- 15.05.2018
- 0.0 Reitingas
- 1592 Peržiūrų
- Komentarai
Šiandien Lietuvos padangėje jau netrūksta debesų. Žvitri akis gali pastebėti ir itin retų darinių. Tai pavyko fotografui Mindaugui Gasparavičiui, kuris šiandien Vilniuje užfiksavo retai matomus Kelvino-Helmholco debesis (naujai perkrikštyti Fluctus vardu).
© Mindaugas Gasparavičius | Gismeteo.lt skaitytojų nuotr.
Tai retas atmosferos reiškinys, primenantis dangumi vilnijančias debesų bangas. Kartais tai būna nedideli bangavimai, o kartais tai ypač išraiškingos formos ir dydžio debesys. Šias debesų bangas sukelia vadinamasis Kelvino-Helmholco nestabilumas.
Tokie debesys pastebimi beveik visose pasaulio vietovėse, tačiau tai nutinka retai ir jie gyvuoja vos keletą akimirkų prieš išnykdami be jokio pėdsako.
© Mindaugas Gasparavičius | Gismeteo.lt skaitytojų nuotr.
Lūžtančios bangos debesų forma susidaro tuomet, kai šilto oro srovės keliauja per šaltesnį, tankesnį bei lėtesnį oro sluoksnį – tai ir yra Kelvino-Helmholco nestabilumas.
Jų gali būti ir tokių gigantiškų, kaip užfiksuota vaizdo įraše. Tačiau tai demonstruoja visiškai nestabilų orą, kuris gali būti pavojingas lėktuvams.
...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.
Susijusios naujienos:
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau