- 01.06.2018
- 5.0 Reitingas
- 2358 Peržiūros
- Komentarai
Kepenys atlieka tokį svarbų darbą žmogaus organizme, kad nė vienas kitas organas jų funkcijos pakeisti negali.
Kepenys dar vadinamos žmogaus kūno laboratorija, nes jų neaplenkia nė viena medžiaga, bet kokiu būdu patekusi į organizmą. Taigi kepenys perdirba suvalgytą maistą, vaistus, toksinus ir chemikalus bet kokiais keliais (pro odą, kvėpavimo takus ar kitaip) patekusius į kūną. Pro kepenų filtrą turi praeiti virusai, bakterijos, grybeliai, žuvusios žmogaus ląstelės bei kitos medžiagų apykaitos metu atsiradusios „šiukšlės“.
Sveikos kepenys taip pat dalyvauja virškinant ir įsisavinant maistą.
Daugelį metų manyta, kad pagrindiniai kepenų priešai yra virusai, kurie apsigyvena kepenų ląstelėse ir sukelia lėtinį uždegimą, vadinamą A, B ar C hepatitu. Tačiau dabar vis labiau tampa akivaizdu, kad ne ką mažesniu kepenų priešu tampa pats žmogus, dažnai vartodamas alkoholį, lengva ranka pasirinkdamas cheminius vaistus vietoj natūralių gydymo būdų, bei valgydamas cheminėmis medžiagomis prisotintą perdirbtą maistą.
Ar kepenys atlaiko tokį ūmų puolimą? Dažniausiai ne, nes daugiau kaip pusei ultragarsu tiriamų žmonių randamos suriebėjusios kepenys.
Tikriausiai jos ruošiasi badmečiui, kaupdamos rezervinius riebalus? Ne – sako gydytojai, nes kuo daugiau kepenys prikaupia riebalų, tuo blogiau jos dirba, tuo dažniau randamas kepenų ląstelių uždegimas, kuris per kelis metus gali pereiti į kepenų fibrozę (pavieniai randiniai taškeliai kepenų audinyje), cirozę ar vėžį.
Taigi pradėdamos riebėti, kepenys nori įspėti savo šeimininką, kad pervargo besistengdamos apsaugoti žmogų nuo jo paties kasdieninių klaidų.
Ar žmogus girdi tuos įspėjimus? Dažniausiai ne, nes pradiniai kepenų riebėjimo požymiai yra labai silpni. Tai gali būti pilvo pūtimas, nedidelė temperatūra, viso kūno niežėjimas, dešinės pilvo pusės nepastovus skausmas ar geltoni maži mazgeliai odoje.
Neseniai atliktuose tyrimuose pastebėta, kad kepenų suriebėjimas lemia nedidelį kepenų fermentų padidėjimą kraujyje, dažniausiai randamą atsitiktinių tyrimų metu, t.y. visai neįtariant kepenų problemų buvimo.
Pradinius kepenų pažeidimus, tokius, kaip kepenų suriebėjimas ir nedidelis kepenų fermentų padidėjimas, galima sustabdyti ir kepenis grąžinti į sveiką būklę.
Kaip žmogus gali padėti savo kepenims? Greičiausiai ranka tiesiama link tablečių. Visa bėda, o gal laimė, kad kepenys nenori, tiesiog netoleruoja cheminių vaistų, nes pastarieji dar sunkiau įdarbina jau ir taip pasiligojusį organą. Pagelbėti galime natūraliais, augaliniais preparatais, kurie veikia lėtai ir švelniai!
Dažniausiai kepenų ligų gydymui naudojamas tikrasis margainis, kurio veikliųjų medžiagų kompleksas silimarinas skatina toksinų pašalinimą iš kepenų bei skatina kepenų ląstelių atsistatymą po uždegimo, apsinuodijimo vaistais ar kt. cheminėmis medžiagomis. Norint gauti stipresnį ir platesnį efektą, kuriami kompleksiniai preparatai, įtraukiant daržovinį artišoką, ciberžolę ir kt. Daržovinis artišokas gerina kepenų kraujotaką, skatina tulžies gamybą, bei mažina riebalų ir cholesterolio susidarymą.
Ciberžolė plačiai naudojama Pietų Azijos tradicinėje medicinoje. Jos aktyvus komponentas kurkuminas skiriamas gydant kepenų ir tulžies takų ligas, diabetą, reumatą, vėžį, Alcheimerio ligą, sinusitą ir kt.. Su ciberžole atlikus apie 3000 tyrimų (panaudojant gyvūnus ir gyvas žmogaus ląsteles), nustatytos pagrindinės jos veikimo kryptys: antioksidacinis, priešuždegiminis, priešvėžinis ir cholesterolį mažinantis veikimas.
Juodasis pipiras aktyvina pagrindinius kepenų biotransformacijos fermentus, reikalingus nukenksminti bei perdirbti įvairias medžiagas, tačiau derinyje su ciberžole jis atlieka kitą labai svarbią funkciją. Ciberžolės aktyvusis komponentas kurkuminas, vartojant pro burna, sunkiai pasiekia organizmo ląsteles, nes yra greitai perdirbamas kepenyse ir žarnyne. Pridėjus 20 mg juodojo pipiro, kurkumino prieinamumas padidinamas 2000%.
Taigi vartojant kompleksinius preparatus, į kepenų „priešus“ šauname keliomis kulkomis, taip išgaudami stipresnį, platesnį ir ilgesnį teigiamą poveikį.
...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.
Susijusios naujienos:
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau