pradžioje aktyviai dirbę su Indija, paskutiniu metu ultimatyviai turėjo reikalauti atsakymo ar jie vis dar susidomėję. Jei taip, sumokėti reikalingą 7 milijardų indėlį į projektą.

Pastarojoje šalyje šiuo metu atsiradusi aktyvi opozicija nustoti bendradarbiavus. Esą geriau tuos pinigus panaudoti jų pačių kuriamam penktos kartos naikintuvui. Tuo tarpu norintieji bendradarbiauti pabrėžia, kad „HAL“ kompanija iki šiol nesugebėjo sukurti ilgiau kaip dvidešimt metų kuriamo lengvojo naikintuvo. „Tejas“ projektas turintis pakeisti pasenusius Indijos vis dar naudojamus „Mig-21“ naikintuvus. Jis dar neatitinka išsikeltų tikslų. Tad ar verta tikėti pažadais 2025 metais turėti nuosavą 5-os kartos naikintuvą? Juolab į orą iki šiol nepakilo net prototipas.

Kad ir kas bebūtu, panašu apie rusišką penktos kartos naikintuvą artimiausiu metu girdėsime kur kas dažniau. Projektas aktyviai stumiamas link finišo linijos. Rusijai jo reikia ir ji jį linkusi užbaigti, bet kokia kaina.

Parengė Arnas Mulokas

Kaip Rusijai sekasi kurti „tobuliausią“ 5-tos kartos naikintuvo variklį

Įvertink šį straipsnį. Prieš tai pakomentuodami, arba parašykite patys! Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą PARANORMAL turinį.

Visi svetainės pateikti straipsniai, sveikatos patarimai yra pramoginio pobūdžio iš interneto platybių. Prieš naudodami patarimus, pasitarkite su tos srities specialistu. Svetainė neatsako už duomenų tikslumą. Visos teisės apsaugotos.
Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Būkite pirmi, kurie pasidalins savo nuomonėmis su kitais. Galima rašyti anonimiškai, po komentaro apačioje paspaudę Anonimas.
avatar
TAIP PAT SKAITYKITE:
10.04.2020 laikas 14:01 Vakar Kurį Laiką Dingo Žemės Magnetinis Laukas

Visi turbūt skaitytojai supranta, kas yra magnetosfera – tai erdvė, kurioje kosminio kūno magnetinis laukas kontroliuoja kosminių elektringųjų dalelių judėjimą, sulaiko į Žemę sklindančias kosmines daleles.

...

Skaityti daugiau

10.04.2020 laikas 12:28 Penkios Priežastys Prieš Miegą Suvalgyti Šaukštą Medaus

Saldumynus nakčiai valgyti kenksminga, o balto cukraus geriau nevartoti išvis niekada. Tačiau medus yra išimtis. Jis kaip vaistas, mažomis dozėmis turi gydomąjį poveikį organizmui.

Skaityti daugiau

09.04.2020 laikas 21:06 Kaip galima atsikratyti bet kokio danties skausmo per kelias sekundes
Tokią priemonę nuo skausmo galima lengvai ir greitai pasigaminti namuose. Bet koks danties šaknies pažeidimas sukelia nepakeliamą skausmą. Yra daug papildomo nervų pažeidimo priežasčių.

Skaityti daugiau

09.04.2020 laikas 19:39 David Icke – Visa Tiesa Apie Koronavirusą

Ką šis medikas rašo trumpai laiške. Tiesiog jis teigia, kad atliekami testai yra tiesiog koronavirusui, bet ne COVID-19. Tokių testu tiek USA neatlieka. Jus suprantate iš kur tokie dideli skaičiai. O, kaip mes žinome koronavirusa yra elementarus gripas, kuri turi kiekvienas žmogus. Kai tik jus su...

Skaityti daugiau

09.04.2020 laikas 16:25 Kas Ir Kodėl Pradėjo Skleisti Ultragarsus Miestuose?

Viena iš gana paplitusių sąmokslo teorijų, pasirodžiusi kartu su COVD-19 pandemija, yra tam tikras garso skleidimas, kurio veikimas sukelia ligos simptomus.

Skaityti daugiau

09.04.2020 laikas 13:01 Šnekama, Žmonės Iš Uhano Krosnių Girdėjo Riksmą

Radio Free Asia (RFA) praneša, kad Uhano gyventojai, kur prasidėjo koronaviruso pandemija, girdėjo riksmus, sklindančius iš krematoriumo krosnių. Kai kurie ligoninėse gydyti žmonės tvirtina, kad jie matė, kaip darbuotojai, dar gyvus koronaviruso pacientus dėjo į palaikams skirtus maišus.

...

Skaityti daugiau