Meniu
Asmeninė anketa Prisijungimas ir registracija
Atgal Pagrindinis » Paslapčių ir Žinių Pasaulis » Medicina » 2019 » Liepos » 2

Mokslininkai aptiko naują būdą mažinti reumatoidinio artrito simptomus - reikia stimuliuoti klajoklinį nervą

Reumatoidinis artritas yra lėtinė autoimuninė liga. Tikslios šios ligos priežastys nėra žinomos, o ir labai efektyvaus gydymo, deja, nėra. Tačiau praėjusį mėnesį Ispanijoje buvo pristatytas daug žadantis tyrimas - klajoklinio nervo stimuliavimas gali padėti pašalinti bent dalį pacientus varginančių simptomų.

Klajoklinis nervas yra labai sudėtinga struktūra. Jis tęsiasi nuo galvos smegenų iki pat pilvo ertmės. Klajoklinį nervą sudaro juntamosios, motorinės ir parasimpatinės skaidulos. Tai yra labai svarbi nervų sistemos dalis. Ankstesni tyrimai parodė, kad klajokliniame nerve veikia ir į uždegimus atsakantis refleksas, kuris sumažina citokinų gamybą. Tarp tų citokinų yra ir auglių nekrozės faktorius (žymimas raidėmis TNF), kuris sukelia uždegimus ir yra daugelio reumatoidinio artrito vaistų taikinys.

Reumatoidinis artritas, Sąnariai, Autoimuninės ligos, ligos, medicina

Įvairūs su reumatoidinio artrito simptomais kovojantys vaistai blokuoja TNF, tačiau panašu, kad tai gali padaryti ir pats žmogaus organizmas, jei tik pavyktų iššaukti tą minėtą klajoklinio nervo refleksą. Jei tai pavyktų pasiekti saugiai, nuo reumatoidinio artrito kenčiantys žmonės tikrai apsidžiaugtų, nes TNF blokuojantys vaistai kenkia imuninei sistemai. Tik kaip paskatinti klajoklinį nervą stabdyti TNF gamybą?

Mokslininkai iš Stanfordo universiteto 14 savanorių implantavo specialius elektrinius neurostimuliatorius. „MicrioRegulator“ vadinamas prietaisas iš tiesų nėra labai sudėtingas - jis tiesiog silpnais elektros impulsais stimuliuoja klajoklinį nervą. Tiesa, ne visi tyrimo dalyviai, kurie jau buvo išbandę bent po du kitus reumatoidinio artrito gydymo būdus, gavo aktyvuotus prietaisus. Jie buvo padalinti į tris grupes ir vienai iš jų teko placebas.

Kitų dviejų grupių nariai buvo stimuliuojami - pacientai pirmojoje grupėje buvo stimuliuojami kartą per dieną, antrosios grupės žmonių klajoklinis nervas buvo stimuliuojamas net keturis kartus per dieną. Abiejų grupių pacientų kūnuose citokino kiekis tyrimo metu nukrito net 30 %.

Taigi, mokslininkai įsitikino, kad klajoklinio nervo stimuliavimas gali padėti pašalinti bent dalį reumatoidinio artrito simptomų. Tačiau kas toliau? Implantuoti „MicrioRegulator“ į kiekvieną pacientą tikrai nepavyks. Tačiau pats principas, atrodo, veikia, todėl dabar mokslininkai bandys sukurti masinio naudojimo prietaisus, kurie galėtų būti naudojami gydytojo kabinete.

Publikuoja technologijos.lt

Įdomus pasaulis:
Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

Pasaulio naujienas kitaip... skaitykite Paranormal Telegram, FB ir X(twitter) kanale

...kadangi jau perskaitėte šį straipsnį iki pabaigos, prašome Jus prisidėti prie šio darbo. Skaitykite „Paranormal.lt“ ir toliau, skirdami kad ir nedidelę paramos sumą. Paremti galite Paypal arba SMS. Kaip tai padaryti? Iš anksto dėkojame už paramą! Nepamirškite pasidalinti patikusiais tekstais su savo draugais ir pažįstamais.

O dabar įvertink šią naujieną, padaryk gerą darbą šiandieną + komentuok:

Niekas neišdrįso palikti komentaro.
Komentarai su keiksmažodžiais bus šalinami automatiškai, be atsiprašymo.
avatar

Nemokami skelbimai

Skanaus:
2019-06-21 laikas 06:18 Receptai Žiedinių kopūstų apkepas
Skanaus žiedinių kopūstų apkepo receptas. Skanaus!

Skaityti daugiau

2019-11-28 laikas 11:13 Receptai Krabų Lazdelių Mišrainė Su Morkomis
Virtuve tavo namuose. Gaminame. Krabų lazdelių mišrainė su morkomis. Pagal skonį dedame druskos, pipirų ir majonezo, išmaišome. Skanaus!

Skaityti daugiau

2020-08-30 laikas 17:19 Receptai Paprasta Ir Sotu: Makaronai Spageti Su Faršu Ir Sūriu

Kokia šalis pirmoji Jums atsiranda galvoje, ištarus žodį spagečiai. Tikriausiai visų atsakymas dabar Būtų Italija. Bet neseniai knygoje perskaičiau, kad maždaug pusė Italijos gyventoju spagečių net nevalgo. Labai nustebinęs, įd...

Skaityti daugiau

Taip pat skaitykite:
2025-07-24 laikas 11:43 Kodėl SSRS geležinkelių konduktoriai į arbatą dėjo sodos? Moksliniai paaiškinimai
Kodėl SSRS laikais į arbatą buvo dedama soda? Sužinokite mokslinius paaiškinimus ir praktines priežastis, kurios formavo šią unikalią tradiciją.

Skaityti daugiau

2025-07-24 laikas 11:25 Tiesa ar melas: Kaip savivertė ir asmeninės ribos formuoja mūsų santykius
Sužinokite, kaip savivertė ir asmeninės ribos formuoja jūsų santykius. Praktiniai patarimai ir moksliniai paaiškinimai padės pakeisti toksiškų santykių ciklą. Šiame straipsnyje nagrinėsime, kaip mūsų vidiniai įsitikinimai ir elgesio modeliai formuoja...

Skaityti daugiau

2025-07-22 laikas 21:11 Tiesa ar melas: Kaip sąmoningai kurti laimingus santykius?
Sužinokite, kaip sąmoningai kurti laimingus santykius! Praktiniai žingsniai ir moksliniai patarimai padės atrasti harmoniją ir meilę. Šiame straipsnyje atskleisime, kaip mokslas ir psichologija padeda suprasti santykių kūrimo procesą, ir pateiksime p...

Skaityti daugiau

2025-07-21 laikas 08:21 Jungtinės Karalystės migrantų viešbutyje kilo protestai po to, kai prieglobsčio prašytojas buvo apkaltintas seksualiniais nusikaltimais
Demonstracija virto smurtiniais neramumais prie „The Bell Hotel“ viešbučio po to, kai buvo suimtas Etiopijos prieglobsčio prašytojas, apkaltintas seksualine prievarta prieš moksleivę ir moterį Eppingo miesto centre....

Skaityti daugiau

2025-07-21 laikas 08:02 Ką apie jus pasakoja jūsų akių spalva? Moksliniai faktai ir hipotezės
Švedijos Erebro universiteto studijos, rodo, kad genai, lemiantys rainelės spalvą, taip pat daro įtaką smegenų priekinės dalies formavimuisi, kuri atsakinga už mūsų elgesį ir asmenybės bruožus. Šiame straipsnyje gilinsimės į tai, kaip akių spalva sie...

Skaityti daugiau