- 02.07.2019
- 3.5 Reitingas
- 1459 Peržiūros
- Komentarai
Reumatoidinis artritas yra lėtinė autoimuninė liga. Tikslios šios ligos priežastys nėra žinomos, o ir labai efektyvaus gydymo, deja, nėra. Tačiau praėjusį mėnesį Ispanijoje buvo pristatytas daug žadantis tyrimas - klajoklinio nervo stimuliavimas gali padėti pašalinti bent dalį pacientus varginančių simptomų.
Klajoklinis nervas yra labai sudėtinga struktūra. Jis tęsiasi nuo galvos smegenų iki pat pilvo ertmės. Klajoklinį nervą sudaro juntamosios, motorinės ir parasimpatinės skaidulos. Tai yra labai svarbi nervų sistemos dalis. Ankstesni tyrimai parodė, kad klajokliniame nerve veikia ir į uždegimus atsakantis refleksas, kuris sumažina citokinų gamybą. Tarp tų citokinų yra ir auglių nekrozės faktorius (žymimas raidėmis TNF), kuris sukelia uždegimus ir yra daugelio reumatoidinio artrito vaistų taikinys.
Įvairūs su reumatoidinio artrito simptomais kovojantys vaistai blokuoja TNF, tačiau panašu, kad tai gali padaryti ir pats žmogaus organizmas, jei tik pavyktų iššaukti tą minėtą klajoklinio nervo refleksą. Jei tai pavyktų pasiekti saugiai, nuo reumatoidinio artrito kenčiantys žmonės tikrai apsidžiaugtų, nes TNF blokuojantys vaistai kenkia imuninei sistemai. Tik kaip paskatinti klajoklinį nervą stabdyti TNF gamybą?
Mokslininkai iš Stanfordo universiteto 14 savanorių implantavo specialius elektrinius neurostimuliatorius. „MicrioRegulator“ vadinamas prietaisas iš tiesų nėra labai sudėtingas - jis tiesiog silpnais elektros impulsais stimuliuoja klajoklinį nervą. Tiesa, ne visi tyrimo dalyviai, kurie jau buvo išbandę bent po du kitus reumatoidinio artrito gydymo būdus, gavo aktyvuotus prietaisus. Jie buvo padalinti į tris grupes ir vienai iš jų teko placebas.
Kitų dviejų grupių nariai buvo stimuliuojami - pacientai pirmojoje grupėje buvo stimuliuojami kartą per dieną, antrosios grupės žmonių klajoklinis nervas buvo stimuliuojamas net keturis kartus per dieną. Abiejų grupių pacientų kūnuose citokino kiekis tyrimo metu nukrito net 30 %.
Taigi, mokslininkai įsitikino, kad klajoklinio nervo stimuliavimas gali padėti pašalinti bent dalį reumatoidinio artrito simptomų. Tačiau kas toliau? Implantuoti „MicrioRegulator“ į kiekvieną pacientą tikrai nepavyks. Tačiau pats principas, atrodo, veikia, todėl dabar mokslininkai bandys sukurti masinio naudojimo prietaisus, kurie galėtų būti naudojami gydytojo kabinete.
Publikuoja technologijos.lt
...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.
Susijusios naujienos:
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau
Skaityti daugiau